Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Pratik / Faydalı Bilgiler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  19 Şubat 2022 (11:22), Konuya Son Cevap : 20 Şubat 2022 (08:29). Konuya 4 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı2Kez Beğenildi
  • 2 Beğenilen Mihrinaz
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 19 Şubat 2022, 11:22   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Taşınırken Karmaşadan Kurtulmak İçin Kolileme Yöntemi

Taşınırken Karmaşadan Kurtulmak İçin Kolileme Yöntemi

Görev, iş, eğitim, okul vs. bir sebepten taşınmak zorundasınız ve eşyaları toplarken "koyduğum koliyi unutmam" demenize rağmen taşıdığınız evde yaşadığınız karmaşaya son...💪

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Eşyaların taşınması kolilenmesi nakliye şirketleri sayesinde fevkalade pratik, hayatı kolaylaştıran bir hal aldı. Gel gelelim firmaların bazısı bu konuda çok rezil taşıma da yapabiliyor. Evi kendileri toplasa dahi eşyaları kendi kutularindan çıkarıp ortalığa boşaltıyorlar. Yön bulki yerleşesin.

22 yıllık evlilik hayatında 5 il 7 ev değiştirmiş biri olarak bu konuda tecrübelerimi aktarabilir, ilk defa taşınacak birine bir faydası olabilir düşüncesiyle bu yönetimi paylaşacağım efenim. Bilen biliyordur. Bilmeyene faydamiz olsun

İlk taşınma.. Ev paket gibi. Çocuklar yok. Çöpsüz üzüm. Özel eşyaları, mutfağı, cam eşyaları topladım gerisini nakliye topladı gitti.

İkinci taşınamamda eşimin ısrarıyla sadece òzel eşyaları topladım mutfak felan nakliyeye bıraktım. Gayet hızlı bir fıçının içine doldurdular. Güzel. Eşyalar eve varınca mobilyalar yerleşiyor. Aman o da ne? Bardaklar tabaklar masa üstü yığıldı bırakıldı...Dolaba yerlestirmelerini beklemem de ne bileyim?😅 Koliler desen aradığını araki bulasin... Halbuki bu sefer hatirlayacaktım.

Vel hasıl her taşınmamda bu sefer unutmicam dediğim ne varsa unuttum...

Çocukların odaları birer ev olmuş..Koliler Koliler Koliler. Üzerine kirilacak, ıvir zıvır, gıldır gıcık yazmanın hiç faydası yok...

Ve en son taşınmamın zirvesini ve olgunluğunu yaşadım😂

NASIL MI?BUYURUN

1. Evi bölümlere ayırın. Salon+çocuk odası+mutfak+yatak odası.

2. Salonda topladikalrinizı kolilere yerleştirmeye başladınız . Kitaplığı boşalttınız. Yerleştirdiniz. 5 koli kitap çıktı diyelim. Kolilerin üzerine A1 A2 A3 A4 A5 diye kod yazıyoruz. Bitmedi bu kadarmiydi onu bizde yapıyoruz diyeceksiniz..

3. Elinize bir kağıt. Hatta başka kapilara da yapiştirilmiş 2. Kağıt koyun. Karmaşada nereye konduğu unutuluyor. Yapıştırın bir yere. Yanınada kalem.. Başlayın kolilerin kodlarını yazmaya. Salon başlığı yazın. "A1 ve A5 arası salon kitapları diye yazın.

Mutfak başlığı altina : tencere, plastik kolisi B1
Tabak, kaseler, çatal, bıçak, çaydanlık B2
Bardak vs B3
Listeye hemen yazıyorsunuz. Mutfak "B1 şu B2 şu B3 şu "

Çocukların odası başlığı: kişlikları C1, kıyafetleri C2, Kitapları C3, Etkinlik ürünleri C4, vs listeye bu şekilde açıkça yazın.

Oğlan kız odası ayrı ayrı kodlayın. Listeye yazın.

Hırdavat kodlayin. Listeye yazın. Şampuan, tırnak makası, kozmetik, havlu, çarşaf nereye koyduysaniz kodlayin ve listeye açıkça yazın.
Her koliye üswnmeden kod verin. İçeriği mutlaka yazın. Yarım sayfa tutuyor hep topu inanın...

Unutmam dediğimi daha taşınamadan lazım olanı bulasıya canım çıkıyordu. Bu yöntemle son taşınamamda Kolilerim çok olduğu halde o kadar kolay ve düzenli oldu ki anlatamam.

Taşîndık. Koliler karıştı. Ne yaptık? Listeyi kapiya yapıştirdim. Kimin eline hangi koli geçtiyse listeye baktı.herkes kendine ait kutuyu odasına taşıdı. Üzerinde ne yazıyorsa ona göre tamamen boşalttı kutuyu attı.

Çocukların kitapla salon kitabı karissaydi ortalıkta yarım bir kutu bir sağa bir sola ittirilip duracaktı.

Vel hasıl bu yöntemle çok rahat bir şekilde yerleştim...

Bazen evi kapatıp aylarca eşyalar kapalı kaldı içinde ne var ne yok hep unuttum. Bu yöntemle rahatladım. Bensiz eşyalar taşındı. Adam eşyaların hangi kolide olduğunu, ütüyü, bıçağı sordu. Liste sayesinde birbirine karişmadan bulundu. Bu yöntemi kesinlikle uygulayın. ..

Bundan sonraki tasinamalarimda da bu yöntemi kullanıcam 😥
Esma_Nur ve Kara Kartal beğendiler.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 77 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 65 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 46 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 69 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 66 01 Nisan 2024 03:25

Alt 19 Şubat 2022, 21:14   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 423
Beğenildi:3215
Beğendi:3702
Takdirleri:25945
Takdir Et:

Abla hiç taşınma tecrübem yok. Bir kere iş sebebiyle ev düzdüm taşındım kafayı yedim. Sen seyyah olarak yaşıyorsun herhalde Evin gezici anlaşılan 5 şehir 7 ev nedir Anlaşılan durmayada niyetiniz yok Çözmüşsün bu konuyuda. Söz taşınan görürsem bu bilgiyi vericem.. Yerleşik hayata geçen temennisinde bukunayim
Alt 19 Şubat 2022, 22:35   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Anca ölünce geçerim yerleşik hayata. Son kez omuzlar üzerinde taşınarak En ağır tarafı beyimefendi tutsun.))) Soğuk bir şaka oldu kabul.))) Anla içimdeki taşınma aşkını yerleşik hayat imkansızlığını))

Alt 20 Şubat 2022, 00:16   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 423
Beğenildi:3215
Beğendi:3702
Takdirleri:25945
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Anca ölünce geçerim yerleşik hayata. Son kez omuzlar üzerinde taşınarak En ağır tarafı beyimefendi tutsun.))) Soğuk bir şaka oldu kabul.))) Anla içimdeki taşınma aşkını yerleşik hayat imkansızlığını))

Kabrim geniş olsun yerim yurdum belli olur diyorsun yani Baş kısım abla baş orayı abi tutsun Gece gece bana da soğuk espri yaptırdin. Allah gecinden versin. Ailene bağîşlasın hayırlisını nasip eylesin.
Alt 20 Şubat 2022, 08:29   Mesaj No:5
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Konu buraya nasıl geldi.))

Taşinirken işaretleme yapın listeye yazın bu kadar. Son Mesajlar hükümsüzdür.)))

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: