Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > 15 Temmuz

Konu Kimliği: Konu Sahibi Sükutu-Ezber,Açılış Tarihi:  28 Nisan 2018 (21:09), Konuya Son Cevap : 28Haziran 2018 (21:32). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı4Kez Beğenildi
  • 3 Beğenilen Sükutu-Ezber
  • 1 Beğenilen nurşen35
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Nisan 2018, 21:09   Mesaj No:1
Medineweb Emekdarı
Sükutu-Ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Sükutu-Ezber isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 41016
Üyelik T.: 08 Nisan 2014
Arkadaşları:10
Konular: 164
Beğenildi:2512
Beğendi:2831
Takdirleri:9986
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 15 Temmuz şehidi Halil için türkü bestelendi

15 Temmuz şehidi Halil için türkü bestelendi

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

​​​​​​​15 Temmuz şehidi Halil Kantarcı için "Halil'in Türküsü" adında bir türkü bestelendi

15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşenler için "Temmuz Türküsü" adında bir albüm hazırlandı.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Çengelköy'de şehit edilen Halil Kantarcı için "Halil'in Türküsü" adında bir türkü seslendirildi.

Sözleri Ali Emre'ya ait olan türküyü Grup Yürüyüş solisti Mehmet Ali Aslan tarafından seslendirildi.

Şehit Halil Kantarcı kimdir?

Halil Kantarcı, 1995'te henüz 15 yaşındayken Milli Gençlik Vakfı'na üye olduğu, oturduğu mahalledeki meyhanelere saldırdığı ve tehdit ettiği iddiasıyla İstanbul'da gözaltına alınmıştı. Kantarcı, hakkında yapılan asılsız iddialar ve hukuksuz yargılama sürecinin ardından idamla yargılanmıştı.

ÇOCUK YAŞTA İDAMLA YARGILANDI

Dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) tarafından idamla yargılanan Kantarcı hakkında yapılan iddialara karşı delilleriyle karşı çıktı. Günlerce Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde işkenceye maruz kalan Kantarcı, beş çocukluk arkadaşıyla birlikte İstanbul 2 No.'lu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde (DGM) yargılandı. Yargılama sürecinde 10 yıla yakın hapis yatan Kantarcı suçsuz olduğunun anlaşılması üzerine hakim kararıyla beraat etti.

ÇENGELKÖY'DE ŞEHİT DÜŞTÜ

28 Şubat davalarına müdahil olacağını her fırsatta dile getiren Kantarcı, 15 Temmuz darbe girişimine karşı sokağa çıkmıştı. Milli iradeye sahip çıkmak için meydanlardan destek veren Kantarcı, İstanbul Çengelköy'de darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu şehit oldu. Evli olan Kantarcı'
Konu Sahibi Sükutu-Ezber 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
"Gençlik elden gidiyor" sloganı. Serbest Kürsü Esma_Nur 1 77 27 Şubat 2024 11:02
Müslümanlık sadece isimle değildir. İslami Haberler Kara Kartal 1 96 04 Aralık 2023 11:42
Bazen gidecek bir yer bulamazsın Muhtelif Konular Esma_Nur 1 83 22 Kasım 2023 14:28
Gök kubbe nelere şahit Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 59 21 Kasım 2023 14:48
İnsanları kendi seçiminize zorlamayın Sükutu-Ezber Sükutu-Ezber 0 748 24 Nisan 2021 18:11

Alt 28Haziran 2018, 21:32   Mesaj No:2
Medineweb Emekdarı
nurşen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:nurşen35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38944
Üyelik T.: 09 Şubat 2014
Arkadaşları:61
Konular: 1144
Beğenildi:4414
Beğendi:3686
Takdirleri:14203
Takdir Et:

Utanıyorum Şehidim, Utanıyorum, Yemekten, İçmekten,Senin Annen Ağlarken Gülmekten Utanıyorum! Sanma ki; Unutuyor, Unutturuyoruz. Unutanları barındırmaktan utanıyorum. SEN; vatan için bizim için şehit olurken, Seni Görmezden Gelenlerden Utanıyorum..
mehmet akif2 beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: