Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Hafta'nın Misafiri (https://www.forum.medineweb.net/111-haftanin-misafiri)
-   -   Bu Haftanın Misafiri '' zilzal'' Kardeşimiz (https://www.forum.medineweb.net/haftanin-misafiri/23687-bu-haftanin-misafiri-zilzal-kardesimiz.html)

bilinmez 04 Aralık 2012 08:03

Cevap: Bu Haftanın Misafiri '' zilzal'' Kardeşimiz

verdiğiniz cevapalar için teşekkürler,yalnız cevaplarınızdaki yanlış bulduklarımı değerlendire bilirmiyim...

Ene Garip 04 Aralık 2012 11:00

Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 205365)
verdiğiniz cevapalar için teşekkürler,yalnız cevaplarınızdaki yanlış bulduklarımı değerlendire bilirmiyim...

tabi değerlendirebilirsiniz

bilinmez 04 Aralık 2012 13:51

aleyküm selam kolay kabul ettim dediğimi hatırlamıyorum, size sorduğum bir soru siz rahatsız etmiş ki böyle diyorsunuz, olsun, islamı kabul etmem de ki sebep ailemdir yani doğduğumda müslüman bir ailenin evladıydım ilk önceleri taklidi iman olan imanım sonrasında tahkiki oldu.sorularınıza gelince [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

1-Ancak ilmim mertebesince anlıyorum ama sadece mealinden değil tefsirini de okuyorum kuran sadece mealinden okunarak anlaşılmaz öyle olsaydı, İnsanlara açıkla diye Kur’anı sana indirdik.( Nahl 44) demez Peygamberine, sana vahy olunanları tebliğ et derdi.
,ha kuranı anlamak yeter mi?
Yetmez onu hayata geçirebilmek önemli.Rabbim bizi kuranı anlayan ve anladığını hayatına taşıyan kullardan eylesin.Amin ZİLZALDAN ALINTI..

KISA Bİ DEĞERLENDİRME..bana sorduğunuz sorular beni rahatsız etmez,çünkü amacım insanları kuran ile yüzleştirmek ve Rasulullahın pıratiği olan kuran ışığında HAK VE BATILI GÖRMELERİNİ SAĞLAMAK,ondan sonra tercihleriyle başbaşa bırakmak..

Tefsir ,tefsiri yapan kişinin YORUMUDUR,ayete iman şarttır,ama tefsire iman etmeye bilir eleştire bilirsiniz,bu tefsir okunmaz veya okunmamalı demiyorum sadece TEFSİRİN MUTLAK DOĞRU OLMADIĞINI anlatmaya çalışıyorum..

Peygamberin kuranı insanlara açıklaması Allah ,peygambere A demişte,peygamber B mi demiş manasında mı diyorsunuz,yoksa Allah peygambere örneğin,fatiha süresini vahyedince cebrail as aracılığıyla peygamberde HİÇ BİR ŞEY KATMADAN OLDUĞU GİBİ mi insanlara açıklıyordu..veya kuranı açıklamak ALLAHA AİT Bİ İŞ MİDİR,ayetin dediği gibi,veya kuranın açıklanması halen günümüzde tam yapılmamış çıkmıyor mu sizin dediklerinizden..

2-Kuran-ı herkes anlasaydı çeşitli guruplar çıkar mıidi ve allahu teala peygamber gönderirmiydi,herkes anlayamaz anlasaydı sizin anladığınızla benim anladığım aynı olurdu.

Kısa bi değerlendirme,KENDİNİ TEVHİDDEN ALMAYAN HER HAREKET,ayrılığa götürür,grup oluşması kuranı anlamanın değil anlamların TEVHİDDEN YOSUNLUĞUNDAN DIR.Yoksa islam dini fıtrat dinidir..Tevhid vahdede götürmüyorsa,tevhid anlaşılmamıştır..türkiyedede dünyadad olan sorun bu...yoksa islam dini iki temel ayak üzerine bina edilmiştir,1.DİNDE AYRILIĞA DÜŞMEMEK,2.TOPLUCA ALLAHIN VAHİYSİNE SARILMAK...

(Kur’anı kendi görüşüne göre tefsir eden kâfir olur.) [Deylemi, M.Rabbani]

alim ile cahil, bilenle bilmeyen bir değildir Allahü teala alimleri övüyor, onlara sorun buyuruyor.

Allah’tan en çok korkan alimlerdir. Fatır 28

Bilmiyorsanız âlimlere sorun. Nahl 43

Eğer onun hükmünü Resule veya ülül-emre (alimlere) sorsalardı, öğrenirlerdi.Nisa 83

Her ilim sahibinin üstünde bir âlim vardır.Yusuf 76

Bu ayetlere rağmen, alimlere, mezhep imamlarına düşmanlık niye
işi ehline bırakmalıdır.

işi ehline bırakmak başka şey,dinini başkasının yorumuna bırakmak beşke şeydir.Her alimin üstünde bi alim var en iyisi EL ALİMİN VAHİYSİNE BAŞ VURMAK DEĞİL MİDİR..

DİĞER KISIMLARI DAHA SONRA DEĞERLENDİRECEM İNŞAALLAH..

Ene Garip 04 Aralık 2012 14:34

Bilinmez den başka soru soran çıkmadı
neden acaba :)
birde biz yüklenmeyim mi diyorsunuz yoksa gülümseyen000

Esma_Nur 04 Aralık 2012 14:37

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 205644)
Bilinmez den başka soru soran çıkmadı
neden acaba :)
birde biz yüklenmeyim mi diyorsunuz yoksa gülümseyen000

Aynen zilzal düşünsene hepimiz bilinmez gibi sorsak halin nice olurdu:)

Ene Garip 04 Aralık 2012 14:53

Alıntı:

esma_nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 205648)
aynen zilzal düşünsene hepimiz bilinmez gibi sorsak halin nice olurdu:)

:):) doğru vallahi allah razı olsun o zaman
tabi bilinmezden de allah razı olsun
(yalnış anlaşılma olmasın )

Mihrinaz 04 Aralık 2012 15:29

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 205049)
açıkcası size kayıtılıyorum,çoğuları için mis gibi iş.
benim annemde kuran kursu hocasıydı birde onlar bu hizmeti ücret karşılığında yapmıyorlardı,ben annemim talebelerinin içinde büyüdüm haliyle bulaşmış bizede :)
önce iyi bir talebe olmaya çalıştım ama insan oğlu hiç birşeye doymuyor bende bilgiye doymadım hoca olmak istedim diyeceksiniz ki illa devletin kursunda mı öğreteceksin ücret almada ücreti tamamen Allah rızası olan tarafı da seçebilirsin hala var öyle ilahiyat yada imam hatip okumamış ama devletin izni dışında kuran öğretiyorlar.
kısaca şöyle söyleyim ilk nedenim hizmet ehli olmak Rabbimin Rızasını kazanmak ikinci nedenim maddi tarafını düşününce tesettürümü koruyabileceğim ,evime çocuklarıma da zaman ayırabileceğim, ev hanımına en yakışır meslek olarak düşünüyorum.

düşüncem hakkında fikrinizi almak isterim

cevap verdiğin için teşekkür ederim,öncelikle hiiiç üzerime alınmadığım,okuyunca pancar gibi kızardığım o ilk kelimeyi ne olur kaldır,bana kardeş de abla de,hala de,teyze de..ama onu dememahcup000
o mana beni çoook aşıyor,benden olsa olsa öğrenci,talebe,çırak,çömez,...ne bileyim bunlar olur..

anladın sen(:
cevabına gelince arkadaşım,düşünceniz gayet makul..eminim herkes sizin gibi düşünüyordur
lakin ben kadınların bu meslek edinme sevdasını anlamış değilim,kuran öğreticiliği ne haddime deyip,ama kadın için en uygun meslek bu,erkeklerle muhatap olmuyorsun gibi ,bahaneleri çok duymaya başladım ve bu beni rahatsız ediyor..
ilahıyat okuyoruz ve çoğumuzun kafasında bu var..bitirince hemen görev...
allah herkesin gönlüne göre versin,..ama şunu söylemeden geçemicem,KURAN ÖĞRETİCİSİ OLUCAZ DİYORUZDA,KURAN EĞİTİCİLİĞİ NERDE KALIYOR..burda yitik sevda,bilinmez gibi güzel
şahsiyetierin ısrarla vurguladığı kuranın hayatımızda tek gaye olması,onunla amel edilip,
onun anlaşılması ve bunun hiçte zor olmadığı gerçeğini kuran öğreticiliği ile değil,eğiticiliği ile olacağına inanıyorum
öğretmeye gelince herkes kendi bilgisini beğeniyor,ben doğruyum diyor ve zaman sonra sistemin bir parçası olup,kitaptakini anlat,maaşınıda al..oooh..hem kuran ya öğrettiğimiz hakkı öğretiyoruz,
bunun hiç bir sakıncası olamaz,aksine helalinden kazanıyoruz
ben kuran hocalarının eğitilmesi,kendini eğitmesi,ki kastettiğim kuran terbiyesi ve eğitimidir bundan yanayım dostlar,c*c*
eğitmenin nasıl olacağını,yitik sevda,abdulmelik hoca,fecr hoca ve bilinmezi takip ettikçe
öğreneceğimizi ve eğitim alacağımızı umuyorum

ayrıca bilinmezin sana sorduğu sorularda çok güzel ve günceldi...

genellikle açıklamalarının içinde kaybolup,sorduğu soruları anlayamıyordum ne yalan söyleyeyimgülümseyen000dua ile allaha emanet ol(:c*

sirace 04 Aralık 2012 15:35

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 205648)
Aynen zilzal düşünsene hepimiz bilinmez gibi sorsak halin nice olurdu:)

evet000 ewet ablam (:

Medineweb 04 Aralık 2012 15:39

yitiksevda abiden soru bekliyorum zilzal için :)))

bilinmez 04 Aralık 2012 15:54

[QUOTE=zilzal;205223]
Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 205118)
sarularım şunlar..ve kolay kabul ettim dediğimiz kuran ile alakalı...şimdiden cevaplar için teşekkürler...

7.mahşerde yarabbi bize anlamını tek başına anlayacağımız bi kitap gönderdin ,bizde tam anlayamadığımız için hata yaptık desek bu mazeret kabul olur mu sizce...

7- Anlamıyorsanız anlayana sorcaksınız
sizin böyle bir soru sormanız tamamen yalnış
tek başına anlasaydınız peygambere ne hacet vardı demi.

KISA Bİ AÇIKLAMA...aMA BAKIN ŞUAN Bİ peygamber yok,eğer anlattığınız mutlak anlamda doğru olmuş olsaydı,PEYGAMBERLİĞİN DEVAMI ZARURET olurdu ve peygamberlik kıyamete kadar DEVAM EDERDİ...

bilinmez 04 Aralık 2012 15:56

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 205252)
8-
birincisi taklitdir insanı o hale getirir ki bağlandığı şahsın görüşünden dolayı kuranın hükmünü terk eder.
Ikincisi günahlar
üçüncüsü dünyayı ahirete tercih etme
dördüncüsü okuduğunu anlayamama

9-kimi alimler de anlamadan kur'an okuyanın durumunu sarhoşlara benzetmişlerdir.

Ey iman edenler, siz sarhoş iken ne söylediğinizi bilinceye kadar namaza yaklaşmayın. Ayette yasaklanan durum, ne dediğini bilmeden namaz kılanın durumudur ki, sarhoşa benzetilmiştir. Zira sarhoş ne dediğini bilmediği gibi, kuranı anlamadan okuyan da ne dediğini bilmemektedir.

Netice,kuranı anlamak, önündeki engellerin yok edilmesiyle mümkün olur.

[sıze=4]ya rabbi, kavmim kuran’ı terk edilmiş bıraktı.(25/30) [/sıze]

katılıyorum burdaki açıklamalarınıza..

NOT.AÇIKLAMALRDA ,SORULARDA BİTTİ...

Ene Garip 04 Aralık 2012 16:33

Alıntı:

bilinmez Üyemizden Alıntı (Mesaj 205700)
katılıyorum burdaki açıklamalarınıza..

NOT.AÇIKLAMALRDA ,SORULARDA BİTTİ...

çok şükür :)

Ene Garip 04 Aralık 2012 16:47

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 205678)
cevap verdiğin için teşekkür ederim,öncelikle hiiiç üzerime alınmadığım,okuyunca pancar gibi kızardığım o ilk kelimeyi ne olur kaldır,bana kardeş de abla de,hala de,teyze de..ama onu dememahcup000
o mana beni çoook aşıyor,benden olsa olsa öğrenci,talebe,çırak,çömez,...ne bileyim bunlar olur..

anladın sen(:
cevabına gelince arkadaşım,düşünceniz gayet makul..eminim herkes sizin gibi düşünüyordur
lakin ben kadınların bu meslek edinme sevdasını anlamış değilim,kuran öğreticiliği ne haddime deyip,ama kadın için en uygun meslek bu,erkeklerle muhatap olmuyorsun gibi ,bahaneleri çok duymaya başladım ve bu beni rahatsız ediyor..
allah herkesin gönlüne göre versin,..ama şunu söylemeden geçemicem,KURAN ÖĞRETİCİSİ OLUCAZ DİYORUZDA,KURAN EĞİTİCİLİĞİ NERDE KALIYOR..burda yitik sevda,bilinmez gibi güzel
şahsiyetierin ısrarla vurguladığı kuranın hayatımızda tek gaye olması,onunla amel edilip,
onun anlaşılması ve bunun hiçte zor olmadığı gerçeğini kuran öğreticiliği ile değil,eğiticiliği ile olacağına inanıyorum
öğretmeye gelince herkes kendi bilgisini beğeniyor,ben doğruyum diyor ve zaman sonra sistemin bir parçası olup,kitaptakini anlat,maaşınıda al..oooh..hem kuran ya öğrettiğimiz hakkı öğretiyoruz,
ben kuran hocalarının eğitilmesi,kendini eğitmesi,ki kastettiğim kuran terbiyesi ve eğitimidir bundan yanayım dostlar,c*c*
eğitmenin nasıl olacağını,yitik sevda,abdulmelik hoca,fecr hoca ve bilinmezi takip ettikçe

genellikle açıklamalarının içinde kaybolup,sorduğu soruları anlayamıyordum ne yalan söyleyeyimgülümseyen000dua ile allaha emanet ol(:c*

fikirlerinizi sunduğunuz için ArO*

yalnız bir yerde demişsiniz herkes kendi bildiğini doğru sanıyor,ben doğruyum diyor demişsiniz
aksine ben doğruyu öğrenmek için kuran öğreticiliğini seçtim sadece kuranı okut ve git değil yani
aslında diğer bir hayalimde vaize olmak
ama cesaret edemiyorum vebalinden korkuyorum vaizde söylediklerimin hepsini uygulayabilecekmiyim diye korkuyorum açıkcası
doğruyu bilme hep ben biliyorum konusuna gelincede
hz Ali bile bilmedikleri ayağının altına alsaydım başım göğe değerdi,dedikten sonra bizim bilgi konusunda büyüklük taslamamız doğru olmaz diyorum
selametle...

Ene Garip 04 Aralık 2012 16:51

Alıntı:

Huzeyfe Üyemizden Alıntı (Mesaj 205688)
yitiksevda abiden soru bekliyorum zilzal için :)))

25.gif

sirace 04 Aralık 2012 16:56

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 205720)
25.gif

gülümseyen000

bilinmez 05 Aralık 2012 08:02

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 205678)

anladın sen(:

Hassasiyetiniz için teşekkürler,sorularımın açıklamalarda kaybolmasının sebebi, sorduğum sorularla karşımdakini sıkıştırmak değilde,mesaj vermekten dolayıdır.

Ayrıca site içerisinde ençok eleştirilen tarafım sanki benim ALİMLERE KARŞI bi kinimin olduğu onları saymadığım ,kendimi tek doğruyu anlayan diğer insanların hepsi yanlışta bi ben doğruymuşum,bi ben yanılmam,bi ben hata yapmam gibi ..

zilzal bacının,her bilenden dahabilen olduğu ayetinin ışığında ve ilimde derinleşenlerin olduğu bundan dolayıda ALİMLER var onlarıda dikakte almak gerekir gibi çıkışıda YERLİ bi çıkış ve zaten bende alimlerin bilgilerine baş vuruyorum,

Anlaşamadığımız durum şu,mevcut tasavvuf alimlerinin,İLİMDE DERİNLEŞME ADI altındaki ,vahiyle ters düşen taraflarını BİZ DİLLENDİRİP BUNLARIN ŞİRK OLANLARINI,KÜFÜR OLANLARINI verdiğimizdeki ortalığın karışması ve duygusal çıkışlardır..yani bende AYETİN DEDİĞİ GİBİ İLİMDE KİŞİNİN GAYRETİ KADAR DERİNLEŞE BİLECEĞİNE ve bu tür insanlardan yararlanılmamasıda ahmaklık olacağı yanlız,bazı ALİM OLARAK BİLİNEN ÖZELLİKLE TASAVVUF ALİMLERİNİN,Bu derinleşmelerinin o kadar derin olup vahiyden uzaktan yakından alakası olmayıp,VEFAT ETMİŞ PEYGAMBER,ASHAB İLE GÖRÜŞÜP ONLARDANDA İLİM ALMA SAFSATASINDAKİ ŞİRK VE KÜFÜRLERLE alakalı kısmıdır..Yoksa biz Allahı tespih etme,hamd ile yüceltme amaçlı zikir,nefis terbiyesi oalarak,pazaretesi perşembe oruç,ları vb bu tür durumları hem kendimiz yapar hemde tafsiyede ederiz...

not.zilzal bacının misafirliğinde,böyle bi durumun anlatılması belki prosedüre uygun olmasada önemlilik arz ettiğinde açıklama gereği duyulduğu için açıklama yapmışım affola...

Dur_Hele 05 Aralık 2012 10:56

Hayırlı olsun efem.
1-sizce kadınların eksikliği var dedikleri doğru mu ? varsa bu eksiklik orjinal mı? sonradan mı kazanılmış ? aklı,zekası,duygusallığı,çok konuşması,istediği an ağlayabilmesi,istediği an hastalanabilmesi,istediği an mezardan dirilmesi :)
2-bir kadın bekar iken her konuda mükemmeliği oynarken ve evlendikten sonra neden 360 derece değişir?

rojbaş..

Esma_Nur 05 Aralık 2012 10:58

zilzal konuya objektif bakman lazım dikkatli ol:)

Ene Garip 05 Aralık 2012 11:07

Alıntı:

Dur_Hele Üyemizden Alıntı (Mesaj 206048)
Hayırlı olsun efem.
1-sizce kadınların eksikliği var dedikleri doğru mu ? varsa bu eksiklik orjinal mı? sonradan mı kazanılmış ? aklı,zekası,duygusallığı,çok konuşması,istediği an ağlayabilmesi,istediği an hastalanabilmesi,istediği an mezardan dirilmesi :)
2-bir kadın bekar iken her konuda mükemmeliği oynarken ve evlendikten sonra neden 360 derece değişir?

rojbaş..

1-
orjinal orjinal genelinde var şimdi bayanlar kızacak bana ama öyle ne yapıyım

ben hoşuma giden doğru tespit dedğim bazı sözleri ekleyim

Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: “Bir kadın ne ister?” evet000
Sigmund Freud

Karıma bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir. Anonim gülümseyen000

Karımla ben 20 yıl çok mutlu yaşadık. Sonra da tanıştık.
Rodney Dangerfield

Birinci adam (iftiharla): “Benim karım bir melek!”İkinci adam: “Çok şanslısın, benimki hala yaşıyor”

şaka bir yana kadınlar erkeklere nazaran anlaşılması zor, kırılgan,duygusaldırlar.

2-buna cevap veremiycem cevabını bende çok bilmek isterdim ama :)

Ene Garip 05 Aralık 2012 11:09

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 206050)
zilzal konuya objektif bakman lazım dikkatli ol:)

objektif oldummu abla :)

sirace 05 Aralık 2012 11:14

gülümseyen000

Esma_Nur 05 Aralık 2012 11:20

Alıntı:

Dur_Hele Üyemizden Alıntı (Mesaj 206048)

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 206060)
objektif oldummu abla :)

tarafsız olup olmadığına dur_hele krr verecek erkek gözü ile:)

dur_helenin 2. sorusuna ilk aklıma gelenleri yazmak isterim.Amacına ulaşmışdır:)Eğer aldığın kız 16,17 yaslarında ise kısaca 20 nin altında ise elbette evrim geçirecek:) olgunlaşdıkça ve yaşadığı olaylar karşında tecrübe sahibi olur. Evlendikden sonra havalara giren tipleri diyorsan kaprisler, bana kimse karışmaz ,her şeyi ben bilirim ,diyen tiplerden bahsediyorsan fazla değil 3 veya 5 ay sonra havaları söner :)

Ene Garip 05 Aralık 2012 11:24

Alıntı:

Esma_Nur Üyemizden Alıntı (Mesaj 206066)
tarafsız olup olmadığına dur_hele krr verecek erkek gözü ile:)

dur_helenin 2. sorusuna ilk aklıma gelenleri yazmak isterim.Amacına ulaşmışdır:)Eğer aldığın kız 16,17 yaslarında ise kısaca 20 nin altında ise elbette evrim geçirecek:) olgunlaşdıkça ve yaşadığı olaylar karşında tecrübe sahibi olur. Evlendikden sonra havalara giren tipleri diyorsan kaprisler, bana kimse karışmaz ,her şeyi ben bilirim ,diyen tiplerden bahsediyorsan fazla değil 3 veya 5 ay sonra havaları söner :)

evet000 katılıyorum

muallime 06 Aralık 2012 00:22

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 206057)
1-

Hiç yanıtlayamadığım en büyük soru şu olagelmiştir: “Bir kadın ne ister?” evet000
Sigmund Freud

Karıma bazı sözler etmişimdir, o da bana bazı paragraflarla cevap vermiştir. Anonim gülümseyen000

Rodney Dangerfield

Birinci adam (iftiharla): “Benim karım bir melek!”İkinci adam: “Çok şanslısın, benimki hala yaşıyor”

şaka bir yana kadınlar erkeklere nazaran anlaşılması zor, kırılgan,duygusaldırlar.

Sen hangi taraftasın?!!:)

suhtem 06 Aralık 2012 00:55

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 206057)
1-

Sigmund Freud

Rodney Dangerfield

25.gifAllh iylğni vrsnn bcmmmmm!!
..kndi ırkna yplrmı bu ayoll..krl*
(msfrlğn btnce bi görşk senle.))

muuskem 06 Aralık 2012 09:33

s.a. Tarikatlar ve özellikle Rabıta hakkında düşünceleriniz nedir?

sirace 06 Aralık 2012 10:16

Alıntı:

suhtem Üyemizden Alıntı (Mesaj 206442)

gülümseyen000

Ene Garip 06 Aralık 2012 11:17

Alıntı:

gülümseyen000gülümseyen000

işin rengi değişti tüh gülümseyen000abla o işin eğlencesiydi kızmayın (doğruluk payıda var şimdi sfhfgshsfhsgh)
şimdi kadınlar hakkında yazdım ama erkekler de sütten çıkmış ak kaşık değil
daha 4.4 lük olanına rastlmadım :) erkek eğer takva sahibi değilse tabi
kadının takvalısıda takvasızıda evinin kadını çocuklarının anası.evet000

Ene Garip 06 Aralık 2012 11:24

Kadın öyle bir konudur ki , onu ne kadar incelersen incele herzaman yepyenidir . ( Tolstoy )

En mükemmel kadın , çocuklarına babalarının yokluğunda baba olabilecek kadındır . ( Goethe )

Bir uygarlığın seviyesini ölçmek isterseniz, derhal kadının hayat şartlarına bakın. ( Stuart Mill )

Kişiye imandan sonra verilen şeylerin en hayırlısı saliha kadındır. ( Hz. Ömer )

Kadın olmak zor iştir. Çünkü, her kadın erkek denilen yaratıkla uğraşmak zorundadır.
J. Conr

bıçağın iki yüzü vardır :)

vallahi abiler, kardeşler bişey demeyin zor durumda kaldım beni tehtit ettiler. gülümseyen000

Ene Garip 06 Aralık 2012 11:41

Alıntı:

muallime Üyemizden Alıntı (Mesaj 206440)
Sen hangi taraftasın?!!:)

ımm herzaman haklının yanındayım tabiki kadınların Ağzı-Açık000afrn*(:c*

sirace 06 Aralık 2012 11:44

[/QUOTE zilzal]
bıçağın iki yüzü vardır [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

vallahi abiler, kardeşler bişey demeyin zor durumda kaldım beni tehtit ettiler. [Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]
(:gülümseyen000gülümseyen000 güzel sfhfgshsfhsgh

Ene Garip 06 Aralık 2012 11:45

Alıntı:

Ben ifademi değiştirmek istiyorum hakim amcagülümseyen000

sirace 06 Aralık 2012 11:46

m20m20gülümseyen000 gülümseyen000 sanırm söz agızdan cıkdı ablam gülümseyen000gülümseyen000

Ene Garip 06 Aralık 2012 11:58

Alıntı:

muuskem Üyemizden Alıntı (Mesaj 206553)
s.a. Tarikatlar ve özellikle Rabıta hakkında düşünceleriniz nedir?

ben kişisel fikri yazmayım ama burda bir arkadaşımız paylaşmış onunla aynı görüşteyim.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

muuskem 06 Aralık 2012 12:19

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 206672)
ben kişisel fikri yazmayım ama burda bir arkadaşımız paylaşmış onunla aynı görüşteyim.

ArO*

dua dilencisi 06 Aralık 2012 13:16

Misafirliğiniz hayırlara vesile olması duası ile..

Gördüğü ile değilde duyduğu ile hareket eden insanlara tavrınız nasıldır ?

Toplum içerisinde uyumsuz ve sıra dışı olan insanlara yaklaşımınız nasıldır ?

Tevazu ve alçak gönüllü olmanın sınırı varmıdır ?

Kişiliğinizde en sevdiğiniz ve sevmediğiniz 3 şey nedir ?

İnsan fıtratında olmazsa olmazlardan ne olmalı sizce ?

Merhamet denilince ilk aklınıza gelen nedir ?

suhtem 06 Aralık 2012 15:15

Alıntı:

zilzal Üyemizden Alıntı (Mesaj 206661)
Ben ifademi değiştirmek istiyorum hakim amcagülümseyen000

25.gifyok öyleee..üç kuruşa beş köfte ! senin kalemin kırıldı bi kere..çay-kahve000
..knştkça btyrsn üstelk hanmewladımkimseye-söyleme000)

Ene Garip 06 Aralık 2012 15:45

Alıntı:

suhtem Üyemizden Alıntı (Mesaj 206966)
25.gifyok öyleee..üç kuruşa beş köfte ! senin kalemin kırıldı bi kere..çay-kahve000

:)(::):)mahcup000c*

bak ne kadar şirinim nasıl kıycan bana

c*

Ene Garip 06 Aralık 2012 15:59

Alıntı:

dua dilencisi Üyemizden Alıntı (Mesaj 206771)
Misafirliğiniz hayırlara vesile olması duası ile..

Gördüğü ile değilde duyduğu ile hareket eden insanlara tavrınız nasıldır ?

Toplum içerisinde uyumsuz ve sıra dışı olan insanlara yaklaşımınız nasıldır ?

Tevazu ve alçak gönüllü olmanın sınırı varmıdır ?

Kişiliğinizde en sevdiğiniz ve sevmediğiniz 3 şey nedir ?

Merhamet denilince ilk aklınıza gelen nedir ?

amin gidişat kötü ama hayırdan çok kaus çıkardım sanırım :)

İlk sorunuzdan şunu anladım herkesin sözüne kulak asan başkasının hakkında söyleneni gerçek sanan kişiler sanırım ,genelde gözümün görmediğine inanmam, yanımdaki da biri başkası hakkında duyduyu şeyi bana söylüyorsa hemde o kişinin aleyhine ise uyarırım.

açıkçası benim herkese yaklaşımım aynı uyumluya böyleyim uyumsuzda
hatta uyumsuzu uydururum :)

Tevazu ve alçak gönüllü olmanın sınırı varmıdır ? Bilemedim açıkcası alçakgönüllülükte sınır tanımayan biri ile karşımaşmadım henüz

Kişiliğinizde en sevdiğiniz ve sevmediğiniz 3 şey nedir ? 1-içimde hiç birşeyi tutumamam
2-insanları olduğu gibi kabul edemem
3-birde uyumayı çok sevmem

en başta iman sonrada vicdan,adalet

Merhamet denilince ilk aklınıza gelen nedir ?[/QUOTE]
Allah C.C

sirace 06 Aralık 2012 16:34

Alıntı:

suhtem Üyemizden Alıntı (Mesaj 206966)

gülümseyen000gülümseyen000

SAAT: 16:24

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306