Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   KPSS İstişare/Sohbet (https://www.forum.medineweb.net/768-kpss-istisare-sohbet)
-   -   Medineweb Ögretmenler Bilgi Paylaşım/İstişare Bölümü (https://www.forum.medineweb.net/kpss-istisare-sohbet/34107-medineweb-ogretmenler-bilgi-paylasim-istisare-bolumu.html)

Mihrinaz 29 Eylül 2017 13:00

Medineweb Ögretmenler Bilgi Paylaşım/İstişare Bölümü

Selamun aleyküm...

Sitemizde ücretli sözlesmeli ögretmenlik yapan arkadaslarımizın bilgi,dosya her türlü paylasım ve istisarede bulunabilecekleri bir bölümdür...Tecrübeli ogretmenlerimizden bilgilerini aktarıp desteklerini bekliyoruz...Göreve yeni baslayan arkadaslarimizda her türlü sorularinı bu alandan yöneltebilir birbirleriyle bilgi paylaşımı yapabilirler...

Umarız ihtiyacı giderecek, bosluğu dolduracak faydalı bir alan olur..Yeni eğitim ögretim yılı sitemiz ögretmenlerinden başta Ali Parlak hocamız, Nurşen ve mehmet akif editlerimiz olmak üzere, bütün eğitimcilerimize hayirli olsun..Hayirli Paylaşimlar...

mehmet akif2 29 Eylül 2017 18:26

aleyküm selam

ben bu sene ücretli öğretmenliğe başladım anadolu lisesinde 10. sınıfların hepsi 12. sınıfların hepsinin derslerine giriyorum

formasyon alırken ortaokulda staj yaptım ama kısa süre

şimdi bütün sorumluluk ben de

okulda öğrendiğim bilgileri formasyonda öğrendiğim öğretim yöntem ve tekniklerini öğrencilerim üzerinde uygulayarak en güzel şekilde öğretmek istiyorum

ben de öğrencilerim de makine değiliz robot değiliz her uyguladığım yöntem çocukların ilgisini çekmeyebilir

bazı sınıflarda konu hakkında düşüncelerini söylemesini istiyorum bazı sınıflar sadece yüzüme bakıyorlar bazı sınıflar kendi düşüncelerini söylüyor

benim düşüncem çocuklar kitabı kelime kelime ezberlemesin konuya bağlı olarak kendi kelime ve düşüncelerimizle konuyu kavrayalım veya başka bir öğretim yöntemi ile vermek istediğimi vereyim

mezhepler alevilik bektaşilik yaşayan dünya dinleri gibi öğrenilmesi gereken terimleri de tablo veya kavram haritası yaparak öğretmeyi düşünüyorum

su damlası 29 Eylül 2017 19:40

Bir kez daha hayranlık duydum..Başarıların devamıni dilerim göknur..Rabbim cizdigin yolda huzur ve mutluluk getirsin sana .ögrencilerin sen gibi nazik ve merhametlidir eminim..
Yolun açık işlerin rast gitsin inşaAllah ..söylecek çok sözüm var ama duygusala baglamadan gideyimpank/

nurşen35 29 Eylül 2017 20:19

Öncelikle hayrlı olsun eğitim dönemin Göknur hocam
Öğretmenler tecrübeyi eğitimde pratik yaparak kazanıyor. Göknur hocam talebelerini zamanla tanırsın ancak.
Öğretmenlerinin önce bilgi düzeylerini ölçerler. Lise 11 ve 12 de daha çok bunu yaşarsın.
9 ve 10. Sınıflarda yeni öğretmenlerini kendi istedikleri eksende yönlendirmek isterler.
Tecrübe edindikçe tatlı sert olmanın önemi burada başlar. Zamanla talebe ve öğretmen birbirini benimsedikçe sendeki bilgi hazinesinden faydalanabilmek için tenefüslerinde bile peşindedirler. Yorulsanda senin görevin Allah CC. için olunca yorgunluğu unutursun.

mehmet akif2 29 Eylül 2017 23:49

Alıntı:

su damlası Üyemizden Alıntı (Mesaj 413765)
Bir kez daha hayranlık duydum..Başarıların devamıni dilerim göknur..Rabbim cizdigin yolda huzur ve mutluluk getirsin sana .ögrencilerin sen gibi nazik ve merhametlidir eminim..
Yolun açık işlerin rast gitsin inşaAllah ..söylecek çok sözüm var ama duygusala baglamadan gideyimpank/

çok sağol su damlam amin inşallah

lise öğrencileri olunca biraz tedirgin oldum ama baktım ki hiç de öyle değil

şimdilik öğrencilerim ile empati kuruyorum çok aşırıya kaçmadıkları sürece söyledikleri espiri ve sözlere izin veriyorum

bu hafta tanıştık öğrencilerimle ben hepsini çok sevdim

son sınıflar benden üniversite sınavına hazırlık için mezhepler konusunu işlememi istediler bir erkek öğrencim kalkıp bana dedi ki hocam ben aleviyim anlatırken dikkatli anlatsanız dedi

sanırım sandı ki ben o konuda yereceğim ben dedim ki olabilir kimse kimseyi asla yargılayamaz gibi sözler söyledim şimdi bu öğrencim çevremde dolaşıyor yeniyim diye okulda başarım nasıldı veya başka şeyler hakkında benle konuşuyor:)

mehmet akif2 29 Eylül 2017 23:59

Alıntı:

nurşen35 Üyemizden Alıntı (Mesaj 413769)
Öncelikle hayrlı olsun eğitim dönemin Göknur hocam
Öğretmenler tecrübeyi eğitimde pratik yaparak kazanıyor. Göknur hocam talebelerini zamanla tanırsın ancak.
Öğretmenlerinin önce bilgi düzeylerini ölçerler. Lise 11 ve 12 de daha çok bunu yaşarsın.
9 ve 10. Sınıflarda yeni öğretmenlerini kendi istedikleri eksende yönlendirmek isterler.
Tecrübe edindikçe tatlı sert olmanın önemi burada başlar. Zamanla talebe ve öğretmen birbirini benimsedikçe sendeki bilgi hazinesinden faydalanabilmek için tenefüslerinde bile peşindedirler. Yorulsanda senin görevin Allah CC. için olunca yorgunluğu unutursun.

sağol nurşen hocam

bugün ilk sorum geldi tenefüsde:)

formasyondaki hocamın söylediğine göre bir öğretmen her şeyi bilemez çocuklar her şeyi bilemiyeceğinizi bilsin demişti

benden şu konuyu üniversiteye yönelik anlatın diye söyleyince ben hazırlanayım kitaba bakayım sizin seviyenize göre anlatayım diyorum hatta bazen diyorum ki bizim okulda öğrendiğimiz daha fazla bilgi bir de o anda her bilgi aklıma gelmezse eksik bir şey öğretmek istemiyorum

evet şimdi birbirimizi tanıma evresindeyiz çocukları derse katarak ders işledim ama o arada karmaşa ve gürültü olur ise otoritemi koyuyorum konuşmalarını istiyorum

çocuklar benim dersimde rahat olsun benden korkmasın ama dersimde ders dışı başka bir şeye müsamaha göstermeyeceğimi bilsin

şu an çok yeniyim ama onlara en güzel şekilde ders öğretmek için çaba göstereceğim inşallah klpp/

Allahın kulu_ 30 Eylül 2017 00:33

MasaAllah goknur kardesim rabbim yar ve yardimcin olsun c* c*klpp/

mehmet akif2 30 Eylül 2017 08:56

Alıntı:

Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı (Mesaj 413778)
MasaAllah goknur kardesim rabbim yar ve yardimcin olsun c* c*klpp/

çok sağol allahın kulu cicekver

amin inşallah

mehmet akif2 30 Eylül 2017 15:27

iki 12. sınıfın temel dini bilgiler dersine de giriyorum

ilk konu aile ve önemi ile ilgiliydi

lokman süresi örneğini vermiş ben de çocuklara ödev verdim lokman süresinin mealini okuyup gelmelerini istedim

hz. lokman oğluna bu sürede öğütler veriyor kuran evrensel olduğu için bu öğütler bizlere de veriliyor dedim

ben de lokman a.s'ın öğütleri geçen ayetleri ve içinde geçen öğütleri ana başlıklarla word dosyası oluşturdum

akıllarında kalan var mı diye soracağım bir de benim hazırladığımı birlikte okuyacağız inşallah

nurşen35 30 Eylül 2017 16:24

Göknur hocam sınıfların gürültüsü bir kaç hafta sonra azalmaya başlar İnşaAllah.
Telefonlarla ilgili uyarılarınızı yapın. Elinizde bile görmemiz disiplin suçu işlemeniz için yeterlidir,diyebilirsin.Baştan önleminizi almazsanız çok yorulursunuz sürekli sıraların altında telefonla oyunlar oynamaya başlarlar. Çocuklara bazen hak vermiyor değilim. Hergün 10 saat ders görüyorlar. Sabah derse girip akşam çıkışları oluyor. Fakat ne olursa olsun disipline uymaları gerekir. Kulaklıklara dikkat edin hocam. Öyle kamufle ederek saklarlarki o hareketli yerinde duramayan talebenin seni uslu uslu dinlediğini sanırsın oysa müzik dinliyordur:)
Benim hoca arkadaşlarımdan biri kulaklığı bulduğu gibi 4.kattan aşağıya atıyormuş. Bu da ağır bir ceza alıp masanızın üzerinde tutabilirsiniz cicekver
Sınıfta ders anlatmanıza engeller olursa eksi puanla sözlü notu vermeye başlayın. Hatta her eksi 5 puan değerindedir. Sınıf davranışlarınızdan, defter ve kitap kontrollerinden, derse karşı ilgisinden ayrıca birbirlerine karşı davranışlarından bir sözlü notu alacaklarını diğer sözlü notunuda dönem ödevi vererek puanlamanın yapılacağını bildirin .Aldıkları eksiklerden puan vermedim sadece sınıfın düzenini bu şekilde düzenlemeye çalıştım. :):)

mehmet akif2 30 Eylül 2017 17:39

tavsiyeler için teşekkür ederim nurşen hocam

şimdilik susmaları sorun olmuyor baktım durmazsalar o şekilde yol izlerim

ama bazı arkalarda erkek öğrencilerim biraz fazla konuşuyor gibi 2 sınıfımda

onlara benim dersimde öndeki kızlarla yer değiştireceksiniz gözümün önünde durun dedim :)

tamam dediler

mehmet akif2 30 Eylül 2017 17:50

ali hocam tecrübelerinden faydalanmak isterimcicekver

çömez olarak yaptıklarımı yazıyorum:)

Allahın kulu_ 30 Eylül 2017 22:31

Cnm senden ricam dikkat eksikligi olan ogrencilere hassas davran belki gec ogreniyorlar fakat ogreniyorlar ben oglumda cok zorlandim psilojim cok bozuldu rehber ogretmeni surekli bize oglumun engelli okuluna gitnesi gerektigini soyledi Allahin yardimi ile medipol kazandi hemde %90 burslu ridvana aferin diyormus ogrenme zorlugu olanlara yada kurani kerimi sevdirmeye calismalisin
Ayrica kendine guvenmeyen ogrencilerin mutlaka olacak onlara da destek olup korkularini endiselerini paylasmalisin
Hayat bir niyettir
Namaz oruc bile niyetsiz olmuyor
Hayatimiza basarili olmaya niyet etmeliyiz
Allahim sana kolaylik versin cnmklpp/

mehmet akif2 30 Eylül 2017 22:47

Ortaokulda staj yaparken öğrenme zorluğu veya çok sessiz kendine güvensiz öğrencilerim vardı onlarla ilgileniyordum

daha çok yeniyim ama genel olarak baktığıma göre başarılar

Okul başarı seviyesi biraz yüksek

İçine kapanık çocuklar da var kendine öz güveni fazla çocuklar da var tam bir yönetici vasfinda öğrencilerim de var

İnşallah dengeli bir şekilde herkes ile ilgilendirim

mehmet akif2 01 Ekim 2017 09:09

serpil hocam da ihl öğretmeni olarak aramıza katılmış

onun da tecrübelerinden faydalanmak isteriz

Rumeysaaydn 02 Ekim 2017 13:14

selamün aleyküm arkadaşlar, belki konu burda değil ama aktif gördüğüm için bölümü buradan sormak isterim, KPSS KAYNAK KİTAP TAVSİYE istiyorum sizlerden KPSS LİSANS tan gireceğim , şuan sakarya ilitam 4.sınıf öğrencisiyim seneye alandan girerim diye düşnyorum bu yıl hem kendimii lisanstan denemiş olurum diye girmek istiyorum, tecrübeli olan, iyi puan alan hocalarımızdan destek kitap tavsiye öneri herşey kabülümdür:)

nurşen35 02 Ekim 2017 15:58

Alıntı:

Rumeysaaydn Üyemizden Alıntı (Mesaj 413854)
selamün aleyküm arkadaşlar, belki konu burda değil ama aktif gördüğüm için bölümü buradan sormak isterim, KPSS KAYNAK KİTAP TAVSİYE istiyorum sizlerden KPSS LİSANS tan gireceğim , şuan sakarya ilitam 4.sınıf öğrencisiyim seneye alandan girerim diye düşnyorum bu yıl hem kendimii lisanstan denemiş olurum diye girmek istiyorum, tecrübeli olan, iyi puan alan hocalarımızdan destek kitap tavsiye öneri herşey kabülümdür:)

Ve Aleyküm Selam
Aşağıdaki linki bir inceleyin , sorularınıza cevap bulabilirsiniz.
Hayrlı çalışmalar.

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Rumeysaaydn 02 Ekim 2017 17:40

çok teşekkür ediyorum :))

mehmet akif2 02 Ekim 2017 21:46

Alıntı:

Rumeysaaydn Üyemizden Alıntı (Mesaj 413854)

aleyküm selam rumeysa

ben de son sınıfda yani 2016 yılında girdim çok iyi çalışamadım çok düşük puan aldım

2017 yılında tekrar kpss için hazırlandım genel yetenek genel kültür sınavına eğitim bilimleri ve alan sınavına girdim

ilk iki sınavın sonucu P10 öğretmenlik puanı 67.7 küsür oldu alan sınavında yaptığıma göre internetten hesaplama yaptırdım puanım 73-76 arası gelecekti bana fazlasıyla yetiyordu ama bu sene sorular herkese kolay gelip çok çok fazla netler olunca ortalamalar yükseldi ben ortada kalınca puanım 67.9 küsür oldu

bu sene tekrar gireceğim inşallah

benim iki çocuğum var biri 10 yaşında biri 4 yaşında daha küçükler bir de yaşlım vardı ona bakıyordum bu kadar sorumluluk arasında mutfakda iş yaparken çocuklarla oturup televizyon açıkken bir şeyler yapmaya çalıştım nasibim bu kadar oldu bu sene alım da çok az olacak bu sene daha çok alırlar almazlar bana sıra gelir gelmez

tedbir amaçlı bu sene yine kpss'ye çalışacağım ama tam motive olmam lazım kendimce program yapmam lazım

eğitim bilimleri ilk çalışılsa daha iyi olur o konular akılda kalıcı oluyor ders videoları oluyor you tube'da onları dinlemek çok faydalı oluyor

tarih coğrafya türkçe vatandaşlık videolarına da baktım burda konular açıp çok çok önemli gördüğüm bilgileri paylaştım

konu anlatım kitaplarının faydası da çok internetdeki özet bilgilerin de ders videolarına bakmak da faydalı

arkadaşımın tavsiyesi üzerine bir dersden 2-3 soru bankası temin ettim aynı konuyu hepsinden çözüp başka konuya geçtim pekişme açısından onun faydası da var bir soru bankası aynı konuyu farklı açıdan ele alıp soruyor diğer soru bankası farklı açıdan soruyor

farklı yayın evlerinden kitap almak çok iyi

mehmet akif2 02 Ekim 2017 22:11

murat yayınları aöf kitaplarında kendi kanıtlamış ablamın tavsiyesi bu

pegem gy gk eğitim bilimleri ve alanda çok iyi

yedi iklim yayınları da güzel ama bazıları yedi iklimin eğitim bilimlerini beğenmiyor

benim hocam yayınları da güzel

isem yayıncılık alan soru bankası güzel

beyaz kalem gy gk denemesi alan denemesi de güzel

ben filozof yayıncılık soru bankasını almıştım alandan

bir dersin 2-3 soru bankası ve denemesini farklı farklı yayın evlerinden seçiyordum internetten eşim alıyor

ben bakıyordum mesela pegeme sonra en aşağıda aynı kategoride en çok satan kitaplara bakıyordum ilk sıralarda olanlardan seçiyordum

ama şu gerçek ki yayın evleri kaliteyi artırmak için soruları çok zor soruyorlar ösym daha kaliteli sorular soruyor

mesela soru bankasından bir soruyu çözebilmem için sorudaki 5-6 bilgiyi bilip cevaplamam gerekiyordu

bunlar motiveni bozmasın diye söylüyorum

ilgili konuda yine soru sormak istersen ben burdayım

mehmet akif2 05 Ekim 2017 00:04

10. sınıf din kültürü dersimde allah her şeyi yaratan ve gözetendir konusunu işledim ordaki ayetleri okudukça bilgiler verdim öğrencileri konuşmaya katarak

konuda allahın isimleri çok geçiyordu ayet meali örnekleri vardı ben haşr süresi son 3 ayetinde geçen allahın isimlerini öğrettim başta kuran olarak okuduk ben aralarda bakın bu da allahın ismi diye söyledim

hazırladığım word dosyasından ikişer olarak çocuklara okuttum arada açıklamalar yaptım lev enzelna hazel gurani ayetinin anlamını söyledim

alt yazılı esmaul hüsne videosu dinlettim dikkatli bakmalarını istedim daha sonra kitabı kapattırıp 2 veya 3'şerli gruplarla akıllarında kalan allahın isimlerini yazmalarını istedim

maşallah çok fazla yazdılar kuran kursuna gittik dedi bazısı

bazı öğrenciler 9. sınıfta hocamız ezberletti dedi

çalışma kağıtlarına isimlerini yazmalarını istedim topladım onlara bakacağım

mehmet akif2 06 Ekim 2017 22:20

iki 12. sınıfımda münazara tekniği ile konumuzu işledik

okulun konferans salonuna indik iki öğrencim kapıda hoşgeldin diye karşıladı evden şeker götürdüm

birbirine zıt iki grup fikirlerini araştırmalarını sundu jüri üyelerimiz vardı kazanan grubun her üyesine küçük poşetle hurma hediyesi verdim

bu uygulamaların artı ve eksi tarafı da oluyor ben hakimiyeti sağlayabileceğimi düşündüm ama organize edemezsem diye de kaygı çektim

iki sınıfımda da öyle olmadı çok güzel konuştular araştırma yapmışlar

o kadar çok cevherler var ki

bir münazara yaptırdığım sınıfım sürekli bu tekniği istediler aslında onların isteği forum tekniği yani yine iki zıt grup var bir yönetici var söz hakkı veren ve seyirci soru sorabiliyor görüş belirtebiliyor

hala bazı sınıflarım böyle aktifleşmek istemiyor

hiç sorun değil onlara da sınıf içi dersi aktif hale getiren teknikler kullanırım

mesela pazar yeri tekniği var çocuklar, konumuz neyse duygularını düşüncelerini veya sorularını küçük kağıda yazıp üstüne takıyor tüm sınıf sanki pazardaymış gibi o yazıları okuyup o kişiyle konuşabiliyor fikir alışverişi yapıyor

bu tekniği öğrenci sayım fazla olduğu için bir kısmını pazarcı yapacağım bir kısmı pazar müşterisi olup yazıları okusun diye düşünüyorum:)

amaç öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek

mehmet akif2 06 Ekim 2017 22:27

12. sınıf konusu var hayır yapmak ile ilgili ben bu konuda bir iyilik yapıp öyle okula gelmelerini isteyeceğim

kendimce düşündüm

1-6 veya daha fazla iyi şey kağıda yazacağım mesela 1 üç kişiye selam vermek

2 anne babana eve gidince onlara sarılıp istedikleri bir işi yapmalarını

3 yakın akrabanı arayıp hal hatır sormayı

4 okulda bir arkadaşına kibar bir harekette bulunmaları gibi şeyler yazacağım her öğrencinin bir numara söylemelerini isteyeceğim

daha sonra akıllı tahtada worde yazdığım sayıya göre bir iyi şeyi okuyup görevlerini yapmalarını isteyeceğim

mehmet akif2 06 Ekim 2017 22:31

lütfen bu yazdıklarımı okursanız bana bu uygulamalarını şöyle yapsan diyebilirsiniz her türlü yorum ve öneriye açığım

veya sınıfta uyguladığınız çocuklar tarafından sevilen öğretim tekniğiniz varsa siz de anlatın lütfen

nurşen35 06 Ekim 2017 22:47

Göknur hocam , sistemli ve düzenli bir süreç hazırlamışsın , MaşaAllah..
Benim okulum Mesleki lise olduğu için 12. Sınıflar üç gün stajda, iki gün okulda olduklarından kitaptan yani müfredattan önemli konuları ancak işleyebiliyoruz.
12. Sınıflarda cenaze namazı nasıl kılınır konusu var, onu uygulamalı yaptırırsan hem çok heyecanlanacaklar hemde çok memnun olacaklardır. Tiyatro şeklinde cenaze namazı kıldır hocam..
Sıralardan birini önlerine alarak meyyit varmış gibi arkada cemaat biri imam olsun..Cenaze namazını bu şekilde öğrettiğinde uygulamalı dersler akıllarında daha çok kalıcı oluyor.
Cenaze namazı kılmayı bilmiyorlar Göknur hocam, haberin olsun..

mehmet akif2 07 Ekim 2017 10:23

çok teşekkür ederim nurşen hocam

ben iç anadoluda olduğum için genel olarak biliyorlar cenaze namazını

gelecek hafta konu cenaze namazı ben de uygulama yaptıracaktım ama genel olarak cenaze duasını bilmiyorlar çok merak etti bir sınıfım

onlara cenaze duasını worde yapıp okutturacağım inşallah

bir de 10. sınıflarda namaz konusu var o konuda da uygulama yaptıracağım inşallah

10. sınıflar ne anlatacağım diye gözüme bakıyor derse daha ilgili çünkü üniversite sınavına girmiyorlar

12. sınıfların deli çağı üniversite hazırlığı var ama dersimle ilgileniyorlar veya ilgilerini çekmeye çalışıyorum

genelde gaybi konuları merak ediyorlar düşünceleri birbirinden farklı yani aynı konunun farklı boyutlarını düşünüyorlar

kız kardeşim dedi ki şimdi çocuklara ahlaki değer olarak ne verdiysen o kalır üniversitede hocalar lisedeki gibi üzeirne düşmezler

toplumda uyulması gereken kurallar kişilerarası dikkat edilmesi gereken ahlaki toplumsal kuralları öğrenince zaten dürüst olurlar yalan söylemezler anne babaya saygılı olurlar kimseyi hor görmezler .............................

Rumeysaaydn 11 Ekim 2017 12:12

Alıntı:

mehmet akif2 Üyemizden Alıntı (Mesaj 413878)
murat yayınları aöf kitaplarında kendi kanıtlamış ablamın tavsiyesi bu

pegem gy gk eğitim bilimleri ve alanda çok iyi

yedi iklim yayınları da güzel ama bazıları yedi iklimin eğitim bilimlerini beğenmiyor

benim hocam yayınları da güzel

isem yayıncılık alan soru bankası güzel

beyaz kalem gy gk denemesi alan denemesi de güzel

ben filozof yayıncılık soru bankasını almıştım alandan

bir dersin 2-3 soru bankası ve denemesini farklı farklı yayın evlerinden seçiyordum internetten eşim alıyor

ben bakıyordum mesela pegeme sonra en aşağıda aynı kategoride en çok satan kitaplara bakıyordum ilk sıralarda olanlardan seçiyordum

ama şu gerçek ki yayın evleri kaliteyi artırmak için soruları çok zor soruyorlar ösym daha kaliteli sorular soruyor

mesela soru bankasından bir soruyu çözebilmem için sorudaki 5-6 bilgiyi bilip cevaplamam gerekiyordu

bunlar motiveni bozmasın diye söylüyorum

ilgili konuda yine soru sormak istersen ben burdayım

Hay Allah senden razı olsun, tam aradığım tarz bilgiler oldu bunlar gerçekten, harfiyyen kopya çekeceğim senden :))/cic/ek/

mehmet akif2 11 Ekim 2017 12:36

ecmain olsun rumeysa

geçen sene sıkı çalışmaya çalıştım ama o kadar sorumluluğun altından kalkıp da

allahım diyordum şu işlerin içinden çıksamda bir ders çalışsam diyordum sübhaneke duası da işlerin kolaylaşması için birebir

mutfakda iş yaparken video açardım derslerden hangisini takip ediyorsam

anlatışı kimin iyiyse ve tavsiye üzerine o videolara bakıyordum veya telefondan kulaklık ile dinlerdim sabah erken ve akşam geç saatde

geçen sene burdan birçok konu açtım soru paylaşımı güncel bilgiler paylaşımı yaptım

onlara yine başlıyacagım

biraz eğitim bilimlerinden başladım ama bu sene nasıl program yaparım diye karar vermedim daha

denemeler soru bankaları gibi kpss'de de o anki psikolojik durumun çalışma ortam konuyu iyi kavrayıp iyi kavrayamama gibi durumlar başarıyı etkiliyor

soru çözerken çocukların sesi televizyonun sesi ile çözüyorum mecburiyetten

sonradan okuyanın ayrı odada çalışma çok fazla süre çalışma lüksü yok ne yazık ki

allahıma hamd olsun

allahım herkese kolaylık ihsan eylesin

Mihrinaz 24 Kasım 2017 17:17

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Forumun kıdemli ve kıymetli hocaları, başta olmak üzere, çiçeği burnunda öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutlarız efenim..

Peygamber mesleğine talip olmuş siz değerli hocalarımız;
"Daha ilk baştan öğrencilerine dişini göstereceksiniz" diyenlere inat, " ben köpek değil insan yetiştiriyorum. ..Diş göstermek değil Şevkat göstermektir görevim" diyen vicdanlı merhametli kararlı eğitmenlerimiz öğretmenlerimiz; gününüz kutlu olsun...

#Medineweb yönetim
#Medineweb ailesi

cicekver

mehmet akif2 24 Kasım 2017 21:11

emine mesajın ve resmin çok güzel ve anlamlı

ben de tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım

mehmet akif2 10 Nisan 2018 14:37

1 sene ücretli öğretmenliğin artık sonuna geldim

din konusu çok kapsamlı olduğu için her soruya cevap verememek normal bir şey ve

soru soran öğrenciye bu konuda bilgi sahibi değilim veya bilgimden emin olamadım veya bu konuda az bilgim var biraz daha araştırayım demek de normal

birlikte araştıralım demek de normal

bilgi eksikliğini ve unuttuğu bilgileri ve sorulan sorulara göre cevabı güvenilir kaynaklardan araştırmak güvenilir kişilere sormak en doğru davranış

sorulan sorunun benzeri bilgilere de bakıp hem kendine hem de öğrenciye yeterli olmak da önemli

ben bilgiyi biliyorum ama nasıl sunacağımı bilmiyorum demek doğru değil çocukların anlayacağı seviyeye inmek daha doğru

illa farklı kelime kullanacaksak kelimeyi öğrenciye açıklamak lazım

dersin konusuna hazırlanıp gitmek görsellerle zenginleştirmek ve uygulama yaptırmak

cenaze namazı kılınışı namazda erkek ve kızların duruş şekilleri gibi konular uygulama yaptırılabilir

dersi daha canlı tutmak için öğretim yöntem ve tekniklerinden faydalanmak

bu da öğrencilerin isteğine bağlıdır

mehmet akif2 10 Nisan 2018 14:49

öğrencileri emrinde çalışan köle veya mahkumların başında duran gardiyan gibi davranmamalı

ama öğrencinin belli bir sınırı olduğunu da vurgulamalı

fazla yumuşak ve mütevazi olmak da yanlış fazla otoriter baskıcı despot olmak da yanlış

öğrenci ile ufak tefek sorunlarda rehber öğretmenden destek alınabilir

bir öğretmen ben de bu sırlardan geçtim diyerek ufak tefek şeyleri görmezden gelirse empati kurmuş olur

bir öğretmen öğrencilerini evladı gibi görürse tabii sınırları çizerek

ve ben öğreticiyim bu çocuklara bu konuları öğretmeliyim devletten bu sebeple para alıyorum derse

kitapdaki kelimeleri harfi harfine ezberletme dışına çıkıp çocukların kelimelerine düşüncelerine yer verirse

çocuğun düşüncesi ne olursa olsun saygı çerçevesinde dinleyip üslubunca çocuğa doğruyu anlatırsa yani ezberci sistemle öğreticilik yapmasa daha güzel olmaz mı cicekver

ben şu an 17 yıllık bir öğretmenin arkadaşlarıyla birlikte deneyimini paylaştığı kitabı okuyorum orda çok güzel söz var öğrencinin öğretmeni!

SAAT: 18:21

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306