Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > İslami Haberler

Konu Kimliği: Konu Sahibi Kara Kartal,Açılış Tarihi:  13 Ekim 2023 (19:31), Konuya Son Cevap : 13 Ekim 2023 (19:43). Konuya 2 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 13 Ekim 2023, 19:31   Mesaj No:1
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 430
Beğenildi:3257
Beğendi:3724
Takdirleri:26348
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Erdoğan dan ikinci kez One munit çıkışı

Erdoğan dan ikinci kez One munit çıkışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD Dışişleri Bakanı'na sert tepki!
Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD'li mevkidaşının görüşmesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ben İsrail'e Yahudi sıfatıyla yaklaşıyorum" düşüncesine karşı çıktı.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

ensonhaber
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Afrika 4. İş ve Ekonomi Forumu Kapanış Töreni'nde konuştu.

Dünyanın nefesleri tutarak takip ettiği İsrail-Filistin arasındaki savaşa değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli başlıklara değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütün dünyaya sesleniyorum" diyerek 2 milyon insanın elektrik, su, yakıt, gıdasını kesmenin "İnsan hakları ihlali" olduğunu vurguladı.

"Biz yardım gönderirken Amerika, İngiltere uçak gemisi göndermeyi konuşuyor"

Gazze'ye insanı yardımların devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti;

Biz bunu yaparken, Katar bu tür yardımları yaparken aynı şekilde Suudi Arabistan yaparken bir de bakıyoruz ki Amerika ve İngiltere buraya uçak gemisi göndermeyi konuşuyor. İnsan hakları evrensel beyannamesinde acaba bunlar var mı? Şu anda Gazze'de kadın çocuk anne ne var ne yok hepsi yok ediliyor. Bundan kimse dert yanmıyor ama biz dertliyiz.

Eğer insan haklarına zerre kadar saygınız varsa o zaman kusura bakmasınlar herkesin "Acaba biz buraya ne gibi bir yardımda bulunabiliriz" bunu konuşması lazım. Gazze'ye insani yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz.

"Gazze mazlumdur"

Bir diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze şu an itibarıyla mazlumdur, mağdurdur. Ama İsrail'in böyle bir mazlum durumu söz konusu değil." cümlelerini de ekledi.

ABD Dışişleri Bakanı'na tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı'nın görüşmesine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
"Ben İsrail'e Yahudi sıfatıyla yaklaşıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri aktardı;

ABD Dışişleri Bakanı benim bakanımla görüştü. İsrail'e dışişleri bakanı sıfatıyla değil bir Yahudi sıfatıyla yaklaşıyorum diyor. Bu nasıl politikacı, bu nasıl yaklaşım? Bunu sana söylediği zaman karşıdakiler de şunu derse; Ben de bölgeye bir Müslüman sıfatıyla yaklaşıyorum derse ne diyeceksin?

"O çocukların halini görmüyor musun?"

Biz Yahudi öbür tarafta Türk şu bu demiyoruz ya karşındakine insan sıfatıyla yaklaşacaksın. O çocukların halini görmüyor musun o şehit edilen yavruların halini görmüyor musun? Ne diyor düşünün ben seninle dışişleri bakanı sıfatıyla değil bir Yahudi olarak konuşuyorum biz bu güne kadar hiç böyle yaklaşmadık. Ülkemdeki İsrail büyükelçiliklerini her türlü koruma altına aldık. Bu tür dönemlerde her şey olabilir ve biz ülkemizdeki büyükelçilikleri bizim güvencemiz altına olması gerekir diyerek güvence altına tuttuk.

Bizim SİHA'mızı ABD düşürdü mü, biz seninle NATO'da nasıl beraberiz?

ABD Başkanının dün Suriye konusunda yaptığı açıklamadaki yaklaşımı bizde kendilerinin bölgedeki faaliyetleri için ifade ediyoruz. Yani Amerika'nın PKK'nın Suriye'deki uzantılarıyla bu ülkede yürüttüğü faaliyetler Türkiye'nin milli güvenliği için olağanüstü bir tehdit mahiyetine sahiptir. Biz Amerika ile NATO'da beraber değil miyiz? Beraberiz, peki bizim SİHA'mızı ABD düşürdü mü? Düşürdü, biz seninle NATO'da nasıl beraberiz? Nasıl böyle bir şey yapabilirsiniz? Aramızda güvenlik sorunu var. Söz konusu açıklama müttefiklik ve stratejik ortaklık ruhuyla bağdaşmadığı gibi Suriye'yi bölmeye çalışan terör örgütlerine de cesaret vermektedir.

"Filistin Devleti kurulmadan bölgeye huzur gelmeyecek"

Ülkemize yönelik terör tehdidini terör örgütünün arkasında kimin olduğuna bakmaksızın kaynağında ortadan kaldırmakta kararlıyız. DEAŞ ile göğüs göğüse çarpışan şehitler verme pahasına bu terör örgütünü hezimete uğratan tek NATO müttefiki olarak bize karşı oynanan bu tiyatroyu sadece acı bir tebessümle karşılıyoruz. Tiyatro oynayanları kendi senaryolarıyla baş başa bırakıp kendi milli güvenliğimizin gerektirdiği adımları atmayı sürdüreceğiz. Son gelişmeler 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan coğrafi bütünlüğe sahip, bağımsız, egemen bir Filistin Devleti kurulmadan bölgeye huzur gelmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

Konu Sahibi Kara Kartal 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Kamuda tasarruf dönemi başladı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 8 27 Nisan 2024 15:02
Alerjisi ve astımı olanlar çöl tozuna dikkat Sağlık / Beslenme Kara Kartal 0 14 26 Nisan 2024 18:03
Kızıl ordu utancı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 1 19 25 Nisan 2024 00:22
Patiswisi küflü çikolata değil, zehirli dil yıktı Gündem/ Manşetler Kara Kartal 0 11 24 Nisan 2024 17:16
Türkiye yüzyılını THY yaşıyor Gündem/ Manşetler Esma_Nur 2 23 24 Nisan 2024 12:29

Alt 13 Ekim 2023, 19:35   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Diplomasi dili hasret kaldığımız bir dil. Erdoğan Rusya Ukrayna savaşında olsun, Filistin İsrail arasında ciddi aktör. Yahudi Türk şucu bucu demiyoruz insan sıfatıyla yaklasacaksin diyerek one munit değerinde bir açıklama yaptı. Reis yaparsan sen yaparsın. Başkada yapacak kimse yok
Alt 13 Ekim 2023, 19:43   Mesaj No:3
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Filistinli yetkililer ve İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Al Karama Kuleleri yakınlarına beyaz fosfor (fosfor bombası) attığını açıkladı. "1980 Konvansiyonel Silahlar Sözleşmesi" kapsamında yasaklanan beyaz fosforun insanlar için son derece zehirli olduğu belirtiliyor. Öte yandan ciltte ikinci ve üçüncü derece yanıklara ayrıca nefessiz kalarak boğulmalara yol açabilen beyaz fosforun tedavisi de bulaşıcılığı nedeniyle oldukça zor olduğu ifade ediliyor.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)