Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Gazete Manşetleri-Gündem

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  03 Eylül 2021 (22:14), Konuya Son Cevap : 03 Eylül 2021 (22:14). Konuya 0 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı1Kez Beğenildi
  • 1 Beğenilen Kara Kartal
Yeni Konu aç  Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 03 Eylül 2021, 22:14   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Cinsiyet:
Mesaj: 676
Konular: 60
Beğenildi:652
Beğendi:964
Takdirleri:10896
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Kabak Kimin Başına Patladı?

Kabak Kimin Başına Patladı?

Geçen hafta sosyal medyada bir video dolaşıma girdi. Videoda bir genç kasa kasa kabağı çöp kamyonuna dökerken görülüyordu.

Görüntünün ne zaman ve nerede çekildiği, bunu niye yaptıkları belirsizdi.

Bir anda iktidara yakın ünlü hesaplar tarafından öfkeyle ve heyecanla paylaşılmaya başlandı.

Nihayet yüksek fiyatların sorumlusu bulunmuştu!

Soğan depolayanlar, aracılar, halciler marketçilerden sonra kabakları çöpe atanlar...

İktidara yakın sosyal medya fenomenleri, gazeteciler, siyasetçiler binlerce mesaj yazarak iktidarı zor durumda bırakmak için gıda fiyatlarını yükseltmeye çalışırken yakalanan ihanet çetesine karşı devleti göreve çağırmaya başladı.

Mesajlardan bazılarını okuyalım:

“İstanbul'da sebze halinde bir görüntü. Bunun adı memlekete ihanettir, bunun adı çiftçiyi de halkı da mağdur eden, sebze meyve fiyatlarını yükselten aç gözlü çetenin ihanet görüntüsüdür. Bu çete bulunup hesabı sorulsun!”

“İktidarı mutfaktan yıkmak için bütün bunlar. Ticaret Bakanı ve bürokratlar uyuyor mu?”

“Herkes bilir ki hal gibi, otokent gibi, dolmuş hatları gibi yerlere PKK hakimdir Seçimde patates, soğan fiyatları nasıl manipüle edildi ve belediye seçimleri kaybedildi herkesin malûmu.”

“Bu toplumsal KAOSU tetikleyemek için yapılan şerefsizlik değil mi !?! Savcılar bu görüntü üzerine soruşturma başlatması gerekmez mi !?! Görüntüye bakınca; Ha Gabar Ha Hal Farkı var mı !?!”

“Yer İstanbul.. Çöp kamyonuna atılanlar ise taze kabaklar.. İstanbul’da sebze fiyatını yükseltmenin ahlaksız-namussuzca bir yolu var ve burada şahane (!) bir şekilde uygulanıyor.. Kolluk kuvveti ile müdahale şart! Uyuma İBB halleri denetle..”

“Kim görecek o hesabı bu işe bakan bakan veya yetkililer kulakları sagır gözleri kör olmuş dahada önemlisi Erdoğan’a muhalefetin yapamadığı başaramadığı kötülüğü Akpartinin icindeki bu insanlar yapıyor esas bunlara care aranması lazım ihanet içeriden.”

“Bakanın sana kurulan tuzağa karşı ne kadar önlem alıyor sayın cumhurbaşkanım @RTErdogan Göz göre göre bunu yapanlar, birileri tarafından muhakkak korunuyorlardır..”

“Sebze meyve fiyatlarını düşük bulup yükselsin diye kasa kasa ürünü çöpe atan halcinin görüntüleri dolaşıyor! Seçim zamanı soğan patateste daha büyüğünü yaptılar aynı oyunun, hatırlayn 8 TL ye bulamıyorduk, şimdi 1-2 TL. Yüz tane işi var sizinle mi uğraşacak bu Devlet şerefsizler!”

“Vatandaşa pahalıya satmak için çiftçinin ürününü çöpe atan hainlerin yüzü belli, çöp kamyonunun plakası belli: 34 ... “Ben emir kuluyum”, “kabaklar bozuktu” yalanlarını dinlemeden ağababalarıyla birlikte bunlara en az 20 yıl hapis cezası verilse bu ihanet bıçak gibi kesilir.”


“Arkadaş insanlık ne hale geldi: taze taze sebzeleri daha fazla para kazanmak için çöpe atan insanlar ve bu insanlar öldüklerinde Allaha nasıl hesap vereceklerini düşünmez hale gelmişler. Gerçekten Allah’tan korkmaz kuldan hiç utanmaz ruhunun fotoğrafı!”

“Aziz Allah'ım verdiğin nimetleri çöpe atan geri zekalılar yüzünden bizleri kuraklıkla, kıtlıkla imtihan eyleme Topraklarımızı bereketli eyle.”

“Bu görüntüler Ataşehir'deki halden. Ve bu görüntüler, bir Cumhuriyet Savcımız tarafından ihbar olarak kabul edilip, hal piyasasını belirleyen üç-beş doymak bilmezin vicdanına terk edilmemeli milletin kursağından geçecek olan helal lokması.”


Sosyal medyada başlayan tepkiler iktidara yakın mecra ve medyalarda haber oldu.

“Yürek sızlatan görüntüler! İstanbul Ataşehir sebze halinde kasalar dolusu kabağın çöpe döküldüğü anlar” (Sabah)

“İstanbul'da bir sebze halinde onlarca kasa taze kabak çöp kamyonuna döküldü. Görüntüler sosyal medyada tepki topladı” (Yeni Şafak)

“Halk düşmanları. İstanbul'da fiyatları yükseltilmek istenen kasalarca kabak belediyeye ait resmi plakalı çöp kamyonlarına boşaltıldı” (Yekvücut)

Önce görüntülerin bir ay öncesine ait olduğu ve Ataşehir Hali’nde çekildiği ortaya çıktı.

Bitmeyen tepkiler ve haberler üzerine Ticaret Bakanı Mehmet Muş açıklama yaptı, “fırsatçılara en ağır ceza verilecektir” dedi.

“Dün sosyal medyaya yansıyan sebze halindeki bazı görüntüler Bakanlığımızca ihbar kabul edilerek inceleme başlatılması yönünde derhal il müdürlüğümüze talimat verilmiştir. Söz konusu eylemi yapan firma tespit edilmiş olup firma hakkında idari süreç başlatılmıştır. Vatandaşımızın temel besin maddesi olan sebze ve meyvede piyasayı bozucu faaliyetlere kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Fırsatçılara en ağır cezaların verileceğinden hiçbir vatandaşımızın şüphesi olmasın!”

Ama olay burada da durmadı, daha da büyüdü.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, videoyla ilgili soruşturma açtı.

Olayın 19 ile 23 Temmuz tarihleri arasında Ataşehir'deki sebze meyve halinde faaliyet yürüten bir iş yerinde meydana geldiği tespit edildi.

Sebzeleri çöp arabasına döken iş yerinin yabancı uyruklu çalışanı K.J. ve iş yeri sahibi F.K gözaltına alındı.

İş yerinde yapılan kontrollerde K.J.'nin sigortasız çalıştırıldığı belirlenmişti.

Ve sonuç; Emniyetteki işlemlerinin ardından K.J. sınır dışı edilmek üzerine geri gönderme merkezine teslim edildi, iş yeri sahibi F.K.'ye ise yabancı uyruklu, sigortasız işçi çalıştırdığı gerekçesiyle para cezası kesildi.

Yani kabak emir kulu olan sigortasız çalıştırılan mülteci gencin başına patladı.


Ama henüz finale gelmedik.

Peki, yabancı uyruklu genç çalışan kasa kasa kabakları neden çöp kamyonuna atıyordu?

Bunu yapanlar fiyatları yükseltip hükümeti zor duruma düşürmeye çalışan çeteler miydi?

Olayla ilgili yürütülen soruşturmanın sonucunu TRT Haber’in haberindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasından okuyalım:

"Soruşturmada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü yetkilileri ile Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü görevlileri ile Anadolu Yakası Cumhuriyet Savcılığı tarafından görevlendirilen asayiş büro polisi yer aldı. Tespitlerde satışa arz edilen ancak satılamayan ve bekleme sonucunda bozulmuş olan ürünlerin belediye çöp aracına dökümünün yapıldığı anlaşıldı. Hal kayıt sistemi üzerinden yapılan gelen ve satılan ürün karşılaştırması, firma ilgililerinin ve çöp kamyonu şoförünün beyanlarından, gıda güvenirliğini yitirmiş ve bozulmuş olan 2 ton kabağın Kurban Bayramı öncesi ve sonrası iki farklı günde çöpe döküldüğü görüldü. Öte yandan haller, malların arz ve talebine bağlı olarak, serbest rekabet şartları içerisinde, fiyat oluşumunun sağlandığı borsalardır. Hal yasası gereği, gerek Ticaret Bakanlığı, gerekse belediyeler serbest rekabetin engellenmesine dönük oluşum ve eylemlere müsaade etmemektedir.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hal Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı İl Ticaret Müdürlüğü ve Anadolu Yakası Cumhuriyet Savcılığı’nın ortak soruşturmasının sonucu: Çöp kamyonuna dökülen kabaklar zaten bozuktu.

Ayrıca video iki ayrı günde çekilmişti. 2 ton kabak çöpe atılınca fiyatların değişmesi de zaten mümkün değildi.

Ama videoyu dolaşıma sokanlar, medyayı, bakanlığı, polisi görev çağıranlar bir an bile “acaba kabaklar bozuk olabilir mi” diye düşünmemişti.

Çünkü tek ilgilendikleri; artık herkes için dayanılmaz hale gelen hayat pahalığının, gıda enflasyonun sorumluluğunu toz kondurmak istemedikleri iktidarın üzerinden alıp bilinmeyen şer odaklarına atmaktı.

Özellikle beyaz kabak gibi halkın en çok tükettiği sebze olarak özel olarak seçilmiş olmalıydı. Patlıcanı, domatesi, fasulyeyi değil, beyaz kabağı çöpe dökerek fiyatını artırmaya çalışanlar halkı en hassas noktasından vurmaya çalışmıştı!

8.5’a çıkmış dolar kuruyla artan girdi maliyetleri, yüzde 19 ile dünyanın en yüksek enflasyon oranı, yüksek faizler, kuraklık gibi karmaşık ekonomik açıklamalara takılmayıp yine gerçek suçluları bulmuşlardı.

İktidarı ve Cumhurbaşkanı’nı halkın gözünden düşürmek için soğan depolayan fırsatçılar, sürekli fiyat artıran market zincirlerinden sonra şimdi de sebzeleri çöpe dökerken yakalanan halciler!

Hiçbiri değilse suç iş beğenmeyen işsizlerde, nimete nankörlük eden halktaydı ama asla “ekonominin sorumlusu benim” diyen Cumhurbaşkanı’nda, ekonomiyi toplanamaz halde dağıtıp kayıplara karışmış damat bakanda değildi.

Günün sonunda bir videoyla iktidarı aklamaya çalışırken, zavallı bir genç mültecinin de hayatını karartmış oldular.

Türkiye’de artık hem iktidar hem de muhalefetin destekçileri bambaşka evrenlerde yaşıyorlar.

Kafalarındaki kanaatleri doğrulayan gerçekler dışındaki gerçekleri ya inkar ediyorlar ya da dönüp bile bakmıyorlar.

Öyle bir gerçek yoksa da o gerçek itinayla yaratılıyor.

Kabak da günün sonunda en masum olanların başında patlıyor.

Y.Oğur
Esma_Nur beğendi.

Konu Kara Kartal tarafından (03 Eylül 2021 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.
Alıntı ile Cevapla

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Kabak Kimin Başına Patladı? Gazete Manşetleri-Gündem Kara Kartal 0 41 03 Eylül 2021 22:14
İçinden Geçenleri söyleyebiliyormusun? Anket'ler-Röportaj'lar Kara Kartal 2 73 26 Ağustos 2021 19:45
Şeyhim Kainata Alışamadım Programlar//İstekler Kara Kartal 0 52 25 Ağustos 2021 14:06
Hergün Aşura Heryer Kerbela Cuma-Bayram-Kandiller Kara Kartal 0 29 19 Ağustos 2021 11:47
Ne Hüseyinler Bitti Ne Yezidler Cuma-Bayram-Kandiller Kara Kartal 0 27 19 Ağustos 2021 11:38

Cevapla


Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:

Benzer Konular
Konu Başlıkları Konuyu Başlatan

Medineweb Ana Kategoriler

Cevaplar Son Mesajlar
Biraz önce top patladı duymadın mı?:)) enderhafızım Komik Paylaşımlar 4 11 Mayıs 2020 23:38
YOĞURTLU KABAK SALATASI /medineweb mutfağı Esma_Nur Salatalar 4 25 Nisan 2017 08:41
Dere Otlu Kabak Çorbası /medineweb mutfağı su damlası Çorbalar 2 12 Aralık 2014 23:56
İçki Yasaklandı, Yolcu Patladı muuskem İslami Haberler 0 21 Şubat 2013 12:41
Yoğurtlu kabak salatası /medineweb mutfağı mehmet akif2 Salatalar 0 20 Temmuz 2012 22:23

Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.kaabalive.net Bir Ayet Bir Hadis Bir Söz | www.medineweb.net Yeni Sayfa 1
.::.Bir Ayet-Kerime .::. .::.Bir Hadis-i Şerif .::. .::.Bir Vecize .::.
     

Medineweb Sosyal Medya Gruplarımız:  Medineweb   Medineweb   Medineweb   Medineweb   www.alemdarhost.com sunucularını Kullanıyoruz.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288