Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Gündem/ Manşetler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  23 Ekim 2018 (17:07), Konuya Son Cevap : 24 Ekim 2018 (13:27). Konuya 3 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 23 Ekim 2018, 17:07   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1263
Beğenildi:11775
Beğendi:8956
Takdirleri:26191
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart SON DAKİKA: Pedagojik formasyon kalkıyor mu?

SON DAKİKA: Pedagojik formasyon kalkıyor mu?

Pedagojik formasyon kalkıyor mu? Son dakika! Formasyon kalktı mı? Son dakika Erdoğan neler söyledi?
Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 Eğitim Vizyonu tanıtım toplantısında konuşuyor.Pedagojik formasyon ile ilgili detayları açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlik süresi kısaldı Peki pedagojik formasyon aklıyor mu? Pedagojik formasyon almayanlar öğretmen mi oluyor?

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

"2023 vizyonu ile eğitimde istediğimiz seviyeye çıkacağımıza inanıyorum.

PKK'nın insan kaynağı eğitim sisteminin boşluklarıdır.

Eğitim işi ertelenemez.

Biz göreve geldiğimizde söz verdiğimiz gibi eğitim sistemimizi dersanelere ihtiyaç duymayan bir hale getirmeye çalıştık.

Ne yazık ki bunu geç başardık. Bu nedenle FETÖ'ye 1 milyar lira gitmesine engel olamadık

Her seferinde bazı eller devreye girdi, dersanelerin hacıyatmaz gibi ayakta kaldığını gördük.

Dershanelerin üzerine kararlılıkla gidince işin ucu darbe girişimine gitti.

Farklı isimler, görüntüler ve kamuflajlar altında bu paralel eğitim sistemi varlığını sürdürüyor. Vizyon belgemizde yer alan öğretmen standardından okullar arasındaki eğitim öğretim farkının kapatılmasına kadar bir dizi düzenleme hayata geçtiğinde bu sorunu gerçekçi şekilde çözmüş olacağız.

2023 vizyonumuzda öğretmenler çok önemli yer tutuyor. Öğretmenlik meslek kanunu hazırlanıp çıkartılacak...

Bizim gözümüzde sayıları 920 bini bulan öğretmenlerimiz, bayrağımızın dalgalandığı her yerde fedakarca görev yapan birer kahramandır

Geri kalmış bölgelerde görev yapan öğretmenlerimizi teşvik edecek birtakım tedbirler alınacak

Sözleşmeli öğretmenliği yeniden düzenliyoruz. 4 artı 2 olmak üzere toplam 6 yıl olan sözleşme süresini 3 artı 1 toplam 4 yıla indiriyoruz.

Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartını kaldırıyoruz. Artık bu eğitimi Bakanlığımız verecek.

Anaokulu eğitimini gerekli altyapıyı oluşturduktan sonra zorunlu hale getireceğiz.

Bakanlığın en üst yöneticilerden okul müdürlerine kadar tüm yönetimi dış müdahalelere kapalı bir şekilde çalışır hale getireceğiz.

Hedefimiz, velilerimizi yardımcı kaynak, soru bankası, özel ders, etüt ve benzeri tüm yüklerden kurtarmaktır.

Okullarımıza ilave destekler vererek okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz ile velilerimizi karşı karşıya getiren uygulamaları da ortadan kaldıracağız."

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Duyulmayan Çığlık...Va Mutasımah Muhtelif Konular Medine-web 1 53 25 Mart 2024 14:21
Rabia Sessizliği Gündem/ Manşetler Mihrinaz 0 68 08 Mart 2024 10:32
ABD Sahtekarlığın Kitabını Yazdı İslami Haberler Esma_Nur 2 100 06 Mart 2024 23:24
Ömer Seyfettin 140 Yaşında Kitaplar/Kütüphane Mihrinaz 2 65 06 Mart 2024 17:43
İnsan Hayatta İken Çocuklarından Birine Malını... İlmihal Bölümü Mihrinaz 0 70 06 Mart 2024 15:30

Alt 23 Ekim 2018, 17:09   Mesaj No:2
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Formasyonu ünversiteler değil bakanlık verecek..

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alt 23 Ekim 2018, 17:38   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Kadro alanlara bakanlık formasyonu kendi bünyesinde verecek...

Alt 24 Ekim 2018, 13:27   Mesaj No:4
Durumu:Kevser_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 48131
Üyelik T.: 08 Şubat 2015
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:2
Takdirleri:10
Takdir Et:

Bu konu ile alakalı henüz resmî açıklama gelmemiş sanırım..

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: