Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Üyelerimize Ait Kişisel Alan > Mihrinaz/Kişisel

Konu Kimliği: Konu Sahibi Mihrinaz,Açılış Tarihi:  28 Ağustos 2023 (22:24), Konuya Son Cevap : 24 Kasım 2023 (10:19). Konuya 14 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı28Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 28 Ağustos 2023, 22:24   Mesaj No:1
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11847
Beğendi:8990
Takdirleri:26241
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart 40 Yaş Diye Bir Yer Var

40 Yaş Diye Bir Yer Var

40 yaşındasın ve bambaşkasın demek isterdim ama öyle değil. Bir 40 yaş var ki sormayın gitsin. Meğer bütün sır 39 daymış. Orayı geçince bittin sen. Neden mi?

Bütün gün ayaktayım yoruldum diyorsun e normal 40 yaşından sonra yoruluyor insan diyorlar
Cereyanda kalmışım boynum tutulmuş diyorsun e tabi dikkat edeceksin 40 dan sonra.. Sıkıysa belim ağrıyor de...
Uykum geldi diyorsun 40 varınca insan dayanamıyor diyorlar
Kolum ağrıyor diyorsun 40 yaşından sonra başlıyor dertler..
Şeker almıyorum, tatlı almicam diyorsun tabi 40 dan sonra zarar..
Çay almicam,kahve içmicem diyorsun 40 dan sonra uykusuzluk yapıyor bende de aynı....
Bu gece uyuyamadım sıcaktı diyorsun 40 dan sonra insan öyle oluyor...
Bugün hiç keyfim yok diyorsun 40 dan sonra tahammül edemzmişin hiçbirşeye..

Yahu ben bunları 39 yıl boyunca da yaşadım. Şimdi niye suçu vebali 40 yaşa atıyorsunuz.

De yeter hani 40 yaş kamil yaş alim yaş, enginlik, dinginlik, kemalaattı. Çok değil 50 ye varmadan toprak atarlar üstümüze)

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Konu Sahibi Mihrinaz 'in açmış olduğu son Konular Aşağıda Listelenmiştir
Konu Forum Son Mesaj Yazan Cevaplar Okunma Son Mesaj Tarihi
Dört Entrikacı mı Dört Dahi mi? Duhatul Arab İslam/Dinler/Mezhepler Kara Kartal 1 82 09 Nisan 2024 00:40
Fakire Makarna Sadakası Medineweb.net Videolar Kara Kartal 1 68 08 Nisan 2024 17:02
Başörtülü Bacıma Ters Kelepçe İslami Haberler Mihrinaz 1 52 08 Nisan 2024 03:17
Merhemet Duyğusu Sende Yoxdursa Şiirler ve Şairler Mihrinaz 0 76 05 Nisan 2024 15:20
Gazze Perdenin Yırtıldığı Yer Makale ve Köşe Yazıları Mihrinaz 0 70 01 Nisan 2024 03:25

Alt 29 Ağustos 2023, 17:44   Mesaj No:2
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 430
Beğenildi:3257
Beğendi:3723
Takdirleri:26348
Takdir Et:

Abla bunun parodisi bile var. Eltimdede var aynısı kaynimdada var😂 40 yaştan korktum bize gençken sağlığın kıymetini bilin dedikleri bumu acaba yaşını başını alıp olggunlasamayanlarda var, genç yaşında dert sahibi olacak kadar ince düşünceli olanda. Herşey yaşında güzel
su damlası beğendi.
Alt 15 Ekim 2023, 10:33   Mesaj No:3
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Bu yaşa kadar yuvayı yapacağız, dik duracağız, güçlü kadın olacağız diye diye pehlivana döndük. Erler meydanında sırtımız mindere yapışacak diye ödümüz patlıyor. Ki buna bazı kadınların yaşam tarzı ve rutini deniyor Olurda "yoruldum, çevresel faktörlerim hareket etmeyin, az durun" derseniz "Hep bunlar 40 yaştan"!!!. Yörüngeden çıkamazsın, minderi zaten terkedemezsin anladık. En fazla 1 er dakikalık mola))

Ringler bitmiyor. Tokat yiyerek, tokatlayarak devam derken;
En güzeli ne oluyor biliyormusunuz?
Sağlam tokat atmayı öğreniyoruz. Vurdunuzmu nakavt 😂😂 Önüne çıkanı mindere yapıştıyorsun😅 Ben/bizden değil 40 yaştan 40 😉
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Alt 06 Kasım 2023, 13:31   Mesaj No:4
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Hayatı yolunda giden 40 yaşın atlatılamamış travmaları tuhaf geliyor bana... Arkadaşım! dünyalıklari yapmışsın, çalışan bir eşin var veya senin de işin var, güzel çocukların var, imrenilecek bir hayatın, sağlığın sıhhatin var, çeşitli imtihanlardan da geçebiliriz ki bu bizi olgunlaştırır. Şükretmek için çok çok fazla sebebin varken......

Hooop dön en başa " Bizim anne baabalarımız bize şöyle davranmadi, böyle baskı yaptı. Beni hiç sevmedi, torunlarını seviyor ama. Bizimle ilgilenmezlerdi gelinlerle iyiler ama, Çok baskiladilar, travma yaptılar, psikojimizi bozdular, zorladılar vs vs vs"

Sevgili gençler durun Allah aşkına. Bu cümle çok havalı olabilir ama artık yeter. 40 yaş diye bir yer var ve sen yaşlanmış, değişmesi imkansız, o da bildiği gördüğü şekliyle evlat yetiştirmiş, eş olmuş en az 65 yaşında olan bir anne babadan bahsediyorsun. Hemde kendin onların geçtiği yaşa gelmişken...Bi aşın artık şu travmalarınızı. Atın artık. Ne görülmez bitmez bir hesap bu böyle. Aileyi inciten, üzen, dilinizi çirkinleştiren bir tutum. Onlar o kadar becermiş sen doğrusunu becer, tamda herşeyi güzelleştirmek, elini dokunduğunu iyileştirecek yaştasın. 65 yaşındaki insanlara neyin psikolojisinden bahsedebilirsin, neden onlara kendini suçlu hissettiresin.. Üstüne titredigin evladına bir sor bakalım travmaları varmıymış... Olmazmı zaten siz beni hiç sevmediniz diye başlar? Psikolojimi bozdunuz diye devam eder, arkadaşlarımın ailesi diye sizi kalbinizden vurur.

Yani 40 yaşındaki tayfam bırakın şu geçmişe dair ailenizi suçlayan sıkıntı dediğiniz şeyleri. Geçiniz efenim. Yükünüz bundan sonra daha ağırken geçmişten gereksiz sorunlar üretip 2 kişi biraraya gelince rehabilite olsun diye dert oluşturmayı bırakın.

Hastalık konuşmak daha havalı

(Lise arkadaşlarımla 25 yıl sonra biraraya gelmişimdir. Kaynana, nene olacak yaşa gelmiş 8 kişiyi bu şekilde dinledikten sonra, hepsini "bana mazlumu getirin" diyerek bu terapiyi yapmışımdır) Sonuç watsaptan devam 😅😄

Alt 22 Kasım 2023, 17:31   Mesaj No:5
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

Hanımlar olgunlaşınca hayata bakışları değişiyor bence senin gibi mindere sereni varmı bilmem ama adminiçe ablam senin eski konulardaki özellikle mesajlara bakınca yaş olgunluğu ortaya çıkıyor benden söylemesi risk alıyorum farkındayım nasıl neşeli eğlenceli biriymişin gençlik yılları tabi şimdi mindere seriy10 korkuyoz çekiniyoz yani tabi başeditör karizması etkendir eminim hep yaştan deyil admin abi kurtardı kurtardı burdan çıkış yok bana getirin idam sehbamı
su damlası beğendi.
Alt 22 Kasım 2023, 21:27   Mesaj No:6
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Uşağum ecelinemi susadın sen He gençliği medineweb'de ekmek arası yapmış yemiş ablan. Neyse yaşıyla, başıyla, kaşıyla, huyuyla barışık bi adminen var evladım gençlik varidi coşayiduk işte. Birisi e gız emine aba videosu atmış anında dilim değişti 😂 Darlama beni forum çatısından çok atmışlığımız var. Orta kuşak eski medinewebliyiz anladın)) Kırk, cılk demem alırım ayağımın altına)))
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Alt 22 Kasım 2023, 22:25   Mesaj No:7
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

su damlası beğendi.
Alt 23 Kasım 2023, 16:24   Mesaj No:8
Medineweb Baş Editörü
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!

Eski kuşak site sakinleri erkenden kimi emekli oldu, kimi dede, kimi nene, kaynana oldular.Torunlara karıştılar . Toprağa karışanlar rahmet olsun.
Bizde sen yaşlardaydık yeğen.)) Su damlası bide ben genç idik.)) Sen bozdun şimdi sizin yanınızda yaşım büyük görünüyor 😄

Alt 23 Kasım 2023, 18:00   Mesaj No:9
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Eski kuşak site sakinleri erkenden kimi emekli oldu, kimi dede, kimi nene, kaynana oldular.Torunlara karıştılar . Toprağa karışanlar rahmet olsun.
Bizde sen yaşlardaydık yeğen.)) Su damlası bide ben genç idik.)) Sen bozdun şimdi sizin yanınızda yaşım büyük görünüyor 😄

kusura bakma abla boyum 1.85 diye yanimdakini küçük gösteriyodum, yaşım küçük olunca seni büyük gösterdim yaramıyom kimseye siz hep genç kalanlarsınız deyip bağlayayım
su damlası beğendi.
Alt 23 Kasım 2023, 18:53   Mesaj No:10
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4533
Beğendi:6129
Takdirleri:24126
Takdir Et:

Belki 10 belki 20 belkide 30 sene sonra sanal mezarlığa döner buralar Allah sıralı ölüm versin kartal sen arkamızdan rahmet okursun artık ))) çocuklrınla devam edersin forum yolculuğuna ))
su damlası beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 1 Kişi okuyor. (0 Üye ve 1 Misafir)