Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Bilgi Dağarcığı

Konu Kimliği: Konu Sahibi ahmetmeydani,Açılış Tarihi:  18 Nisan 2013 (10:57), Konuya Son Cevap : 25 Nisan 2014 (15:20). Konuya 30 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 24 Nisan 2014, 22:40   Mesaj No:21
Medineweb Emekdarı
Medineweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medineweb isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13301
Üyelik T.: 04 Şubat 2011
Arkadaşları:6
Konular: 926
Beğenildi:339
Beğendi:0
Takdirleri:62
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslüman Olduğu Ölünce Anlaşıldı

Alıntı:
Zeus Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hristiyan inancına göre Tanrı yeryüzende yaşam sürecek bir Evlat edinmek istedi ve İsa'yı yolladı.
Baba beni kendine ayırıp dünyaya gönderdi. Öyleyse 'Tanrı'nın Oğlu'yum' dediğim için bana nasıl 'Küfür ediyorsun' dersiniz? (Yuhanna 10:36).
anladığım kadarıyla islamiyeti öğrenmeye çalışan birisiniz.incili incelediyseniz Kur'an-ı Kerim'i de incelemişsinizdir.incil gönderildiği haliyle kalamadığı halde Kur'an gönderildiği gibidir.onun için bi kanıt arayacaksanız sağlam olanına bakın.Allah evlat edinmekten münezzehtir.o doğmamış doğurmamıştır..ki siz tanrı inancı olan bir insansınız bir tanrı evlat edinirse tanrılığı nerde kalır..beşerden farkı olurmu?
Allah tek bir Allah tır doğmamıştır doğurmamıştır.

“Meryem oğlu İsa ancak Allah’ın elçisi ve kelimesidir. Onu Meryem’e ilka etmiştir ve Ondan bir ruhtur.” (Nisa, 4/171)

“Meryem oğlu İsa ancak Allah’ın elçisi ve kelimesidir. Onu Meryem’e ilka etmiştir ve Ondan bir ruhtur.” (Nisa, 4/171)

uzatmanın anlamı yok.zaten biliyorsunuz ama neden bilmiyor gibi davranıyorsunuz bilmiyorum.sanırım yoruma açmayı istediniz

Alıntı:
"Dostum" sözcüğünü şahsi algılamanıza gerek yok. "İnsan"i olarak dile getirmiştim. Rahatsız olduysanız kulanmam. Size göre yerinde olabilir ama ben gereksiz çıkışlarınızın olduğunu düşünüyorum. Hak ve Hukuk meselesi benim inançıma göre benim afeedip-cezalandıracağım bir durum değil.
dost kelimesini dostunuz olduğum için değilde bi insaniyet olarak kullandığınızı bilmeyecek değilim tabir olarak kullanmanızı istemediğim için belirttim.kullanmazsanız sevinirim..olabilir siz haksız çıkış olarak algılayabilirsiniz saygı duyarım..tmm siz helal etmeyin kırdıysam Allah affetsin oldumu
Alt 24 Nisan 2014, 22:55   Mesaj No:22
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:nur__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36172
Üyelik T.: 12 Aralık 2013
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:

okuyanlar ya da seyirci arkadaşlar nasıl sessiz kalabiliyorsunuz anlamış değilim,

inançsız , ataist vs vs her ne olursanız olun ki böyle saygısızlıktan öte konuşmaya kimsenin hakkı yok .inanmıyorsanızda saygılı olun, kimsenin inancını, inandığını kimse yargılayamaz,inanmayabilirsiniz ama Rabbimize dil uzatmak ve çirkin kelamlar sarfetmek de ne oluyor
Alt 24 Nisan 2014, 22:58   Mesaj No:23
Medineweb Sadık Üyesi
NİSAREYYAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:NİSAREYYAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 22593
Üyelik T.: 07 Aralık 2012
Arkadaşları:26
Konular: 29
Beğenildi:15
Takdir Et:

Sayın Zeus anlaşıldığı kadarıyla dininiz islam değil oysa buranın islami bi forum olduğunu biliyorsunuz
amacınız medineweb kardeşimin dediği gibi islamı öğrenmek ise başımızın üstünde yeriniz var
fakat başka ise size kurallar bölümünü okumanızı tavsiye ederim
sizden farklı düşünen insanlar (ki burdaki herkes müslüman dolayısıyla aynı değildir inançlarımız) olabilir kimseyi yargılamaya hakkınız yok
ben de sizi yargılama niyetinde değilim usulunce konuşalabilir
Alt 24 Nisan 2014, 23:01   Mesaj No:24
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Alıntı:
nur__ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
okuyanlar ya da seyirci arkadaşlar nasıl sessiz kalabiliyorsunuz anlamış değilim,

inançsız , ataist vs vs her ne olursanız olun ki böyle saygısızlıktan öte konuşmaya kimsenin hakkı yok .inanmıyorsanızda saygılı olun, kimsenin inancını, inandığını kimse yargılayamaz,inanmayabilirsiniz ama Rabbimize dil uzatmak ve çirkin kelamlar sarfetmek de ne oluyor

seyirci kalmadığımız için cevaplar yazıyoruz

bakın kardeşim kimse kimsenin inancını yargılayamaz demişsiniz ama zeus üyemizin inancını yargıladınız..yargılamak bize düşmez araştırma aşamasında olduğunu düşündüğüm ama hakikatende bilgili olduğu belli olan bir insan.belki konuyu konuşmaya açmak istedi belki fikirlerini netleştirmek istedi kendi içidir bilemeyiz..düşündüğü tanrı inancını vurguladı bu inancı çürütecek şekilde delillerle yazacaksanız buyrun lütfen.hakaret etmeden soğutmadan delillerinizle yazın..aksi fayda değil zarar verecektir
Alt 24 Nisan 2014, 23:02   Mesaj No:25
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Fatıma-i Zehra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36712
Üyelik T.: 22 Aralık 2013
Arkadaşları:18
Konular: 67
Beğenildi:27
Beğendi:1
Takdirleri:60
Takdir Et:

Alıntı:
Medineweb Üyemizden Alıntı Mesajı göster

bakın kardeşim kimse kimsenin inancını yargılayamaz demişsiniz ama zeus üyemizin inancını yargıladınız..yargılamak bize düşmez araştırma aşamasında olduğunu düşündüğüm ama hakikatende bilgili olduğu belli olan bir insan.belki konuyu konuşmaya açmak istedi belki fikirlerini netleştirmek istedi kendi içidir bilemeyiz..düşündüğü tanrı inancını vurguladı bu inancı çürütecek şekilde delillerle yazacaksanız buyrun lütfen.hakaret etmeden soğutmadan delillerinizle yazın..aksi fayda değil zarar verecektir
Alt 24 Nisan 2014, 23:18   Mesaj No:26
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Bu dünyada gerçekler karşısında kör olan, öteki dünyada da kör olacak , Cennet yüzü görmeyecektir. Yol bulma konusunda körden daha şaşkın bir halde olacaktır.

isra suresi (72)
Alt 24 Nisan 2014, 23:20   Mesaj No:27
Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:nur__ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36172
Üyelik T.: 12 Aralık 2013
Konular: 1
Beğenildi:0
Takdir Et:

Alıntı:
Medineweb Üyemizden Alıntı Mesajı göster

yazdıkları araştırma aşamasına pek değil hiç benzemiyor ...delil falan istemiyor , soru da yok,

yazdıklarım şahsa değil genele ait lütfen yazdıklarımı tekrar okuyun: )
kesinlikle yargılamam bu benim değil kimsenin haddi değil, tekrar edeyim inanan ya da inanmayan vs vs herkesin inancına saygı duyarım ...ataist birisi bir tövbe eder bizden daha daha üst mertebeye geçer (sözlerimi uzun tutmak istemediğimden kısa örnek verdim bundan da bir şey çıkartmayın da )
Alt 24 Nisan 2014, 23:34   Mesaj No:28
Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:

Alıntı:
emin olun ki ortam ahlakını en az bir müslüman kadar iyi bilirim !!!
Ortam ahlakını biliyorsanız sorun yok Zeus...
Yalnız sizi iyi tanımadığım için yorum yapamıyorum. Görüşünüz nedir?
Din, dinsizlik, mezhep, mezhepsizlik, tarikat veya başkası... Belli bir yolunuz yordamınız veya mürşidiniz var mı?
Öğrenebilir miyiz?
Alt 25 Nisan 2014, 08:56   Mesaj No:29
Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:

arkadaşlar,zeus eğer sinkaflı sözler kullanmaışsa bırakın inancı hakkındakilerini dışa vursun.

Zeus,benimle aynı Allah a inanmadığını söylemiş bu doğrudur.

Zaten bakara süresi 133 ayetinde yakup as çocuklarına ben öldükten sonra kime itaat edeceksiniz diye sorunca çocukları Yakup as ma direk olarak Allah demeyip,aynen şunu diyorlar,çünkü toplumların Allah dedikleri ile Allah ın kendini vahiy ve rasullerle tanıttığı arasında farklılıklar vardır bunuda ancak vahiynin aydınlığında görmek isteyenler fark edebilirler.

bakara süresi 133 - Yoksa siz de olaya şahit mi oldunuz; Yakub'a ölüm hali gelip çattığı zaman, oğullarına; "Benden sonra neye ibadet edeceksiniz?" dediği zaman, oğulları; "Senin Allah'ına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın Allah'ına, tek olan o Allah'a ibadet edeceğiz. Biz ancak O'na boyun eğen müslümanlarız." dediler.

Bu ayettende anlaşıldığı gibi toplumun Allah telakisi inancı ancak ve ancak vahiydeki tanıma uygunsa doğrudur.Burda Yakup peygamberin çocukları toplumun içerisindeki Allah inancından ziyade,yakup peygamberin Allah ına ve ,Yakup ile birlikte diğer rasullerle kendini tanıtan Allah a inandıklarını ve itaat edeceklerini söylüyorlar.yani burdanda anlaşıldığı gibi nasılki yakup as mın çocuklarının Allah ı ile,toplumun Allah inancı aynı değilse,benimde yaşadığım toplumun ve ZEUS gibi Allah telakisi olanlarla ,Allah inancım aynı değil

Zeus ta eğer sinkaflı sözler kullanmaışsa banını kaldırın,yani ben bu kanaatteyim,tabiki site ve yönetimi daha farklı düşünüyor veya kararları farklılık arz ediyorsa bunada karışmam..
Alt 25 Nisan 2014, 09:31   Mesaj No:30
Medineweb Emekdarı
Takdir Et:

Fikrinden dolayı kimseyi banlamayız.bu güne kadarda böyle bir banlanma olmadı. Zeus un banlanmasına sebep olan konuyu okumadım bilmiyorum bi araştıralım bakalım duruma göre ya banı açarız yada kalır

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: