Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB MİZAH.::. > MultiMedya-İzleme Vb > Kitaplar/Kütüphane

Konu Kimliği: Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM,Açılış Tarihi:  22 Ocak 2008 (23:40), Konuya Son Cevap : 23 Ocak 2008 (01:39). Konuya 1 Mesaj yazıldı

Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 22 Ocak 2008, 23:40   Mesaj No:1
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
MAHBUB'UL ASIKIN (Asiklarin sevgilisi ve Esma-i Nebi)

MAHBUB'UL ASIKIN (Asiklarin sevgilisi ve Esma-i Nebi)

Bugun sizleri yine muhteşem bir yazarla tanıştırmak istiyorum, ben şahsen kendisi ile sanal ortamda tanıştım, inşaallah bu hafta da reelde çaylarımızı içip sohbet edeceğiz, sevgideğer HANDAN ÖZDUYGU hanımefendi ile.. Kendisi kitabının hayata geçiş sürecini kitabın yayınevi sayfasında aşagıdaki gibi anlatmış; çok hoş bir okadar da ilgi çekici bir anlatım idi, sevgideğer Cafer Tayyar Kendir hocamızın elinde görmüştüm Sakaryada iken bu kitabı, sonradan sürekli aklımda idi, nasip şimdilere imiş inşaallah..

Sizlerin de okumanızı tavsiye ederim
Beğeneceğinize Tüm Kalbimle İnanıyorum

MAHBUB'UL ASIKIN (Asiklarin sevgilisi ve Esma-i Nebi) isimin den de anlasilacagi üzere Peygamber Efendimizi sevmeyi anlatan ögreten, her daralip bunaldigimizda, yönelebilecegimiz, sadra sifa, ruha cila, içimizi yikayip ferahlandiracak bir kitap…

Piyasada ki, çogunlukla ders kitabi mahiyetinde olan siyer kitaplarinin aksine, okumasi kolay, kalbimizde bir sevgi seli olusturacak güzel bir çalisma…

Eser, “Siz beni hakkiyla sevmedikçe, gerçekten iman etmis olmazsiniz” Hadis-i serifinden yola çikilarak hazirlanmis. Önsöz' ünde:

“ Kisaca bizim dinimiz imanimiz Peygamber Efendimizi sevebilmeye endeksli... Resulullah Aleyhisselam'i sevmek bir iman sorunu... Imanimizin taklidden, tahkiki iman mertebesine çikabilmesi için, günümüz lisaniyla söylemek gerekirse; imanimizin realize olabilmesi için, Peygamber Efendimizi sevebilmemiz gerekiyor. Sevebilmek için de, elbette ki yakindan tanimak lazim" diyerek, asiklarinin peygamberi nasil sevdigine örnekler sunan yazar, kitabin yazilis hikâyesini söyle ifade etmektedir:

“Bir grupla yaptigimiz tefsir dersinde bir vesile ile gündeme gelen bu hadis-i serifin teatisini yaparken, arkadaslara bir yarisma teklif ettim, madem Peygamberi hakkiyla sevmedikçe gerçek müminler olamiyoruz, o halde herkes kalbinde bu sevgiyi uyandiran rivayetleri, anekdotlari toplayip, bir sunum hazirlasin, diye tasarladik. Maalesef istirakçilerin bu konudaki gayretleri beni mutlu etmeyince istiyakla bu kitabi hazirladim..”

Peygamberi hakkiyla sevip, sevilenlerden olma dilegi ile…
Isteme Adresi:
livayayinlari@gmail.com
Hesap No: Türkiye Finans-Rami SB/139804 Handan Özduygu
Faks: 212 570 45 11
303 Sayfa- Liste Fiyati: 10 YTL (Kargo Ücreti Dahil)

Konu Sahibi AŞK'ÜL İSLAM 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
İnsana Tapmanın Kuranı Kerimdeki Karşılığı Kur'ân-ı Kerim Genel Medineweb 1 2723 01 Ocak 2013 15:58
Muhammed ve İnançlılar / Röportaj Anket'ler-Röportaj'lar EyMeN&TaLhA 1 2636 02 Kasım 2010 00:14
Ebuzerr / (Ali Şeriati) Ashab-Kiram(r.a) Mihrinaz 5 4614 16 Temmuz 2010 00:33
BAKMAK YETMEZ.... Kıssalar-Hikayeler-Nasihatler Mihrinaz 4 2109 24 Nisan 2010 14:15
İN'SANLARDAN... Serbest Kürsü Beytül Ahzan 3 2064 02 Mart 2010 21:27

Alt 23 Ocak 2008, 01:39   Mesaj No:2
Medineweb Sadık Üyesi
AŞK'ÜL İSLAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:AŞK'ÜL İSLAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 38
Üyelik T.: 30Haziran 2007
Arkadaşları:0
Konular: 245
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:146
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart TENVİN_İ TAAYYÜN (Görüntüye Gelenler)

Tenvin-i Taayyün (Görüntüye Gelenler) Handan Özduygu'nun ikinci kitabı, yine Liva Yayınlarından çıktı. Kitabın ismine, Tenvin-i Taayün diyerek, sanki eski kelimelerin mana derinliğine dikkat çekilmiş. Yazar kapakta, her ne kadar: "A'lay-ı illiyyine çekilmiş gönlüm; hangi kuvvet onu geri getirebilir" diye bir alıntı yapsa da, bazen yenilenip tazelenmek için, bazen de teskin olmak için, insana ve hayata dair bir takım manaları sıcak bir ifade ile dile getirmiş. Deneme, derleme ve öykülerin iç içe sarmalandığı, bir kırkambar niteliğinde.

'Enderun'da Aşk' isimli hikâye de:

"Madem ki: "Bazınız, bazınıza düşmanlar olarak, inin yeryüzüne…" buyrulmuş… Daha ne dostluk, vefa, şefkat ve hakikat bekler dururuz birbirimizden, bilmem ki, derdin… Zaten koskoca İmam Şafii de insanların manasızlığından ve cimriliğinden dert yanıp da, bir şiirinde: "Kanaat kınından bir kılıç çektim, keskin tarafıyla onlardan ümitlerimi kestim…" dememiş miydi?...

Bu alayı aslını inkâr eden haramzadelerin, soyu sopu kesik inkârcıların inadına aslı-hu nesli-hu diyerek" kitapta; seçici bir algılama, özel bir duyarlılık ortaya konmuş.

Isteme Adresi:
livayayinlari@gmail.com
Hesap No: Türkiye Finans-Rami SB/139804 Handan Özduygu
Faks: 212 570 45 11
303 Sayfa- Liste Fiyati: 10 YTL (Kargo Ücreti Dahil)

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: