Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Edebiyat > Makale ve Köşe Yazıları

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mahru,Açılış Tarihi:  16 Şubat 2013 (19:09), Konuya Son Cevap : 16 Şubat 2013 (19:47). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 16 Şubat 2013, 19:09   Mesaj No:1
Medineweb Usta Üyesi
Mahru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mahru isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22196
Üyelik T.: 30 Kasım 2012
Arkadaşları:8
Konular: 18
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:60
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Ataistler bilime tapmıyorlarmışmış...

Ataistler bilime tapmıyorlarmışmış...

Bu gün facede h.z Peygamberimize iğrenç sözler sarf eden bir ataist sayfasıyla karşılaştım. Bir umut diyerekten hani bunlar bilime tapıyorlarmış ya dedm bende bilimsel yollarla onlara bunu kanıtlayayım Allah ın izniyle ve bu şekilde bir mesaj attım biraz uzun lakin sizinle paylaşmak istiyorum :
Tuğba Kuşcu
Çoban hareketini bana açıklarmısınız yani bu sayfanın kuruluş amacını merak ettiğim
14:37
ÇOBAN - Hz. Muhammed'in DNA'sı
neden merak ettin?
14:39
Tuğba Kuşcu
merak etmememlimiyim blkide bildiklerim ynlştr ?
14:40
bildiklerin neymiş? bu bildiklerini hangi kaynaktan öğrendin?
14:41
Tuğba Kuşcu
bna bir rsim göstrin ama ressamı olmasın ???
14:42
elleh bir ressam mı ?
kurduğun örneklerde bile hatalısınız ki resim bir canlı mı ?
lütfen gidin biraz düşünün sadece
14:44
Tuğba Kuşcu
düşünmemde yardımcı olun maksadım sizin düşüncelerinize hakaret etmek değildir örnekteki maksadım resm dahi kendi kendini çizemezken nasıl olurda yüreği atan bir canlı kendi kendine yaratılır size soruyorum karanlık varmıdır ?
14:46
resim canlı değil. zaten kendi kendini çizemez. senin takıldığın nokta burası... Ayrıca sana bir soru: kurt elmaya dışardan gelmez. elmanın içinden çıkar. nasıl olur da inorganikten organik bir canlı çıkar?
14:47
Tuğba Kuşcu
tmm bilimsel konuşalım size sorduğum soruya cevap verin lütfen karanlık varmıdır
tmm siz bnm soruma cevap vern bnde sizin sorunuzun cevabını yazıcam
14:53
Tuğba Kuşcu
meyve iç kurtlarının meydana gelmesinde de, bazı sebepler görev almaktadır. Bunların nasıl oluştuğunu bilmeyen kimseler, bunların meyvenin kendisinden geldiğini, ya da kendiliğinden ortaya çıktığını zannetmektedirler. Bu konuda en çok insanı yanıltan kiraz meyvesindeki iç kurtlardır. İlk bakışta, dışarıdan meyvenin içine hiçbir girişin olmadığı görülmektedir. Öyleyse meyve iç kurdu burada nasıl teşekkül etmiştir?
Şimdi bunu anlamak için kiraz meyvesinin ilk teşekkülüne dönerek gelişmeleri adım adım takip edelim. Kiraz meyvesi, kiraz çiçeğinin gelişmesi ve farklılaşmasıyla meydana gelir. Başlangıçta çiçekte dişi organ denen ve meyveyi verecek olan taslak vardır. Aynı çiçekte, çiçek tozlarını taşıyan erkek organlar da mevcuttur. Çiçekteki organlar belli bir olgunluğa ulaşınca, çiçek tozları tarafından tozlaşma olur ve böylece döllenen ve meyve taslağı denen yumurtalık gelişmeye başlar. Henüz taç yapraklar düşmeden bu safhada, kiraz iç kurdu kelebeği tarafından, bu meyve taslağına, yani çekirdekle zar arasına yumurta bırakılır. Bu yumurta, zamanla gelişen meyvenin dış kabuğunun içinde kalır. Bırakılan yumurtadan kurtçuk çıkar ve meyve ile beslenir. Her kiraz meyvesinde ancak bir tane meyve iç kurdu bulunabilir. Bunun sebebi de şudur:
Döllenmiş meyve taslağına yumurtayı bırakan kelebek, bu meyve taslağının etrafını bir sıvı ile sıvar veya bir koku bırakır. Tıpkı bir elmanın etrafının elma şekeri tarafından sarıldığı gibi. Dolayısıyla, daha sonra buraya gelen kelebekler, bu meyveye kurt bırakıldığını anlarlar ve ona yumurta bırakmazlar.
bunu birçok bilimadamı araştırmıştır kesnlk vardır yanılgı yoktur ve siznde istediğniz gibi bilmsel ltfen sizde bnm soruma cvp verin karanlık varmıdır ????
karanlık derken ? güneşin ışıgını dünyanın engellediği karanlıktan mı bahsediyorsunuz yoksa evrenimizdeki kranlıktan mı
Tuğba Kuşcu
evet geceden bahsediyorum ykarıda sorunuzun cevabnı blmsel olarak yazdım lütfen okuyun
14:56
kopyala yapıştır yaptım deseydin daha doğru olurmuş sanırsam
14:57
Tuğba Kuşcu
bunları önceden baktığım bir arşivlemdir sanrım bilgiler eskimez değilmi sizde kopyala yapıştır yapın sonçta kopyala yapıştır yapınca bilimsellik kaybolmuyor değilmi
15:00
peki kurtcuklar kendiliğinden oluşabilirler meyvelerin içlerinde
cürüyen meyvelerin yada içten bozulma yaşayan meyvelerin bozulurken ürettikleri maddeler kurtlanmaya yol açar kendiliğinden oluşma derken birbirini tetikleyen bir oluşumdur bu

