Medineweb Forum/Huzur Adresi

Go Back   Medineweb Forum/Huzur Adresi > ..::.MEDİNEWEB FORUM GENEL.::. > Genel Konular > Serbest Kürsü

Konu Kimliği: Konu Sahibi MERVE DEMİR,Açılış Tarihi:  06 Ocak 2008 (12:57), Konuya Son Cevap : 30 Mart 2024 (12:22). Konuya 551 Mesaj yazıldı

Beğeni Aldı127Kez Beğenildi
Yeni Konu aç  Cevapla

LinkBack Seçenekler Değerlendirme
Alt 10 Nisan 2021, 14:46   Mesaj No:521
Medineweb EDİTÖRÜ
Kara Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Kara Kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 59105
Üyelik T.: 03 Şubat 2018
Arkadaşları:1
Konular: 423
Beğenildi:3202
Beğendi:3687
Takdirleri:25875
Takdir Et:

Atv de Esra Erol ve Müge Anlıyla bütün günahlar ortaliga saçılıyor.Sonra Nihat Hatipoğlu tüm günahlar için dua ediyor.

Anadolu irfanınin Anadolunun gunahina dönüşmesini hep beraber izliyoruz.

Esma_Nur ve su damlası beğendiler.
Alt 10 Nisan 2021, 17:17   Mesaj No:522
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4516
Beğendi:6108
Takdirleri:24126
Takdir Et:

O kadar çok izleyeni varki, işlerini bu saatlere göre ayarlayıp tv başına oturan bir grüh var! İnsanlar bu kötülükleri izledikçe "neler var neler vah vah" deyip kendilerini tatmin ediyor.. Yapılan araşdırmalara göre güzel haberlerden sıkılırmış insanoğlu.. Heleki kendinden üstün insanlar sürekli haber olduğunda tahammül edemezmiş.. Malesef hak werdim büyük bir kısım insanlarbu ayyuka çıkan rezillkden besleniyorlar adetad/us//un
su damlası ve Mihrinaz beğendiler.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....
Alt 10 Nisan 2021, 23:38   Mesaj No:523
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Yaşlı kesim bunları izliyor malesef.ister istemez rezillikleri görüyoruz.birde ne hayatlar diyor.20 yaşındaki kız tv deşifre olmuyor mu bu kız belki hata yaptı kaçtı vs sonra bu kızı sosyal hayatına nasıl devam edecek fişlemeyecek mi yarın öbür gün toplumda saygı görebilir mi sen reyting kazanacaksın benim hayatım bitecek bu iyilik felan değil hatasız kul olmaz tmm da bunu izleyenlere sordum oradaki senin hayatın olsa ne hissederdin
su damlası ve Kara Kartal beğendiler.

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 10 Nisan 2021, 23:50   Mesaj No:524
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

Alıntı:
Allahın kulu_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Yaşlı kesim bunları izliyor malesef.ister istemez rezillikleri görüyoruz.birde ne hayatlar diyor.20 yaşındaki kız tv deşifre olmuyor mu bu kız belki hata yaptı kaçtı vs sonra bu kızı sosyal hayatına nasıl devam edecek fişlemeyecek mi yarın öbür gün toplumda saygı görebilir mi sen reyting kazanacaksın benim hayatım bitecek bu iyilik felan değil hatasız kul olmaz tmm da bunu izleyenlere sordum oradaki senin hayatın olsa ne hissederdin
Aynı soruyu sormuslugum var Allahın kulu. Aynı köylü, kapı komşusu herşey ortaya dökülüyor. Kadın çocuğum komşudanmış deyip seviniyor. Bu hayatlar ifşa olunca nasıl kaldıkları yerden devam edebiliyorlar nasıl birbirlerinin yüzüne bakabiliyorlar benim aklım hafzalam almıyor. Önceden kurgu, yalan denirdi bi nebze umursanmazdı. Şimdi hepsi gerçek. Hepsi Anadolunun aşkı memnusu
su damlası beğendi.
Alt 11 Nisan 2021, 10:46   Mesaj No:525
Medineweb Emekdarı
Allahın kulu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Allahın kulu_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 33478
Üyelik T.: 09 Kasım 2013
Arkadaşları:29
Konular: 164
Beğenildi:1153
Beğendi:1570
Takdirleri:5244
Takdir Et:

Alıntı:
Kara Kartal Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Aynı soruyu sormuslugum var Allahın kulu. Aynı köylü, kapı komşusu herşey ortaya dökülüyor. Kadın çocuğum komşudanmış deyip seviniyor. Bu hayatlar ifşa olunca nasıl kaldıkları yerden devam edebiliyorlar nasıl birbirlerinin yüzüne bakabiliyorlar benim aklım hafzalam almıyor. Önceden kurgu, yalan denirdi bi nebze umursanmazdı. Şimdi hepsi gerçek. Hepsi Anadolunun aşkı memnusu
Gerçekten trajedi Allah korusun hepsi iman eksikliğinden meydana geliyor.kimisine göre hayattan tad alamamış yoksun kimselerin aldatmaları normal karşılânırken bu kişler eğer tesettürlüyse yorumlar daha bâşka oluyor.bu programlardaki trajedi bazılarına film ve komedi gibi gülerek izleyenleri de gördüm.sonrasında corona neden bitmedi diyoruz.müslüman olaarak kuran ve sünnet yolundan ayrılırsak bizi hiç bir şey mutlu edemez.Allah için bir müminin sıkıntısını dert edemezsek gerçekten iman etmiş sayılmayız.bunu idrak edemediğimiz sürece bana dokunmayan bin yaşasın sözler bizim toplumuza yakışmayan sözler aksine bizim toplumumuz merhametli anlayışlı yardım severdir komşusu açken tok uyuyan bizden değildir diyen peygamberin ümmetimiz biz Allah içimizdeki imani ve islam birliğini artirsin evlatlarımızda ülkemizde bütün islam alemini korusun kollasın

Vakit namazinizi kildiniz mi?
Ebu Hüreyre'den (r.a.) rivayetle:
Mü'minin durumu yeşil ekin gibidir. Rüzgar ne taraftan gelse onu eğer. Rüzgar durduğunda doğrulur. Mü'min de böyledir. O da bela ve musibetlerle eğrilir. Kafirin durumu ise çam ağacı gibidir. Allah dilediği zaman sert ve dik durur. ][Bela ve musibetlere uğramaz.
Alt 12 Ağustos 2021, 21:47   Mesaj No:526
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Mülteci politikasını beğenmiyorsan iktidara şarlayacaksın. Bunu yapmak yerine mültecilere yönelik nefret pompalayan her siyasetçinin bu şiddette payı var.
İnsanları etnik kimliği, geldiği ülke üzerinden genelleyip hedef almak faşizmdir.İnsanların evlerine işyerlerine saldırmak suçtur ve mazereti olmaz. #altındağ

Allah'ın arzına sığamayanları, mülteci sıfatıyla sığdırmayanları Allah'a havale ediyorum.
Ortalama 80 yıl yaşayayıp bırakıp gideceğimiz şu yeryüzünü tapulu malı görüp sahiplenenleri, Malikul Mülk'e havale ediyorum.
Kara Kartal beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 24 Ekim 2021, 10:37   Mesaj No:527
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

Enflasyon, döviz, dolar, ekonomi, bittik diyoruz////// ülkemize operasyon.......

Yolsuzluk, adaletsizlik, haksızlık diyoruz///// erdoğana operasyon......

Tügva-Fetö yapılanması diyoruz//////// islama operasyon....

Kyk yurtlarında yeme-içmede öğrencilerin derdi var diyoruz//////// peygamber az yer az uyurdu, israf haram diyorlar.

Dini, peygamberi her alana uzatıp, sorunlardan gerçeklerden kaçanlara, tüm meseleleri iman ve inanç konusu haline getirenlere yuhhh yuhhh yuhhh !
Alt 12 Şubat 2022, 03:19   Mesaj No:528
Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Mihrinaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1269
Beğenildi:11839
Beğendi:8986
Takdirleri:26241
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Ensarda erkek cocuklarina tecavuz edenlere ses edilmedi. Daha 2 hafta önce, Ümraniyede izinsiz ruhsatsiz açılmış olan, fıkıh der vakfinda kuran kursunda yine cocuklara tecavuz edildi kimsenin sesi çıkmadı. Cemaat yurdunda yanarak öldürülen çocukların katilleri tahliye edildi. Sonra kadinin arabasiyla kac km gidebilecegini hizını, limitini sürdüler ònümüze...Hepsini ama hepsini tiksinerek protesto ediyorum...

Allah ile aldatanlardan bıktik usandik Allahım. Sen bizi doğru yoldan ayırma...Veyl olsun Allah ile aldatan, taciz, istismarda bulunanların cümlesine. .Veyl olsun her türlü pisliği yapıp ,"görmemezlikten,duymamazliktan geleceksin" diyenlere...
#hacı bahattin evgi kuran kursu
Lanet olsun çocuklara nefsi kabarabilen sapık hoca müsvettelerine.
Lanet olsun siyasal islamcılarin hüküm sürdüğü ve çocuklara tecavüzün kader sayıldığı coğrafyaya.
Lanet gelsin bu durumu ört-pas edenlere.
Lanet gelsin bu durumu kınayamayanlara.
Lanet gelsin çocukların gözünün ferini söndürenlere.
Lanetin laneti gelsin "kuran kurslarına saldırıyorlar" diyenlere.

Gül gibi çocukları mis kokulu goncaları soldurdunuz ya bahar göreceğinizimi sanıyorsunuz?
Kara Kartal beğendi.

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~

Alt 12 Şubat 2022, 19:58   Mesaj No:529
Medineweb EDİTÖRÜ
Takdir Et:

Alıntı:
Mihrinaz Üyemizden Alıntı Mesajı göster
#hacı bahattin evgi kuran kursu
Lanet olsun çocuklara nefsi kabarabilen sapık hoca müsvettelerine.
Lanet olsun siyasal islamcılarin hüküm sürdüğü ve çocuklara tecavüzün kader sayıldığı coğrafyaya.
Lanet gelsin bu durumu ört-pas edenlere.
Lanet gelsin bu durumu kınayamayanlara.
Lanet gelsin çocukların gözünün ferini söndürenlere.
Lanetin laneti gelsin "kuran kurslarına saldırıyorlar" diyenlere.

Gül gibi çocukları mis kokulu goncaları soldurdunuz ya bahar göreceğinizimi sanıyorsunuz?

bir kereden birşey olmaz denildiği gün bu kadere razı olundu. Ne acı bir gerçek ( cocuklara tecavüzün kader olması) Afganistan'da küçücük kız çocukları dedeleri yaşında adamlara satılıyor. Müslüman coğrafya çoktan sınıfta kaldı. Bırakın bir başkasının selam ve güvende olmasını çocuklar güvende değil. Diyanet devlet bünyesinde. Hızla bizi bekleyen fena akibete doğru yuvarlanarak gidiyoruz. Ne denir ki.
Esma_Nur beğendi.
Alt 12 Şubat 2022, 20:46   Mesaj No:530
Medineweb Emekdarı
Esma_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Esma_Nur isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 4458
Üyelik T.: 19 Ekim 2008
Arkadaşları:0
Memleket:sivas/istanbul/
Konular: 575
Beğenildi:4516
Beğendi:6108
Takdirleri:24126
Takdir Et:

ALLAH BELALARINI VERSİN !!! YURT MÜDÜRÜNÜN YALNIZCA MAAŞINA KISITLAMA GELMİŞ CEZA OLARAK YAZIKLAR OLSUN DİYANET NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR !?NEDEN BÖYLESİ SAPKIN BİR OLAY BASİTE İNDİRGENİYOR? YAZIN BİR TARAFA İLERLEYEN ZAMANDA DİN DÜŞMANLARININ İLK YAPACAKLARI KURAN KURSLARINI KAPATMAK OLACAK SEBEB OLARAKDA YAŞANAN BU SAPKINLIKLARI İLERİ SÜRECEKLER:(
Mihrinaz beğendi.

Ne MUTLU MÜSLÜMANIM DİYENE....

Konuyu Toplam 8 Kişi okuyor. (0 Üye ve 8 Misafir)

Seçenekler
Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: