Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Diyanetten Duyurular/Haberler (https://www.forum.medineweb.net/504-diyanetten-duyurular-haberler)
-   -   SAUSEM 4-6 Yaş gurubu çocuk eğitim sertifikası.. (https://www.forum.medineweb.net/diyanetten-duyurular-haberler/31311-sausem-4-6-yas-gurubu-cocuk-egitim-sertifikasi.html)

Mihrinaz 01 Mart 2015 22:25

SAUSEM 4-6 Yaş gurubu çocuk eğitim sertifikası..

4-6 Yaş Grubu Çocuk Eğtimi ve Etkinlikleri Sertifika Programımız 11/02/2015-2862 evrak tarihi ve sayı numarası ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından UYGUN GÖRÜLMÜŞTÜR.

Son Başvuru Tarihi : 23 Mart 2015
Eğitim Başlangıç Tarihi : 23 Mart 2015
Sınav Tarihi : 23-29 Nisans 2015 (Bu tarihler arası sınava istediğiniz saatlerde girebilirsiniz)

Eğitim hakkında önemli bilgiler

- Her modül, ders notları, videolar, sunular, ödevler ve danışmanlıkları içeren karma yöntemi üzerinden gerçekleştirilecektir.
- Sınavlar internet üzerinden, Avrupa Online Sınav Uygulama Kriterlerine göre gerçekleştirilecektir.
- Her adayın 3 sınav hakkı vardır.
- Eğitim, Sakarya Üniversitesi emba kriterlerine göre gerçekleştirileceği için öğrencilerimizin tüm materyalleri kullanmaları gerekmektedir.
- Her bir ders bir yandan öğretim üyesi tarafından sunulurken bir yandan dersin powerpoint sunusu ekranda gözükmektedir.
- Her bir dersin ders notları ve materyalleri katılımcılara dersler aktif hale geldiğinde elektronik olarak sunulmaktadır.
- Ayrıca Uzaktan Eğitim portalımızda yer alan forumlardan öğrenciler hocalarla ve birbirleriyle iletişim kurabilmektedir.
- Eğitim sonunda katılımcılara, "Sertifika Belgesi" verilecektir.
- Derslerin işlenişinde Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Yönetmeliği geçerli olacaktır.

Ders Bilgileri
1- Birey Gelişmi Modülü
2- Psikomotor Gelişim Modülü
3- Bilişsel Gelişim Modülü
4- Dil Gelişimi Modülü
5- Sosyal Gelişim Modülü
6- Duygusal Gelişim Modülü
7- Ahlak Gelişimi Modülü
8- Süt Oyun Okul ve Ergenlik Döneminde Beslenme Modülü
9- Oyun Etkinlikleri Modülü
10- Uyumsuz Çocuklar Modülü
11- Drama Çalışmaları Modülü
12- Drama Uygulamaları Modülü
13- Türkçe Dil Etkinlikleri Modülü
14- Eğitici Oyuncaklar Modülü
15- Çocuklar İletişim – 1 Modülü
16- Çocukla İletişim – 2 Modülü
NOT: Eğitim 16 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi)'dir. (1 AKTS yaklaşık 30 saat iş yüküdür.) Program yaklaşık 480 saat iş yükünden oluşmaktadır. Eğitimlerde alınan AKTS değerleri üniversitemizin eğitim programlarında dikkate alınacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nden;
Bu sertifika programı Diyanet İşleri Başkanlığında Kur’an Kursu Öğreticisi olabilme şartı değildir. Kur’an Kursu Öğreticisi olarak atandıktan veya görevlendirildikten sonra Kur’an kurslarının 4-6 yaş grubu çocuklara yönelik eğitim verilen sınıflarındaderse girmekisteyen öğreticilere yönelik bir sertifika programıdır.
Sertifika programı Kur’an kurslarında Kadrolu, Sözleşmeli, Vekil veya Geçici olarak görev yapan öğreticilere yöneliktir.
Kur’an kurslarında geçici öğretici olarak görev alma şartlarını taşıyan kişilerde bu sertifika programına müracaat edebilir.
Kur’an Kursu Öğreticisi olabilme şartlarını taşıyan ve formasyonu olanlar da müracaat edebilir.
BAŞVURU HAKKINDA
- Eğitim ve kayıt ücreti 300 TL'dir. (Sertifika Gönderimi SAÜSEM Tarafından Ücretsiz Yapılacaktır.)
- Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.
- Kargo ücreti SAUSEM tarafından ödenmek üzere Belgeler Adaylarımızın adreslerine gönderilecektir.
- Dersler, ödev teslim ve sınavlar internet üzerinden olup Türkiye'nin her yerinden katılabilir.
İLETİŞİM:
Mesai Saatler: 09:30 - 12:30 || 13:30 - 17:30
- 0264 295 73 81
- 0264 295 73 64
- 0264 295 74 03
- 0264 295 38 61
- 0264 295 38 60
- 0264 295 34 03
- 0264 295 54 51

Başvuru Adımları
1. TC Kimlik Numaranız Belirtilerek 300 TL Eğitim Ücretini Yatırınız.
(Sertifika Gönderimi SAÜSEM Tarafından Ücretsiz Yapılacaktır.)
Banka Hesap Bilgileri
EFT/HAVALE (EFT/HAVALE Yapacak Olan Adaylar Alıcı Kısmına "Sakarya Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü" Yazınız)
- Ziraat Bankası
- Şube Kodu: 1946
- Hesap No: 1946-29516353-5027
- IBAN: TR28 0001 0019 4629 5163 5350 27
Ödemesi Yapılmayan Başvuru Kabul Edilmeyecektir.

alıntıdır...

EyMeN&TaLhA 02 Mart 2015 08:08

Cevap: SAUSEM 4-6 Yaş gurubu çocuk eğitim sertifikası..

Bilgi aldigim kadariyla diyanette gorev almak isteyen arkadaslarin istifade edebilecegi bi sertifika.sen basvurdun mu arkadasim.ben tereddut ettim.hatta basvuracakken vazgectim.

Mihrinaz 02 Mart 2015 10:32

ben istemedim arkadaşım..ama çok arkadaş müracat etti..makbergülü,neslinur,tuba bildilerim arasında..uzaktan eğitim nihayetinde ve baya yoğun hazırlanıyorlar..çok fazla ders var..zaten internet başındayım sürekli dersler videolar derken birde bu proğrama yazılmadım açıkçası..
en önemli sebebimde ilitamla devam ettiğim yolu çocuk gelişimiyle tamamlamayı düşünmediğimden..çünkü çok farklı alanlar..

ama çalışmayı düşünenler için iyi bir fırsat...zamanı olanlar,bende bu sertfika için halk eğitimlerden kurs gözetiyordum diyenler için iyi bir fırsat..değerlendirilebilir yani...

Mihrinaz 02 Mart 2015 10:41

diyanet bu çocuk proğramına yeni başladı..ve biliyorsunuz ,bu tip proğramlar hemen dolup taşıyor,daha yeni başlanılmışken,istifade etmek en güzeli..talep eminim çok olacaktır..hatta bu uzaktan eğitimin devamıda gelecektir diye düşünüyorum..o yüzen elinizi çabuk tutup,yazılmakta fayda var...alınma şeklide bildiğim kadarıyla kuran kursu öğreticiliğindeki gibi..kpss-dhbt puanıyla diyanet,tıpkı yeni aldığı hocalardaki gibi bir alıma tabi tutulacak yanılmıyorsam..fahri gibi yani...önceliği yine kurs hocalarına verecekler..tabi isteyen hocalara...

Mihrinaz 02 Mart 2015 10:43

birde en güzeli elinizde diyanetin derfikasının olacak olması...başka kreşlerede müracat edildiğinde geçerliliği olan bir sertifika yani..rabbim kolaylık versin herkese..

mrvbyz 02 Mart 2015 12:18

bu kurs ücretli sanırım

Mihrinaz 02 Mart 2015 12:23

Alıntı:

mrvbyz Üyemizden Alıntı (Mesaj 375010)
bu kurs ücretli sanırım

evet hocam ...300 tl ücreti var

Medine-web 02 Mart 2015 13:02

bu sertifika bir nevi ana okulu eğitimine elverişliyim yapabilirim çocukları severim belgesidir. Kuran kursu öğretmenliği için şart değildir.Diyanet zaten açıklama yaptı bu konuda.
ister fahri olun ister kadrolu olun eğer ben 4-6 yaş gurubu sınıfı açmak istiyorum derseniz bu sertifika sizden istenecektir. normal sınıf açacağım derseniz bu sertifika gereksizdir.
Bilginize...

mrvbyz 02 Mart 2015 14:02

sertifikam var sınava da girdim başvuru da yapabilirdim 4-6 yaş sınıfı için ama öğrenci yok diye yapmadım

yazmaz 02 Mart 2015 14:24

diyanet sausem sertifikası için yumuşak bir geçiş sürecindedir. ileride zorunlu olur diye düşünüyorum. imkanı olan bu sertifikayı alsın hiç bir zararı yoktur.

EyMeN&TaLhA 02 Mart 2015 15:04

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 375006)
ben istemedim arkadaşım..ama çok arkadaş müracat etti..makbergülü,neslinur,tuba bildilerim arasında..uzaktan eğitim nihayetinde ve baya yoğun hazırlanıyorlar..çok fazla ders var..zaten internet başındayım sürekli dersler videolar derken birde bu proğrama yazılmadım açıkçası..
en önemli sebebimde ilitamla devam ettiğim yolu çocuk gelişimiyle tamamlamayı düşünmediğimden..çünkü çok farklı alanlar..

ama çalışmayı düşünenler için iyi bir fırsat...zamanı olanlar,bende bu sertfika için halk eğitimlerden kurs gözetiyordum diyenler için iyi bir fırsat..değerlendirilebilir yani...

Ben milli egitimde bu yapilanma diye dusundum ama diyanet kapsamindaymis.
Bu sertifikanin milli egitimde bi katkisi olur mu sence mihrinaz?

Mihrinaz 02 Mart 2015 15:28

Alıntı:

EyMeN&TaLhA Üyemizden Alıntı (Mesaj 375018)
Ben milli egitimde bu yapilanma diye dusundum ama diyanet kapsamindaymis.
Bu sertifikanin milli egitimde bi katkisi olur mu sence mihrinaz?

sanmıyorum arkadaşım..bu sertifikanın olması güzel ama çokta büyütmemek lazım ..bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum..

yani aldım hemen bir okul öncesinde görev yaparım gibi hayaller kurmak yanlış olur..bu bir sertifika proğramı..yazmazda söylemiş,zararı olmaz ama her okul öncesinde girerim diyede düşünmemek lazım..milli eğitim konusunda arkadaşım..ökul öncesi öğretmenlerine dini eğitim sertifikası verirler herhaldesfhfgshsfhsghzaman neleri getirir götürür bilemiyoruz..bkarsın oda olur..sertifikan yanında bulunsungülümseyen000

mrvbyz 02 Mart 2015 16:21

ben ücretsiz aldım sertifikayı. Şimdi ücretli gidenlere haksızlık olmuyor mu ?

EyMeN&TaLhA 02 Mart 2015 17:27

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 375019)
sanmıyorum arkadaşım..bu sertifikanın olması güzel ama çokta büyütmemek lazım ..bilmiyorum yanlışmı düşünüyorum..

yani aldım hemen bir okul öncesinde görev yaparım gibi hayaller kurmak yanlış olur..bu bir sertifika proğramı..yazmazda söylemiş,zararı olmaz ama her okul öncesinde girerim diyede düşünmemek lazım..milli eğitim konusunda arkadaşım..ökul öncesi öğretmenlerine dini eğitim sertifikası verirler herhaldesfhfgshsfhsghzaman neleri getirir götürür bilemiyoruz..bkarsın oda olur..sertifikan yanında bulunsungülümseyen000

Aslinda ben egitim konusuna takildim acikcasi.kur an ogretimi konusu beni asar.ben okul oncesi dikab egitimi zannettim.ama diyanet kendi acicak bu okullari dedigin gibi.ben diyanette gorev almayi hic dusunmedim.milli egitimi istiyorum.o zaman ben konuyu gormemis gibi yapayim.diyanet dusunen arkadaslar kacirmasin diyelim...

EyMeN&TaLhA 02 Mart 2015 17:30

Alıntı:

mrvbyz Üyemizden Alıntı (Mesaj 375020)
ben ücretsiz aldım sertifikayı. Şimdi ücretli gidenlere haksızlık olmuyor mu ?

Halk egitimde ucretsiz veriliyormus bu sertifika.ama biz cocuklu anneler icin ideal uzaktan egitim.

mrvbyz 02 Mart 2015 19:54

ismekten aldım bende. 2 sene önce.

Mihrinaz 02 Mart 2015 20:50

arkadaşlar,ismek yada halk eğitimlere ,müracatlarda ya geç kalmışlar yada kontenjanlarımız dolu demişlerdi..

avantajı uzaktan eğitim olup,herkesi kapsaması..kontenjan sınırlaması yok ve kursların 1 yılda verdiği sertifikayı 1 aylık

yoğunlaştırılmış proğram olarak sunuyorlar...

HİRA 02 Mart 2015 22:29

arkadaşlar ilk duydugumda bende heycanlandım .neden olmasın bende alayım dedim .Daha sonra sivas müftulugulun buna benzer bir kursu sadece calışan kuran kursu ögretiçilerine kendi bünyesinde açacagini ögrendim.yani boşlugu kendi içerisinde dolduruyorlar.Ama diger şehirlerde farklı olabilir.şevkim kırıldı sertifikayi alıp almama konusunda kararsız kaldım.

nurşen35 28 Eylül 2015 23:32

Din Eğitimi Dersleri Eğiticiliği Sertifika Programı (DEDEP)

Son Başvuru: 29 Eylül 2015 - Eğitim Ücreti: 300 TL
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
EĞİTİMİN TANIMI :
Bilindiği üzere 2012-2013 eğitim-öğretim yılından itibaren 4+4+4 eğitim modelinin uygulanması ile birlikte ilköğretimin ilk kademesine seçmeli dersler konmuştur. Bu seçmeli derslerden din eğitimi ile ilgili olanlar, tüm Türkiye çapında önemli bir oranda il merkezi ile ilçe ve köylerdeki okullarda bu dersler öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Durum göz önüne alındığında din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin mevcut ihtiyacı karşılayamayacağı aşikârdır. Söz konusu derslerin karşılanmasında Milli Eğitim Müdürlüklerince bu dersleri verebilecek ücretli öğretmenler görevlendirilmektedir. Ancak yine de Pedagojik formasyonu olan ilahiyat mezunları gerekli ihtiyacı karşılayamamaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak amacıyla pedagojik formasyonu olmayan ancak alan bilgisine sahip kişilerin görevlendirilmesi ilk akla gelen uygulamadır. Bu gereklilikten yola çıkarak SAÜSEM tarafından organize edilen "Din Eğitimi Dersleri" Eğiticiliğine Hazırlık Programı tasarlanmış bu tasarım dahilinde yaklaşık 5100 kişi bu imkandan faydalanmıştır. Bu eğitimle alan bilgisine sahip bu kişilerin öğrenci özellikleri, öğrenme- öğretme süreçleri, eğitime hazırlık, verilen eğitimin ölçülmesi ve değerlendirilmesi, öğrenci ile etkili iletişim, sınıf yönetimi vb. gibi konularda pedagojik farkındalık kazanmaları sağlanmıştır. Bu uygulama benzeri ihtiyacı hisseden tüm iller ve müdürlüklerde uygulanabilecek niteliktedir.

EĞİTİME SON BAŞVURU TARİHİ : 29 Eylül 2015
Eğitim Başlanıgıç Tarihi : 01 Ekim 2015 - 31 Ekim 2015
Sınav Tarihi : Kişiler sınava internet üzerinden 25 Ekim 2015 - 31 Ekim 2015 tarihleri arasında diledikleri bir saatte girebilirler.

ÖNEMLİ NOT 1: Sertifikalandırma aylık periyodlar halinde yapılmaktadır. Her sınav ayın 25'inde başlar ve ayın son gününde biter. Adayların dikkatine!

ÖNEMLİ NOT 2: BU SERTİFİKA KESİNLİKLE FORMASYON YERİNE GEÇMEZ VE HERHANGİ BİR İŞ GARANTİSİ VERMEZ. SADECE İŞ BAŞVURULARINDA DİĞER ADAYLARA GÖRE 1 ADIM ÖNDE OLURSUNUZ.

ÖNEMLİ NOT 3: Dersler ve sınav uzaktan eğitim olup tüm illerden katılım sağlayabilirsiniz.

▓▓▓ BAŞVURU KOŞULLARI NEDİR? ▓▓▓
█▌ Üniversitelerin dört yıllık ilahiyat fakültelerinden mezun olanlar.
█▌ İki yıllık din eğitimi veren ön lisans programlarından mezun olanlar.
█▌ İmam Hatip Lisesi Mezunları
█▌ İlahiyat lisans, önlisans ve imamhatip öğrencileride başvurabilir.
* Yukardaki şartlardan herhangi birinin sağlanması gerekir.

▓▓▓ EĞİTİM İÇERİĞİ ▓▓▓
▶ Ders 1 : Öğrencilerin Gelişimsel Özellikleri (12 Saat)
▶ Ders 2 : Öğrenme Kuramları (12 Saat)
▶ Ders 3 : Eğitimde Psikometrik Yaklaşımlar (12 Saat)
▶ Ders 4 : Öğretim Materyali Geliştirme (10 Saat)
▶ Ders 5 : Eğitimin Planlanması (10 Saat)
▶ Ders 6 : Öğretim Yöntemleri, Stratejileri ve Etkili Kullanımı (12 Saat)
▶ Ders 7 : Sınıf İçi Etkileşim (12 Saat)
▶ Ders 7 : Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hiz. Giriş (10 Saat)
Program 90 Saattir.

▓▓▓ BAŞVURU HAKKINDA ▓▓▓
█▌ Sertifika Ücreti 300 TL'dir. (Sertifika Gönderimi Sakarya Üniversitesi Tarafından Ücretsiz Yapılacaktır.)
█▌ Kargo ücreti Sakarya Üniversitesi tarafından ödenmek üzere Belgeler Adaylarımızın adreslerine gönderilecektir.
█▌ Sınav internet üzerinden yapılacaktır.Adaylarımız Türkiye'nin her yerinden katılabilir.Sınavdan geçer puan alan her adayımız belge almaya hak kazanır.

▓▓▓ SINAV HAKKINDA ▓▓▓
█▌ Toplam Soru : 25
█▌ Geçme Notu(Puan) : 50
█▌ Sınav Konuları : Sertifika Eğitim Programının Tamamı
█▌ Sınav intenet üzerinde online olarak gerçekleştirilecektir.

Alıntı...

itachi 28 Eylül 2015 23:41

Diyanet ile halk eğitim merkezinden alınan sertifika aynımıdır arkadaşlar?
Benimde kardeşim almıştı bu sertifikadan

nurşen35 29 Eylül 2015 00:29

Alıntı:

itachi Üyemizden Alıntı (Mesaj 391368)
Diyanet ile halk eğitim merkezinden alınan sertifika aynımıdır arkadaşlar?
Benimde kardeşim almıştı bu sertifikadan

4-6 yaş çocuk eğitimini halk eğitimi de veriyor, sausem ile aynıdır. Fakat Dedep eğitimini Sakarya Üniversitesi vermektedir..

fedra 29 Eylül 2015 14:35

s.a arkadaşlar saüsem 4-6 yaş eğitim sertifikası için 8.grup son başvuru tarihi 30.09.2015 yarın

başvuracaklar saat kaça kadar başvurabilir acaba?

fedra 29 Eylül 2015 14:40

bir de ödev veriyorlarmış kolay mı arkadaşlar ne ödevi peki

fedra 29 Eylül 2015 16:00

ödev ne ödevi drama falan mı bilen kimse yok mu

nurşen35 29 Eylül 2015 16:54

Alıntı:

fedra Üyemizden Alıntı (Mesaj 391388)
bir de ödev veriyorlarmış kolay mı arkadaşlar ne ödevi peki

Alıntı:

fedra Üyemizden Alıntı (Mesaj 391393)
ödev ne ödevi drama falan mı bilen kimse yok mu

Sausem eğitimi alacaksan fedra , verilen ödevleri internetten ya da kendi yaptığın ödevleri ( oyuncak , drama oyunu v.b ) kopyala yapıştır yapıyorsun ve kısa bir dönem bu eğitimi alırsın belli bir saat yeterli.
Fakat yüzyüze bu eğitimi alacaksan eğer , belli bir yaşdan sonra seni profesyonel bir tiyatrocu kıvamına getiriyorlar ve senden istenilen drama bile oynadığında ben böyle yetenekli miydim olacak şey değil bile dedirtiyorlar. 2 ay boyunca haftanın her günü ve de 12.00 'den 5' e kadar aldığımız bir eğitimdi. Ayrıca 16 sınav ve sözlüleri saymıyorum, müthiş zorlayarak ve de stres yaparak şükür tamamladık.
Bazılarının benim anlattıklarımdan daha ağır eğitim aldıklarını duyduğumda halimize daha da şükrettik.
Gerçekten çocuk eğitimi okuyan herkesin yaşadığı zorlukları daha iyi tahmin edebiliyorum.
Başaramadım diyerek oturup ağlayanları da gördüm. Resmen başarı formatına getirip eğitim yaptırıyorlar. Halk eğitimi böyle ise üniversite eğitimini düşünemiyorum..
Sadece oradaki arkadaşlıklar çok güzeldi, hepsi hoca hanımlardı iyi ki de böyle bir kursa katılmışım çok da faydasını gördük.
Ne kadar zor olursa olsun yüzyüze eğitim en iyisi derim..

fedra 29 Eylül 2015 17:21

Alıntı:

nurşen35 Üyemizden Alıntı (Mesaj 391394)
Sausem eğitimi alacaksan fedra , verilen ödevleri internetten ya da kendi yaptığın ödevleri ( oyuncak , drama oyunu v.b ) kopyala yapıştır yapıyorsun ve kısa bir dönem bu eğitimi alırsın belli bir saat yeterli.
Fakat yüzyüze bu eğitimi alacaksan eğer , belli bir yaşdan sonra seni profesyonel bir tiyatrocu kıvamına getiriyorlar ve senden istenilen drama bile oynadığında ben böyle yetenekli miydim olacak şey değil bile dedirtiyorlar. 2 ay boyunca haftanın her günü ve de 12.00 'den 5' e kadar aldığımız bir eğitimdi. Ayrıca 16 sınav ve sözlüleri saymıyorum, müthiş zorlayarak ve de stres yaparak şükür tamamladık.
Bazılarının benim anlattıklarımdan daha ağır eğitim aldıklarını duyduğumda halimize daha da şükrettik.
Gerçekten çocuk eğitimi okuyan herkesin yaşadığı zorlukları daha iyi tahmin edebiliyorum.
Başaramadım diyerek oturup ağlayanları da gördüm. Resmen başarı formatına getirip eğitim yaptırıyorlar. Halk eğitimi böyle ise üniversite eğitimini düşünemiyorum..
Sadece oradaki arkadaşlıklar çok güzeldi, hepsi hoca hanımlardı iyi ki de böyle bir kursa katılmışım çok da faydasını gördük.
Ne kadar zor olursa olsun yüzyüze eğitim en iyisi derim..

Allah razı olsun nurşen ablacım evet zor olduğunu söylüyordun halk eğitimden düşünmüyorum o yüzden. sausemden alırım alırsam inş ödev konusunda yardımcı olursun artık abla :) iyi ki varsın nursen ablacım saol c*

iklimya 30 Eylül 2015 17:14

Bu sertifikadan bende aldım. Bir yerde kullanmak amaçlı değil ancak
Çocuklarla ilgili bilgim olsun diye hassaten pdf dosyalarını okudum.
Velhasıl sertifikam adrese geldi, 1 ay sonra aynısından yine geldi 😂
Şimdi anlamadığım şey beni çok mu sevdiler yoksa Sakarya Üniversitesi bu işi
Para için mi yaptı. Bu kadar ciddiyetsiz birşey olur mu .))

Mihrinaz 28 Aralık 2016 12:56

Fahri Kur'an Kursu Öğreticisi Alımlarından Bu Sertifika İstendi! Bir Kereye Mahsus Örgün 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri Sertiifkası İçin Son Başvuru 30 Aralık 2016 SON!

MESLEK MENSUPLARINA SON BİR FIRSAT!
Son Başvuru Tarihi : 30 Aralık 2016

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Kur'an Kurslarında yürütülen yaygın din eğitimi hizmetlerinden toplumun tüm kesimlerinin etkin ve verimli bir şekilde yararlanabilmesi amacıyla 2013-2014eğitim öğretim yılından başlamak üzere 4-6 yaş grubuna yönelik Kur'an Kursları öğretim programı hazırlamış ve uygulamaya konulmuştur. Bu programda görev verilecek Kur'an Kursu Öğreticilerin, hangi donanıma sahip gerektiği yönünde yapılan değerlendirmeler sonucunda bazı yeterlilikler istenmiştir. Bu projenin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesi için söz konusu yeterlilikler göz önünde bulundurularak eğitim programlarında yer alan modül ve krediler esas olmak üzere Yalova Üniversitesi olarak bu eğitimi verilmesi kararı alınmıştır.

Yalova Üniversitesi de bu ulvi hizmete katkı sağlayabilmek amacıyla, hazırladığı “4-6 Yaş Uygulamalı (Yüzyüze) Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri” programında, eğitimin uygulama boyutunun, 15 saatlik sınıf ortamında ve eğitim sonunda da ÖSYM kriterlerinde başarım sınavı ile destek olmaya karar vermiştir.

Daha önce diğer kurumlardan uzaktan eğitim yoluyla sertifika almış meslek mensuplarının uygulama ve bilgi ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla, bir defaya mahsus olmak üzere, aldıkları belgeleri ibraz etmek kaydıyla, Yalova Üniversitesi’nin sadece uygulama eğitimine ve başarım sınavında başarılı olmak şartıyla belgeleri, Diyanet İşleri Başkanlığımızın tercihi olan, “Uygulamalı (Yüzyüze-Örgün) Eğitime” dönüştürülecektir.

EĞİTİM SÜRESİ ve TARİHİ

Sertifikaya sahip meslek mensuplarının katılacağı tamamlama programı,15 saat olarak gerçekleştirilecektir. Yüz yüze eğitimin son saatinde ÖSYM formatında sınav yapılacaktır. Uygulama eğitimleri; 28-29 Ocak 2017 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve yeterli sayıya ulaşılan tüm il ve ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecektir. (14-15 Ocak olan eğitim tarihleri açık öğretim sınavından dolayı 28-29 ocak olarak değiştirilmiştir.)

İlk defa sertifika alacak meslek mensupları için program 2 Ocak - 27 Ocak arası uzaktan eğitim, 28-29 Ocak 2017 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde ve yeterli sayıya ulaşılan tüm il ve ilçe merkezlerinde gerçekleştirilecektir.

Yeterli sayının ulaşılmadığı il ve ilçelerde meslek mensuplarının tercihi dikkate alınacaktır.

EĞİTİMİN ÜCRETİ

Tamamlama Eğitimi (Üniversitelerden Sertifikalı) : 220 TL

İlk Defa Sertifika Alacaklar : 400 TL

UZAKTAN EĞİTİM İÇERİĞİ:

▒▒ Birey Gelişmi Modülü
▒▒ Psikomotor Gelişim Modülü
▒▒ Bilişsel Gelişim Modülü
▒▒ Dil Gelişimi Modülü
▒▒ Sosyal Gelişim Modülü
▒▒ Duygusal Gelişim Modülü
▒▒ Ahlak Gelişimi Modülü
▒▒ Süt Oyun Okul ve Ergenlik Döneminde Beslenme Modülü
▒▒ Oyun Etkinlikleri Modülü
▒▒ Uyumsuz Çocuklar Modülü
▒▒ Drama Çalışmaları Modülü
▒▒ Drama Uygulamaları Modülü
▒▒ Türkçe Dil Etkinlikleri Modülü
▒▒ Eğitici Oyuncaklar Modülü
▒▒ Çocuklar İletişim – 1 Modülü
▒▒ Çocukla İletişim – 2 Modülü

ÖRGÜN EĞİTİM İÇERİĞİ:

- 15 saatlik yüz yüze (örgün) eğitim verilmektedir.
- Eğitimin son saatinde ÖSYM formatında sınav yapılmaktadır.
- Sınava, uzaktan ve örgün eğitimlere eksiksiz katılan adaylar girmektedir.
- Uzaktan ve Örgün eğitimlere katılmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
- Sınavda 50 ve üzeri puan alan adaylar sertifika almaya hak kazanacaktır.

NOT: Eğitim 16 AKTS (Avrupa Kredi Transfer Sistemi)'dir. (1 AKTS yaklaşık 30 saat iş yüküdür.) Program yaklaşık 480 saat iş yükünden oluşmaktadır. Eğitimlerde alınan AKTS değerleri üniversitemizin eğitim programlarında dikkate alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTI:
Herhangi bir mezuniyet şartı aranmayıp, bu sertifika eğitimine herkes başvurabilir.

*** BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN ÖDEDİKLERİ ÜCRET HANGİ SEBEPLE OLURSA OLSUN İADE EDİLEMEZ ! . LÜTFEN BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE BİLGİLERİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUNUZ VE İADE TALEBİNDE BULUNMAYINIZ. ! .

İLETİŞİM:
Mesai Saatler: 09:30 - 12:30 || 13:30 - 17:30

YALOVA ÜNİVERSİTESİ

mehmet akif2 29 Aralık 2016 18:20

Arkadaşlarim hep aldı kızım çok küçük diye ben başvurmamistim
Aslında cok da zorlugu olmadı arkadaslara
Onlar zaten kullanacak alan bulamadı :)

mehmet akif2 29 Aralık 2016 18:21

Arkadaşlarim sakaryadan almıştı

SAAT: 17:20

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306