15:02
Tuğba Kuşcu
hayır oluşamazlar biz giriş deliğini grmediğimiz için bunu böle zannediyoruz Her meyvedeki iç kurdun gelişmesi ve yumurta bırakılma devreleri ile bu yumurtaları bırakan canlılar farklılık gösterir. Meselâ, elma iç kurdu yumurtaları, genelde elma meyvesi fındık büyüklüğüne ulaşınca bırakılmaktadır. Meyvelerin cinsine göre yumurta genelde sineğin yumurta hortumuyla meyvenin içine bırakılmaktadır. Bu hortumun açtığı delik, zamanla meyvenin gelişmesi esnasında kapatılmaktadır. Biz de, o kurtçuğun meyvenin içine nasıl girdiğini çözememekteyiz. Zamanla meyvenin içinde yumurtadan çıkan kurtçuk, meyve içi ile beslenir ve meyve iç kurdu şeklini alır.
15:02
yoksa hiçlikten var olma diye algılama hemen
örnek olarak vermek gerekirse sadece meyveler haricinde insanlar ve diğer canlılarda var ve havanın olmadığı alanlarda da oluşabilmektedirler
peki bu kurtcuk nasıl uzayda oluşmuş sen onu düşün biraz
15:04
Tuğba Kuşcu
tmm bn bunu düşünücem sizde ltfen soruma cevap verin henüz cevap yazmadınız
15:06
karanlık varmıdır sorunuza mı ?
ortam değişkenliğine ve ya farklı durumlara göre vardır veya karanlık olmayabilirde
15:09
Tuğba Kuşcu
kesin bir bilgi istiyorum lütfen bilimsel cevaplayalım lütfen bu tavrıma kızmayın maksadım szin dilinizle konuşmak siz bilimselliğe önemverdiğinizi vurguluyordunuz yanş hatrlamıyorsam bende bilimi çok seviyorum
15:10
bakın zaten bilimsel cevap verdim
dunya gibi bir ortamda gece ve gunduz olaylarına bağlı olarak karanlık ve aydınlık vardır
15:11
Tuğba Kuşcu
fizik kanunlarına göre karanlık diye bir şey yoktur hatta sizze bir video gönderecğm ltfen izleyn
15:11
ama sız 2 yıldızlı bir gunes sıstemındeki gezegende yaşıyor olsaydınız siz hiç karanlığı göremezdiniz
bilimsel cevap ortam değişkenliğine göre vardır ve bazı durumlarda yok olabilir dedim
15:12
Tuğba Kuşcu
bakın karanlık diye bir bilimsel terim yoktur karanlık sadece ışığın olmadı yada az bulundu yere söylenen insanların türettiği bir terimdir
15:13
Tuğba Kuşcu
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Einstein`in ögretmenine verdigi mükemmel cevap
15:16
karanlık sadece burada kelime olarak üzerinde oynanarak ince kurgulanmış bir şey
15:18
Tuğba Kuşcu
lütfen tekrardan izleyin yok sa sizin Einstein a itimadınız yok mu ?? karanlık diye bilimsel bir terim yoktur
15:18
bakın siz ne dediğimi anladınız mı
kelime oyunlarını bilirsiniz
15:22
Tuğba Kuşcu
tmm buna inanmadınız demek şimdi size sorarım bunu araştırdınız mı ? yada şöyle diyeyim savunduğunuz teoride emnmisiniz bnm kantlarım var bilimsel sizin kantları ssunun
15:24
bana fizikte karanlık ile madde gösterebilirmisiniz varmı fizik kanunlarında
buyrun sunun kanıtlarınızı
15:26
Tuğba Kuşcu
tamam işte bnde diyorum ya karanlık diye birşey yok insanların türetmesidir diyorum siz zaten kendiniz kanıtladınız
15:30
bakın zaten kendim kelime oyunu olduğunu ve ilk başta ne dedim ne belirterek verdim bir daha atıyım okuyunuz.
''dunya gibi bir ortamda gece ve gunduz olaylarına bağlı olarak karanlık ve aydınlık vardır''
gece ve gündüz olayları ışığın alınıp alınmadıgı zamanlara gor
gore
aslında 2 mızde aynı şeyi soyluyoruz ama farklı yönlerden
15:32
Tuğba Kuşcu
sanrm öyle bn bilimsele göre diyorumki karanlık insanların uydurması aydınlıktan yola çıkarak bunu söylemşler
15:34
uydurma olarak bakmayalımda bazı olaylara en uyan terim diye bakabiliriz buna
15:34
Tuğba Kuşcu
ben sadece newtoon ve einshdein nın gözünden bu olaya bakıyorum
o yüzden karanlık diye brşey yok
size bir soru daha sorucağım Soru: Hidrojen Bond nedir?
Kategorisi: Bilim
15:38
bir bağ olarak kısaca soyleyıp gecıyım
alıntı yaptıgınız yerde burası mı aynı şekilde de burada da yazıyor da
15:39
hidrojen bond hakkında bilgi
hidrojen bond hakkında bilgi and many other questions' answers.
15:39
Tuğba Kuşcu
sizde alıntı yapın sonuçta kopyala ypştır ypınca bilimsellik bozlmuyur değilmi
15:40
he bir de o video gercek değil bilginize
15:41
Ben burada araya giriyorum. einstein'in vermiş olduğunuz bir video anılarında bile geçmez. küçükken okulunda bile tembel bir öğrencidir. o videonun kaynağı bile yoktur. zira einstein tanrı düşüncesine inanmadığını bir konferansta yaptığı konuşma ile açıklamıştır. kendisi de panteisttir. Turba kuşcu, bu tartışmanın başından beri verdiğiniz bütün dayanaklarda, resimden yola çıkarak yaptınız bunu... öncelikle kaynaklarınızın doğruluğunu kanıtlayın ondan sonra tartışmaya başlayın.
15:44
Tuğba Kuşcu
zaten bn sadece videonun ışığından harekete geçpte size bunu sunmazdım emn olablrsnz kusurabkmayın ama sanırım müslümanlara barbar diyordunuz şuanda siz barbarlık yapıyorsunuz konuşmaya bşlamadan önce sizegeln berbaren düşünelm dedim size hakaret etdip yada küçk gördüm mü ha gördü isem özr dilerm hattim değldir sizi kçük görmek lakin siz şu anda beni kçk görmekle klmıyor ünlü bilm adamlarınada kçk görüyorsunuz buna hiç haddiniz yok öncelikle şunu blirtmek isterim sorulama cvpbulamadığınız için bunu ypmayın size hiç yakıştıramadın sonuçta bilimn ışığında yaşadığıınızı snyrdm....
15:44
Hıristiyan ve islami tarikatların panteizmin görüşlerine dayanarak tanrı düşüncesine kanıtlamaya çalışması hala çok gülünç duruyor. ve hep öyle yapıyor...
ünlü bilm adamlarınada kçk görüyorsunuz... mümkünse açıklar mısınız kçk nedir?
15:45
Tuğba Kuşcu
şuanda siz beni güldürüyorsunuz acaba merak ediyorum neden biranda dğştini ve neden bu sözlerinizi şimdi söylüyorsunuz neden konuşmanın bşında bunu söylmedniz lütfen profösyonelce davranın küçk duruma dşyrsunuz
kçk = KÜÇÜK
15:47
senin bilimin ışığında yaşamdığın kesin. karanlıktan yola çıkarak Tanrı düşüncesini tanımlamaya başlamanın zaten hiçbir bilimsel yanı yoktur. bu birincisi. Bilimsellik olarak yapılan şey şudur: Evreni kim yarattı? Tanrı. Tanrıyı kim yarattı? A, Peki A'ı kim yarattı? B... Bu sonsuza kadar gider. Bilim maddeyi araştırır. İmgeler üzerinden, ya da sembolizm üzerinden (karanlık ya da aydınlık gibi) Tanrı'nın varlığını kanıtlamaya çalışmak kadar basitçe bir düşünce olamaz.
15:49
profesörleri küçük gören varsa o da sizsiniz. einstein'in düşüncelerini daha bilmeden onun düşüncelerinin kaynaklarını daha araştırmadan karşımıza çıkıyorsunuz. yaptığınız şey ise imgeler üzerinden konuşmak... kendi kendinize konuştuğunuzun farkında değilsiniz.
Sizin kanıtlamanız gereken bir şey var ise, o da bir ve tek olayının bilimsel oluşu yönündedir. bu sıfır olması gerekir. bunu diyen Hallacı-ı Mansur'dur zaten. Cebir'i yaratan kişi olarak görebiliriz onu... Fakat onun sonu sizin eserinizdir...
15:50
Tuğba Kuşcu
şuanda atistin gözmde haysiyeti vardı lakin kendinize ataistim demeyin siz bilimin B sini bilmiyorsunuz
15:50
kendi kendinize konuştuğunuz bu kadar açık ve net... yapılan yorumların hiçbirini okumadığınız da... kendini güldürmeye gelmişsiniz buraya...
15:51
Tuğba Kuşcu
neden sorularıma bilimsel cvp vermediniz madem yanlışım neden düzeltmediniz konşmaya bşlamadn önce ynlışımı düzeltin demedm mi
15:52
konuşmaya başladığınız andan itibaren tüm yanlışlarınız düzeltildi. çünkü size resim'in cansız olduğu söylendi.. siz bunu anlamadınız. size imgeler ve sembolizm üzerinden Tanrı düşüncesinin kanıtının bilimsel olmadığı da söylendi. bu size açıklandı ama bu sanırım bir kapasite meselesi olduğunu siz bize kendiniz kanıtladınız.
15:54
Tuğba Kuşcu
gerçekten çok komiksiniz sze resimi örnek verdiğimi ki şunu belrterek söylediğimi hatırlıyorum BUKDAR BASİT BİRŞEY DAHİ KENDİ KENDİNİ YAPAMIYORSA NASIL OLUYORDA TABİAT KENDİSİNİ YARATIR dedim anlamayan veya anlmak istemeyen sizsiniz
15:58
"bu kadar basit bir şey"
Resim ve evren gibi komplike bir şeyi karşılaştırmak... İşte sizin bilimsel olarak çöktüğünüz nokta budur. ayrıca siz resim ile ressamı karşılaştırdınız.
"bna bir rsim göstrin ama ressamı olmasın..." üstelik sürekli olarak yazılarınıza bakın, "çok komiksiniz," deyimlerini kullanıyorsunuz. ruh haliniz bozulmaya başladı üzülüyorum sizin için... siz benim yazdıklarımı bile okumuyorsunuz, "bir ve tek" olamayacağını zaten maddesel bir imkansızlık olduğunu anlattım. "çok komiksiniz" dediğiniz travmanın bir ürünü olduğu kanısındayım.
16:01
Tuğba Kuşcu
sizin için gerçkten üzülüyorum kendinizi ispatlama çabası = korku
zaten konuşmaya bşlamadan önce dedim ya düzeltin yanlışımı siz müslümanlara kızıyordunuz yahudilere ve hristiyanlara kızıyordunuz onlar size kötü ve çirkin davranıyor diye peki siz nasıl olurda sizinle güzel bir sohpet edmeye yada şöyle diyelim yanlışlarını düzltmeye çlşan birine bu şeklde BARBARCA davranıyorsunuz sanırım RUH HALİ bozulan sizsiniz
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Yüreğimden izler... Makale ve Köşe Yazıları Mahru 8 1805 15 Kasım 2013 21:43
Varsın! Peki Sorgulayan mısın? Makale ve Köşe Yazıları Mahru 1 1533 05Haziran 2013 22:31
İştah Açıcı Ama Zehirli Serbest Kürsü Tuba_ 13 7065 02 Mart 2013 19:34
En Sevdiğiniz Canlılar :) Anket'ler-Röportaj'lar Mahru 5 2006 28 Şubat 2013 23:04
Bir Baba Aileyi Geçindiriyor Serbest Kürsü Mahru 8 1878 24 Şubat 2013 22:23

Alt 16 Şubat 2013, 19:12   Mesaj No:2
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Ataistler bilime tapmıyorlarmışmış...

bunu sizlerle paylaşmak istedim çünkü ataistler bilimle ilgileri yok zaten bilimle ilgili olsalardı araştırırlardı ve sonunda YÜCE AZİZ ALLAH ın varlığına ulaşırlardı sizin anlayacağınız bunlar kendi nefslerine tapylar bilimi ve ilimi kendilerine alet etmişler Allah bizi doğru yoldan ayırmasın şükür rabbime binlerce yüreğimce şükür evrence şükür müslümanız elhamdülillah. iyimi ettim kötümü ettim bilmiyorum bir yanlışım varsa özür dilerim maksadım belki onu kurtarırız allah ın iznyle diyordum ama olmadı inşllah kötü etemişimdir .
Alt 16 Şubat 2013, 19:26   Mesaj No:3
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

buradaki karanlık örneğimin açklama fırsatı bırkmadı karşıdaki insan nasıl ki allah ışığı yarattı ışık olmayan yere insanlar karanlık dedi iyi ve kötü de öğle alllah iyiyi yarattı allah ın iyiliyini taşımayan yürekler aynı ışık olmayan karanlık dendiği gibi o kalplerde kötüdür. Neticeye gelicek olursak nasılki bir basit resim dahi kendini çizemiyorsa bu tabiat ta kendini yaratamicak kadar acizdir bunu anlamayan yürekler aynı karanlık ve ışık olayı gibi iyi yi taşımayan yüreklerdir Allah ı hissedemeyen yüreklerdir. ,allah hidayet etsin bu tür insanları ve bizide doğru yoldan ayırmasın.
Alt 16 Şubat 2013, 19:47   Mesaj No:4
Medineweb Usta Üyesi
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

konunun başlığını yanlış yazmışım özür dilerim tapıyorlarmımış olacaktı :(

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: