Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GÜNCEL.::. > Üyelerimizin Tanışma Bölümü > Hafta'nın Konusu

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  26 Ekim 2022 (12:10), Konuya Son Cevap : 27 Ekim 2022 (19:05). Konuya 10 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı31Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 26 Ekim 2022, 12:10   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 425
Beğenildi:3237
Beğendi:3711
Takdirleri:25945
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Yargıtay'dan ayakkabı kararı: siz ne düşünüyosunuz#5

Yargıtay'dan ayakkabı kararı: siz ne düşünüyosunuz#5

Yargıtay'dan kapı önüne ayakkabı bırakanlara kötü haber geldi. Yüksek Mahkeme, apartmanlarda ve sitelerde ortak geçiş alanı olarak değerlendirilen kapı önlerine ayakkabı koymayı suç saydı. Kararda, apartmanın ortak alanında (merdiven boşluğunda) bulundurulan ayakkabılık, ortak yerlerin amacı dışında kullanılmasına sebep olacağından, kaldırılması gerektiğine dikkat çekildi.

Ne dersiniz bu karara

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Böyle anne olmaz olsun Hafta'nın Konusu Kara Kartal 0 19 19 Nisan 2024 20:29
Kafe ve restoranları boykot Gündem/ Manşetler Kara Kartal 4 41 19 Nisan 2024 16:41
İran sendromu Komik Paylaşımlar Kara Kartal 0 22 14 Nisan 2024 16:54
Kaddafi'nin o sözleri yeniden gündemde İslami Haberler Kara Kartal 1 26 14 Nisan 2024 00:44
İran İsrail'i vurdu Gündem/ Manşetler Kara Kartal 7 46 13 Nisan 2024 23:55

Alt 26 Ekim 2022, 14:46   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11841
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Yargıtaya kadar taşınmış demek.ilginç

Çocukluk dahil hayatım apartman dairelerinde geçti. Kapı önü ayakkabı, ayakkabılık,çöp kovaları, ortak alanlarda şahsi eşyalar (eskiyeni depoya indirme, çatıya çıkarma) gibi sorunlar hep vardı.

Kalabalık ailelerde merdiven inerken kapıdan geçemezsin ayak-ayakkabi kokusu bütün apartmanı sarar. Çöp kovası desen öyle. Çocuk bezleri, çöp 2 saat kalsa burnunuzun direği kırılıyor. Sigara da öyle. Ayakkabıyı giyer giymez sigarasini yakiyor asansörden merdivenlerden içerek iniyor. Kapıdan çık sonra yak mübarek. Belli ki yargitaya taşınmış konu. Ortak yaşam alanları olan site, apartmanlar için gayet yerinde bir karar olmuş. Bu alanlar, görgü, empati, tahammül, sabır, medenilik isteyen yerler. Buralar hep benim istediğimi yaparım denilecek yerler değil. Şehir insanının iyice tahammülsüzlestiği, ufacık şeyleri sorun ettiği zamanlardayız. Herkes bu anlamda birbirinin sınırlarına saygılı olsun.

Bunların hepsi aşıdan )

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 26 Ekim 2022, 17:54   Mesaj No:3
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4529
Beğendi:6123
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Çok isabetli olmuş hiç beklemezdim böylesi bir şeyin yargıtaya taşınmasını medivenleri silenlerede zorluk oluyor bence giydikleri giymedikleri kapının önünde dediğiniz gibi ortak kullanım alanları manasız bir kalabalık içinde 😒 yargıtay canı sıkıldıkça komşuya saldıranlarada suç saysa mesela bana durduk yere sataşıyor hakim bey dediğimde evden çıkmama cezası verse yada 3 ay eve giremeyeceksin dese o komşuya hakkaten çok güzel fikirmiş şimdi aklıma geldi . )) bak bakalım abuk subuk sataşıyormu millete yargıtay duy sesimi benim gibi çok vardır eminim

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 26 Ekim 2022, 19:58   Mesaj No:4
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8174
Beğendi:9395
Takdirleri:26189
Takdir Et:

Ne güzel bir kararmış isabetli olmuş bencede .Birde alt kat üst kat komşu luk ilişkilerini sorgulasalar .sabahın köründe terliklerle gezinen üst komşuyu yargıya mı taşısam . Hangi odada gezindiğini biliyorum terlik secimin yanlış dediginde eline artık ne geçiyosa tak diye bıraktıgını mı anlatsam 😊 yok yada hep sensin diyip oturmak bizim kisi .
Kim duyacak ki sesimizi ..

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 26 Ekim 2022, 20:27   Mesaj No:5
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:GulistanSare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61866
Üyelik T.: 13 Eylül 2020
Konular: 4
Beğenildi:76
Beğendi:98
Takdirleri:2795
Takdir Et:

gayet yerinde bir karar olmuş helal olsun yargıtaya Esma_Nur ve Su Damlası kötü komşudan Allah'a sığının bir dönem biz de bir komşumuzdan baya sıkıntı çekmiş idik hepsi aynı mı bunların diye merakıma yenik düştüm neler yapıp canınızı sıkıyorlar
Alt 26 Ekim 2022, 21:05   Mesaj No:6
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
GulistanSare Üyemizden Alıntı Mesajı göster
gayet yerinde bir karar olmuş helal olsun yargıtaya Esma_Nur ve Su Damlası kötü komşudan Allah'a sığının bir dönem biz de bir komşumuzdan baya sıkıntı çekmiş idik hepsi aynı mı bunların diye merakıma yenik düştüm neler yapıp canınızı sıkıyorlar
Bizde bir belalı var tek bana değil hemen herkesle kavgalı bu şahsiyet nelermi yapar özet geçeyim yukardan aşağı çöp atar hortum tutar apartmanda denk gelince mırıl mırıl küfür ederek geçer. Genelde havlar evet evet havlr bağırmaya başladığında tıpkı havlmaya benzer ses çıkarır. Bir kaç kere konuşmaya çalışdım yok imkansız .. işde böyle gülistan hanım )

Alt 26 Ekim 2022, 21:11   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
su damlası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: su damlası isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 13055
Üyelik T.: 18 Aralık 2010
Arkadaşları:18
Memleket:sivas
Konular: 696
Beğenildi:8174
Beğendi:9395
Takdirleri:26189
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Bizde bir belalı var tek bana değil hemen herkesle kavgalı bu şahsiyet nelermi yapar özet geçeyim yukardan aşağı çöp atar hortum tutar apartmanda denk gelince mırıl mırıl küfür ederek geçer. Genelde havlar evet evet havlr bağırmaya başladığında tıpkı havlmaya benzer ses çıkarır. Bir kaç kere konuşmaya çalışdım yok imkansız .. işde böyle gülistan hanım )
Derdini dinledim derdime imrendim oldu bu toprağım ..Allah yardımcınız olsun ..Bu gibi insanlardan uzak durmak lazım .
Güç bende hesabı yapıyolar .oysaki Allah' ın adaletini bilmiyorlar ..
Er veya geç hesablarını sorar Rabbim..

"Bir yαrım αklın kuyusundα öbür yαrım αşkın kuytusundα...
Cennet ve cehennem αrαsındα.Ucu sırαttαn geçen bir uçurum kenαrındα...
Â'râftα.....
Ârâfın dα αrαsındα...Ar ve αf yαrαsındα..."
Alt 26 Ekim 2022, 22:52   Mesaj No:8
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:GulistanSare isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 61866
Üyelik T.: 13 Eylül 2020
Konular: 4
Beğenildi:76
Beğendi:98
Takdirleri:2795
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Allah yardımcınız olsun üzüldüm sizin adınıza böyle insanlarla aynı ortamda aynı binada yaşamak zor insanın canını sıkarlar enerjisini düşürürler valla... dediğiniz gibi konuşmaya çalışırsınız laftan da anlamazlar cahillik işte
Alt 27 Ekim 2022, 13:23   Mesaj No:9
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 425
Beğenildi:3237
Beğendi:3711
Takdirleri:25945
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bide herkesin birer ayakkabısı olmuyor kapılarda. Günde 3 çeşit giyilip bırakılıyor kapı önüne. Komşular kendi aralarında hiçbişey halledemiyor hadi bakalım yargıya. Yargı sucluluraa çalışamıyor apartman site kavgaları yüzünden @Esma_Nur caydırıcı, kulak çekici bi uygulama olur yargı meşgul edilmez insanlar konuşarak anlaşmayı dener belki bu şekilde

Bide emekli yaşlı çiftler var apartmanlarda. Alt kattaysalar eğer bittin demektir. Misafir gelmiş, çocuk varmış herşeye takiyorlar. Apartman hayatı çok zor çok. Allah iyilere denk getirsin
Alt 27 Ekim 2022, 17:01   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Hakkaten apartmanda oturmak zor 😞 hayalim müstakil evde oturmak hayal kurmak bedava
Mihrinaz ve GulistanSare beğendiler.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)