Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > Tebessüm-Mizah Alanı > Forum Etkinlileri

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  30 Aralık 2021 (13:12), Konuya Son Cevap : 14 Nisan 2024 (00:54). Konuya 194 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı290Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 02 Ocak 2024, 20:20   Mesaj No:171
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 430
Beğenildi:3256
Beğendi:3722
Takdirleri:26348
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.
Alt 10 Ocak 2024, 13:34   Mesaj No:172
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11845
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Bir daha fırın kapağı sök tak, temizle diyenlere aldanmam. Kalsın içerde ulaşmadığım yağ kir ne var yani?
Elime elektronik cihazlarla ilgili bir daha tornavida almam. Bitmiştir net.))

Ev işimi dip köşe hallettim fırınıda gözüme kestirdim. Lastiği çıkmış, kimseye taktiramıyorum bir aydır. Sen halledersin var birde. Aman hem temizlerim ne var yani takayım deyip kolları sıvadım.çıkarması kolay oldu amma vidalamasi takması geberdim. Takarken tam oldu derken elimden yakın mesafe düştü ve paaattt. Patladı bildiğiniz. Oturdum seyrettim şu manzarayı. Kafamdan bile cam parçaları çıktı. Tezgah üstü altı, koridorlar valla oturdum izledim. Sonra bi kahve yaptım içtim bilincim yerine geldi kalk bitanem kalk oldum[emoji1][emoji1]
Vidalarina varıncaya kadar ellerimi parçalayıp temizledim, lastigini taktım sonra kırılmasına çok ama çok içerledim[emoji18] Onca zahmetim eziyetim waylar bana.
Benim için torna vidagiller de bitmiştir bundan kelli[emoji1][emoji1][emoji1]

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 10 Ocak 2024, 16:15   Mesaj No:173
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Ablam nazar bu nazar nazar ettik seni çok geçmiş olsun bırak bu işleri sana bişey olmamış iyiki bizim duşakabin patladıydı böyle ucuz atlattık çok şükür
Benim durumum haber paylaşmak istedim. Memleketin hangi birini paylaşayım şaşırdım bıraktım. Gazze 53 bin ölü,abd Fatih camii saldırısı, provakasyonlar başladı,japonyada deprem,erkek traş fiyatları altınla yarışıyormuş daha neler neler?
su damlası beğendi.
Alt 11 Ocak 2024, 12:34   Mesaj No:174
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ablam nazar bu nazar nazar ettik seni çok geçmiş olsun bırak bu işleri sana bişey olmamış iyiki bizim duşakabin patladıydı böyle ucuz atlattık çok şükür
Benim durumum haber paylaşmak istedim. Memleketin hangi birini paylaşayım şaşırdım bıraktım. Gazze 53 bin ölü,abd Fatih camii saldırısı, provakasyonlar başladı,japonyada deprem,erkek traş fiyatları altınla yarışıyormuş daha neler neler?
Evde elinde tespihi sürekli fas fus bişeyler okuyan, insanı ürperten nazarsavar biri varken olacak iş değil ) Ne okuduğunu anlamıyoruz ve biz rahatlamak yerine geriliyor, daha da korkuyoruz. Sürekli birileri bişileri nazarliyor, buğuz ediyor diye okunup üflenmezki )

Benim hatam. Cam bu çok kurcaladım. Kalın cam bütün halde düşünce patlar. Yapısı bu. Benim de sizin de yaşadığınız kaza. Cana gelmesin yeterki. Nazar diyenden cüzzamlidan kaçar gibi kaçarım. Var yok bilmem. Ama kimden nazar duysam illa birilerine iftira edilir. Falancanin nazarı. Filancanin bakışları. Feşmancanın buğzu. Yapmayın günah...
Esma_Nur ve su damlası beğendiler.

Alt 11 Ocak 2024, 16:39   Mesaj No:175
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Abla sen şimdi nazar yokmu diyon kem göz, kötü enerji felan. Nazar duası, ayetler şifadır mesela okuyunca babaannem esner nazardan gebermişin derdi.cok nazarlanırdı yıldızım düşük derdi🥱😄
su damlası beğendi.
Alt 11 Ocak 2024, 16:43   Mesaj No:176
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Evde elinde tespihi sürekli fas fus bişeyler okuyan, insanı ürperten nazarsavar biri varken olacak iş değil ) Ne okuduğunu anlamıyoruz ve biz rahatlamak yerine geriliyor, daha da korkuyoruz. Sürekli birileri bişileri nazarliyor, buğuz ediyor diye okunup üflenmezki )

Benim hatam. Cam bu çok kurcaladım. Kalın cam bütün halde düşünce patlar. Yapısı bu. Benim de sizin de yaşadığınız kaza. Cana gelmesin yeterki. Nazar diyenden cüzzamlidan kaçar gibi kaçarım. Var yok bilmem. Ama kimden nazar duysam illa birilerine iftira edilir. Falancanin nazarı. Filancanin bakışları. Feşmancanın buğzu. Yapmayın günah...
Hocam çok geçmiş olsun gülemmi ağlayammı bilemedim espiri bir dille anltışın bitirdi beni kartalın traşa zam geldi demesine koptum Allah iyiliğinizi versin kahve içmen süper olmuş bizimde duşa kabin patlamışdı bir bardak su aldım oturdum izledimdi )) yeminle kırıldığına değil nasıl temizlenecek kısmına takılırım hep canın sağolsun yenisinin zamanı gelmişdi )
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 11 Ocak 2024, 19:50   Mesaj No:177
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Alıntı:
Esma_Nur Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hocam çok geçmiş olsun gülemmi ağlayammı bilemedim espiri bir dille anltışın bitirdi beni kartalın traşa zam geldi demesine koptum Allah iyiliğinizi versin kahve içmen süper olmuş bizimde duşa kabin patlamışdı bir bardak su aldım oturdum izledimdi )) yeminle kırıldığına değil nasıl temizlenecek kısmına takılırım hep canın sağolsun yenisinin zamanı gelmişdi )
Temizlik bitmiş canında çıkmış üstüne bu manzara. Gerçekten nerden nasıl başlasam çaresizliği otur seyret moduna sokuyor. Allah razı olsun. Camlı eşyalar çok kurcalamaya gelmiyor sizede çok geçmiş olsun . Çok yaygınlaştı duşakabin patlamalarını. Allah korusun.

Kartal varmı yokmu ezeli tartışma konusuna hiç giremem. Nazar kadim medeniyetlerden bu yana, her din, millet, kültürde kendine yer bulmuş. Adı kem göz, lânet, kötü güçler, cadı, cin, seytan, ecünnü)) olmuş. Yunan, Roma, Mısır, Ortadoğu, Ortaçağ Avrupası ve diğer bütün medeniyetler herkes kendi kültüründe neler neler yapmış. Öküz başı, koç boynuzu asma, nazar boncuğu gibi bir sürü putperestlik pagan unsuru nazarlık icat edilmiş. Nazar kültür ve gelenek aktarımı diyorum. Müslümanlar boncuk, iplik, ikon, sembol vs yerine dualarla şifalanma yolunu seçmiş. Bunda hiçbir sorun yok. Sorun suçlayan, iftira eden nazar anlayışımızda.

Sizi bilmem ama benim coğrafyam "nazar ediyorlar diye, komşusu, kardeşi, ailesi, en yakınıyla zaman içinde konuşmaz hale gelen, birbirini fesat, kem gözlü gören, ilişkiyi kesen akraba ve insanlarla dolu." Hasta olmuş doktora gitmiyor way filancanin gözü değdi. Kaza yapar nazara geliyor. Ayağı takılır zaten hep gözleri var. Hasta olurlar birileri hep yazıp çiziyor." Evhamlı, kimseye güvenmeyen, sürekli okuma halinde olan saçma insanlara dönüşüyorlar. Toplumdan ve insanlardan uzak yaşamayı yeğliyorlar. Nasıl okuma şekli o fas fus sesler anlatamam. Çok ürkütücü bence. Huyumu bilirler o yüzden bu tip durumlarda 'kaza kaza" derler.)) Başka adreslere aktarırken ama çok büyük nazar
Kimse kendini bişey sanmasın. Nazar deyip hayatı kendinize dar etmeyin. Başkalarının da hakkına girmeyin. Nazara bakış açım böyle editör

Alt 17 Şubat 2024, 17:45   Mesaj No:178
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Reis yapıyo bu işi togg test sürüşündeyim. Araba deil başka bişi
Almasakta bindik resmimiz var deriz

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Geldik gördük sürdük 😄
su damlası beğendi.

Konu Kara Kartal tarafından (24 Mart 2024 Saat 13:32 ) değiştirilmiştir.
Alt 18 Şubat 2024, 18:58   Mesaj No:179
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:

Diğer arabalardan ne farkı var anlat bakayım.)) Başın göğe erdimi?))

Benim durumu şöyle anlatayım.
Sarma sarmak diye bir illet var. Bir günüm gitti resmen. Otur sar sar bitmiyor iki namaz vakti geçti üstünden. birini ucu ucuna yetiştirdim:((( İçi artıyor yaprak çıkarıyorum. Yaprak artıyor iç hazırlıyorum. Bildiğin kısır döngü.
Tek başına tencere dolusu sarma sarıp, birde buzluğa dolduranları tebrik ediyorum. Yalnız başına yapmakla hata ettiğimi farkettim. Tek başına sarılıp ailecek yenebilecek bişey değil.)) Bir günlük emeğim yok şu anda.)))) Ben servis dışı. Başka şeylere saranlar sarma sarsın yoksa sağlam psikolojiyi bozan bişey bu )) Bana göre tabi))
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Alt 18 Şubat 2024, 19:21   Mesaj No:180
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Diğer arabalardan ne farkı var anlat bakayım.)) Başın göğe erdimi?))

Benim durumu şöyle anlatayım.
Sarma sarmak diye bir illet var. Bir günüm gitti resmen. Otur sar sar bitmiyor iki namaz vakti geçti üstünden. birini ucu ucuna yetiştirdim:((( İçi artıyor yaprak çıkarıyorum. Yaprak artıyor iç hazırlıyorum. Bildiğin kısır döngü.
Tek başına tencere dolusu sarma sarıp, birde buzluğa dolduranları tebrik ediyorum. Yalnız başına yapmakla hata ettiğimi farkettim. Tek başına sarılıp ailecek yenebilecek bişey değil.)) Bir günlük emeğim yok şu anda.)))) Ben servis dışı. Başka şeylere saranlar sarma sarsın yoksa sağlam psikolojiyi bozan bişey bu )) Bana göre tabi))
Abla valla çok rahat başka bi dünya yapmışlar valla. Fren park yok düğmeye basiyosun o el frenini çekiyor. Herşey düğmeli direksiyon koltuklar inanılmaz yumuşak sürüş yumuşak. Ekran çok güzel. Park imkani çok güzel. 360 derece görüyor üsten yandan her şekilde park yerini görüyorsun. Sadece modelini beğenmedim Sedan model bekliyoruz bakalım. Reis yapıyo bu işi
Sarma olsada yesek
su damlası beğendi.

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)