Medineweb Forum/Huzur Adresi

Medineweb Forum/Huzur Adresi (https://www.forum.medineweb.net/)
-   Serbest Kürsü (https://www.forum.medineweb.net/658-serbest-kursu)
-   -   Hurma Kütüğü ve Hokkabaz tv Hocaları (https://www.forum.medineweb.net/serbest-kursu/31930-hurma-kutugu-ve-hokkabaz-tv-hocalari.html)

Mihrinaz 09 Temmuz 2015 12:54

Hurma Kütüğü ve Hokkabaz tv Hocaları

[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

HURMA KÜTÜĞÜ KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN???

Yalan hikayeler üzerine kurgulanmış dini programlar para basıyor...
TV'LERDE Kİ HOKKABAZ HOCALAR, İLAHİYATÇILARI İSYAN ETTİRİYOR;..
-"Hurma kütüğü kadar başınıza taş düşsün"
-Ekranlarda ki Ramazan Programları, Şehzadebaşı'nda ki Direklerarasını aratmıyor..
-El ele vererek kanalları parselleyen baba-oğulLARIN uydurma hikayelerden oluşan İslam dışı anlatımları, dine ve topluma çok büyük zararlar veriyor...
-Hurafe ve masallarla afyonlanarak beyni uyuşturulan kitleler bu ülkede Kuransız bir hayat yaşadıkça, emlakçı din tüccarları ve siyasetciler tarafından iliklerine kadar sömürülmekten kurtulamayacak.

PROF. BALCI'NIN İSYANI VE ANLAMLI RAMAZAN DUASI
Değerli dostum İlahiyat Prof.u Dr İsrafil Balcı, baba oğul hotelci hocaların millete anlattığı akıl dışı masallarla nasıl para kazandıklarına ve milletin inancında nasıl yıkıcı tahrifatlar yaptığını çarpıcı bir hikaye ile örneklemiş..
Güya Hz. Peygamber mescitde ayakta konuşurken yorulunca rahatlamak için bir hurma kütüğüne dayanırmış.
Devamını bu rezilliklere isyan eden İsrafil Hoca'dan dinleyelim:
"Hadis kaynaklarındaki iddialara göre güya Resûlüllah yeni bir minber edinince, daha önce yaslandığı hurma kütüğü öyle hüzünlenmiş ki, hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlamış. Resûlüllah da yanına gidip onu susturabilmek için epey dil dökmüş, hatta dilerse kendisini cennete diktireceğini bile söyleyip gönlünü almış ve susturmayı başarmıştır. Bu iddiaya dair hadis rivayetlerindeki saçmalıkları anlatsam ağzınız açık kalır. Ancak gerekli görmüyorum. Hâsılı, meşhur kütük hikâyesinin özü bu.
Düşünün kesilmiş kupkuru bir kütüğü, Resûlüllahın kendisinden ayrılmasına dayanamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Bazı iddialara göre öküz veya deve böğürmesi gibi böğürdüğü, Resûlüllah onu sustururken tıpkı ağlayan çocuğun iç çekerek susması gibi yavaş yavaş sesini kestiğine dair betimlemeler anlatılır.
"KÜTÜK KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"
İsrafil Hoca devam ediyor:
"Resûlüllahın vefatından yaklaşık bir asır sonra üretilen bu tür saçmalıklarla asırlar boyu ümmet uyutuldu. Ne yazık ki, bu gün de aynı. Nitekim bu safsatalar günümüzde de hala geçerliğini korumakta ve hoca sıfatlı birtakım şarlatanlar tarafından dillendirilmektedir. Üstelik reyting ve parsa toplama aracına dönüştürülerek. Ne denebilir ki, kütük kadar başınıza taş düşsün. Bu şarlatanlara ekranları açan tüccar zihniyeti ve asılsız hikâyelerle yurdum insanının dinî duygularını paraya tahvil eden duygu ve beyin yamyamlarını şiddetle kınıyorum.
DUAM:
Rabbim yurdum insanını TV'lerde boy gösteren beyin yamyamı şarlatanların şerrinden korusun.
Bunlar sadece beyin yamyamı değil aynı zamanda duygu yamyamı.
Yurdum insanının duygularını çalıp parsa toplayan bu din tüccarlarının tahribatı inanın çok çok büyük."
İsrafil Balcı'nın dile getirdiği bu traji komik durum, aslında İslam dünyasının sırtında her geçen gün büyüyerek daha da ağırlaşan bir kambur.

Vahap Yazaroğlu..

musab27 09 Temmuz 2015 14:21

Cevap: Hurma Kütüğü ve Hokkabaz tv Hocaları

Alıntı:

mihrinaz Üyemizden Alıntı (Mesaj 386125)

HURMA KÜTÜĞÜ KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN???

Yalan hikayeler üzerine kurgulanmış dini programlar para basıyor...
TV'LERDE Kİ HOKKABAZ HOCALAR, İLAHİYATÇILARI İSYAN ETTİRİYOR;..
-"Hurma kütüğü kadar başınıza taş düşsün"
-Ekranlarda ki Ramazan Programları, Şehzadebaşı'nda ki Direklerarasını aratmıyor..
-El ele vererek kanalları parselleyen baba-oğulLARIN uydurma hikayelerden oluşan İslam dışı anlatımları, dine ve topluma çok büyük zararlar veriyor...
-Hurafe ve masallarla afyonlanarak beyni uyuşturulan kitleler bu ülkede Kuransız bir hayat yaşadıkça, emlakçı din tüccarları ve siyasetciler tarafından iliklerine kadar sömürülmekten kurtulamayacak.

PROF. BALCI'NIN İSYANI VE ANLAMLI RAMAZAN DUASI
Değerli dostum İlahiyat Prof.u Dr İsrafil Balcı, baba oğul hotelci hocaların millete anlattığı akıl dışı masallarla nasıl para kazandıklarına ve milletin inancında nasıl yıkıcı tahrifatlar yaptığını çarpıcı bir hikaye ile örneklemiş..
Güya Hz. Peygamber mescitde ayakta konuşurken yorulunca rahatlamak için bir hurma kütüğüne dayanırmış.
Devamını bu rezilliklere isyan eden İsrafil Hoca'dan dinleyelim:
"Hadis kaynaklarındaki iddialara göre güya Resûlüllah yeni bir minber edinince, daha önce yaslandığı hurma kütüğü öyle hüzünlenmiş ki, hıçkıra hıçkıra ağlamaya başlamış. Resûlüllah da yanına gidip onu susturabilmek için epey dil dökmüş, hatta dilerse kendisini cennete diktireceğini bile söyleyip gönlünü almış ve susturmayı başarmıştır. Bu iddiaya dair hadis rivayetlerindeki saçmalıkları anlatsam ağzınız açık kalır. Ancak gerekli görmüyorum. Hâsılı, meşhur kütük hikâyesinin özü bu.
Düşünün kesilmiş kupkuru bir kütüğü, Resûlüllahın kendisinden ayrılmasına dayanamıyor ve hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Bazı iddialara göre öküz veya deve böğürmesi gibi böğürdüğü, Resûlüllah onu sustururken tıpkı ağlayan çocuğun iç çekerek susması gibi yavaş yavaş sesini kestiğine dair betimlemeler anlatılır.
"KÜTÜK KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN"
İsrafil Hoca devam ediyor:
"Resûlüllahın vefatından yaklaşık bir asır sonra üretilen bu tür saçmalıklarla asırlar boyu ümmet uyutuldu. Ne yazık ki, bu gün de aynı. Nitekim bu safsatalar günümüzde de hala geçerliğini korumakta ve hoca sıfatlı birtakım şarlatanlar tarafından dillendirilmektedir. Üstelik reyting ve parsa toplama aracına dönüştürülerek. Ne denebilir ki, kütük kadar başınıza taş düşsün. Bu şarlatanlara ekranları açan tüccar zihniyeti ve asılsız hikâyelerle yurdum insanının dinî duygularını paraya tahvil eden duygu ve beyin yamyamlarını şiddetle kınıyorum.
DUAM:
Rabbim yurdum insanını TV'lerde boy gösteren beyin yamyamı şarlatanların şerrinden korusun.
Bunlar sadece beyin yamyamı değil aynı zamanda duygu yamyamı.
Yurdum insanının duygularını çalıp parsa toplayan bu din tüccarlarının tahribatı inanın çok çok büyük."
İsrafil Balcı'nın dile getirdiği bu traji komik durum, aslında İslam dünyasının sırtında her geçen gün büyüyerek daha da ağırlaşan bir kambur.

Vahap Yazaroğlu..

Öncelikle şunu belirteyim ki
Ne alıntı yapılan Balcı Hocayı ne de Bu yazıyı kaleme alanı tanımam herhangi bir fikir çatışmam vs yoktur. Ayrıca Bir kaç ciddi program dışında Dini Program yapan hiç bir yayını izlemem tasvip de etmiyorum. Özellikle Nihat Hatipoğlu, Mustafa Karataş gibi Hocaları görür görmez kanalı değiştiririm. Asla da ne onları nede yayınlarını savunmuyorum.
Amma velakin aşağıda örneklerini vereceğim Bir Çok Rivayeti dolan Hadise Güya deyip uydurma sıfatını takarak, TV deki Hocalara sallamakta Dinime küfreden Müslüman olsa deyimini yaşatmış. Yahu bence de Tv deki o programlar gereksiz seviyesiz sürekli duygu istismarı aynı hikayeler ama bir hadis e de bu kadar basit çamur atılmaz. Kaş yapayım derken göz çıkartmak bu olsa gerek.
Hadisteki Ağlayan Hurma Kütüğü vardır. Peygamberimiz a.s Minder yaptırınca hüznünden ağlamıştır ve bu olay da Peygamberimizin Mucizelerinden birisidir. Nasıl bu kadar çabuk inkar edebiliyorsunuz. pes Vallahi..
Söz konusu Hadisin Rivayet ve Senetleri..:
Hurma Kütüğünün Rasulullaha Hasretinden Ağlaması

469) Cabir şöyle dedi:

Rasûlullah (s.a.v.) bir hurma kütüğünün üzerinde hutbe okurdu. Marangoz bir kölesi olan Ensarlı bir kadın:

-Ya Rasulellah! Benim marangoz bir kölem var. Ona senin için, ü-zerinde hutbe okuyacağın bir minber yaptırsam olmaz mı? dedi. Rasû­lullah da:

- "Olur" dedi.

Rasulullah için minber yapıldı. -Cuma günü olunca, o minberin ü-zerinde hutbe okumağa başladı.

Daha önce üzerinde durduğu kütük bebek gibi inlemeye başladı. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.v.):

- "Bu, yanında yapılan zikri dinlemekten uzak kaldığı için ağladı" dedi. [109]

470) Et-Tufeyl İbn Ka'b, babasının şunu anlattığını söyledi.

-Ya Rasulellah! Sana, cuma günü üzerinde duracağın, cemaatin seni görebileceği ve hutbelerini işitebileceği bir minber yapmamı ister misin? dedi. Rasulullah da:

- "Olur" diye cevap verdi.

Minbere üç basamak yapıldı. Minber getirilip yerine konulunca ve Rasulullah (s.a.v.) minbere çıkmak isteyince hurma kütüğünün yanın­dan geçti. Kütük, çatlayıp parçalamncaya kadar öküz gibi böğürdü. Rasulullah (s.a.v.) minberden inip eliyle onu okşadı ve kütük sustu. Sonra tekrar minbere çıktı. Mescid yıkılıp değiştirilince (Hz. Osman devrinde), bu kütüğü Übeyy İbn Ka'b aldı. Çürüyüp güve yeyinceye ve toz toprak haline gelinceye kadar, Ubeyy'in yanında kaldı. [110]

471) Enes anlatmıştır:

Rasulullah (s.a.v.) cuma günü, sırtını dayadığı bir kütüğün yanın­da hutbe okurdu. Cemaat çoğalınca:

- "Bana bir minber yapın" dedi.

Rasulullah (s.a.v.) için iki basamaklı bir minber yapıldı. Rasulul­lah hutbe okumak üzere minberin üzerine çıkınca, kütük Rasulullah'a (s.a.v.) olan özleminden dolayı ağladı.

Ben mesciddeyken, kütüğün özlem duyarak inleyip ağladığını duydum. Rasulullah (s.a.v.) minberden ininceye kadar durmadan ağla­dı. İnip kütüğü okşadıktan sonra sustu.

Hasen bu hadisi anlattığında ağlamış ve şöyle demişti: Allah'ın kulları! Aziz ve Celil olan Allah'ın yanındaki derecesinden dolayı kütük, Rasûlullah'a (s.a.v,) özlem duyarak ağlayıp inlediğine göre, siz onunla karşılaşıp buluşmak için özlem duymaya daha çok hak sahibisiniz. [111]

472) İbn Ömer anlatmıştır:

Rasûlullah (s.a.v.) bir hurma kütüğüne dayanarak hutbe okudu. Minber edindikten sonra hurma kütüğüne dayanmaktan vazgeçti. Hur­ma kütüğü ağladı. Peygamber (s.a.v.) gelip ona elini sürdü. [112]

473) İbn Abbas şunu anlattı:

Rasûlullah (s.a.v.) bir hurma kütüğüne dayanarak hutbe okurdu. Rumlardan (Bizanslılardan) birisi ona geldi: Rasûlullah (s.a.v.):

- "Bana bir minber yap da onun üzerinde hutbe okuyayım" dedi. [113]

O adam Rasûlullah için gördüğünüz şu minberini yaptı. Rasulul-lah hutbe okumak üzere minberin üzerine çıkınca, hurma kütüğü, yav­rusundan ayrılan devenin inlemesine benzer sesler çıkarmağa başladı. Rasûlullah (s.a.v.) minberden inip onu kucaklayınca sustu. Rasûlullah (s.a.v.) bir çukur kazılarak kütüğün oraya gömülmesini emretti.

474) İbn Bureyde'nin babası şunu anlattı:

Peygamber (s.a.v.) hutbe okuduğu zaman ayağa kalkar ve nızun süre ayakta kalırdı. Ayakta durmak onu yoruyordu. Bir hurma kütüğü getirilip bir ucu yere gömülmek suretiyle dikildi. Peygamber (s.a.v.) hutbe okurken uzun süre ayakta durursa arkasını bu hurma kütüğüne dayardı. Medine'ye gelen birisi onun bu durumunu gördü. Yanında bu­lunan kişilerden birisine:

- Muhammed'in memnun kalacağını bilsem, kendisi için üzerinde oturmak istedikçe oturmasına, ayakta durmak istedikçe ayakta dur­masına elverişli bir oturma yeri yapardım, dedi.

Peygamber (s.a.v.) bunu duyunca:

- "Onu bana-getirin" dedi. Adam Rasulullah'a getirildi. Rasûlullah (s.a.v.) ona, kendisi için bu basamakların yapılmasını emretti. Peygam­ber (s.a.v.), bunda bir rahatlık hissetti.

Peygamber (s.a.v.) hurma kütüğünü bırakıp kendisi için yapılan minbere gidince, hurma kütüğü üzüldü. Peygamber (s.a.v.) onun yanın­dan ayrıldığı zaman devenin inlediği gibi inledi.

Bureyde babasının şöyle dediğini duydu: Peygamber (s.a.v.) hurma kütüğünün inlediğini duyunca, onun yanına döndü ve elini üzerine ko­yup şöyle dedi:

- "İstersen, yüce Allah'a dua edeyim. Seni, eskiden bittiğin yere geri çevireyim. Oraya dikeyim de, orada eskiden olduğun gibi ol. İstersen, senLcennete dikeyim de cennet ırmaklarından ve pınarlarından sulan. Orada güzelce yetiş ve meyve ver de Allah'ın sevgili kulları senin meyvenden yesinler. Nasıl istersen öyle yapayım" dedi.

O, Rasulullah'm "olur, öyle yapayım, olur öyle yapayım" sözünü duyduğunu söyledi: Bunun üzerine Rasûlullah'a (s.a.v.) soruldu:

"Cennete dikmemi istedi" dedi. [114]

475) Et-Tufeyl tbn Ubeyy Ibn Ka'b'm babası şunu anlattı:

Peygamber (s.a.v.) gölgelik vazifesi gören bir hurma kütüğünün yanında namaz kılar ve o kütüğün yanında hutbe okurdu.

Ashabından birisi:

-Sana cuma günü üzerinde duracağın, cemaatin seni görebileceği ve hutbelerini işitebileceği birşey yapsak olmaz mı? dedi. Rasulullah da:

- "Olur" dedi.

Onun için üç basamak yapıldı. Eskiden yaptığı gibi onun, üzerine çıktı. Hurma kütüğü ona doğru eğildi. Rasulullah (s.a.v.):

- "Sakin ol" dedi. Daha sonra dönüp: "Dilersen seni cennete dike­yim, senden salihler yesinler. Dilersen, eskiden olduğu gibi tekrar seni taze ve yeşil hale getireyim" dedi. Hurma kütüğü ahireti dünyaya tercih etti. Peygamber (s.a.v.) vefat edince o babama verildi. Güve yeyinceye kadar devamlı onun yanında kaldı. [115]

İbn Akil şöyle demiştir:

Hurma kütüğünün ağlamasının ve Rasûlullah'a (s.a.v.) ağaçların gelmesine şaşırılmaması gerekir. Mıknatısta demiri kendisine çeken bir özellik yaratan, Rasulullah'da da ona çeken bir özellik yaratabilir. [116]

[109] İmam Ahmed, Musned, 3/300; İbn Kesir, el-Bıdaye ve'n-Nihaye, 6/146; Ebu-Nuaym, Delaılu'n-Nubuvve, s. 142

[110] İbn Mace, Sünen, kitabu İkameli's-sala, babu ma caefi bed'i şe'ni'l-minber, 1/ 454; Beyhakî, Delailu'n-Nubuvve, 6/67, 98.

[111] Beyhakî, Delailu'n-Nubuvve, 2/559 (Enes'ten); İmam Ahmed, Musned, 3/226; İbn Huzeyme, Sahih, 776; İbn Hıbban, Sahih, 574 (Mevarid); Tarihu'l-Hatib, 12/486; İbnu'l-Mubarek.Zuhd, 361

[112] Buharî, Sahih, kitabu'l-menakıb, babu alamati'n-nubuvveti fi'l-islam; Beyhakî, Delailu'n-Nubuvve, 2/557; Tirmİzî, Sünen, kitabu salatı'l-cumua, babu ma cae fi'l-hutbeti ale'l-minberi, 2/379

[113] Beyhakî, Delailu'n-Nubuvve, 2/558. Bakınız: Fethu'l-Bari, 2/397

[114] Darımı, Sünen, 1/16

[115] İmam Ahmed, Musned, 5/139

[116] Abdurrahman İbnü’l-Cevzi, Ashâbın Dilinden Peygamberimizin Hayatı, Uysal Kitabevi: 283-286.

İslaminesil 09 Temmuz 2015 14:45

Okkalı bir yazı kaleme alınmıs,yüreğinize emegginize sağlık..

hersene kütük hersene aynı hikayeler...
İslamı Hikaye dini yapanlar Biraz dünya karşılıgı İslamı satdılar..

Mihrinaz 09 Temmuz 2015 17:37

Alıntı:

İslaminesil Üyemizden Alıntı (Mesaj 386140)
Okkalı bir yazı kaleme alınmıs,yüreğinize emegginize sağlık..

hersene kütük hersene aynı hikayeler...
İslamı Hikaye dini yapanlar Biraz dünya karşılıgı İslamı satdılar..

Hersene köpürtüp köpürtüp sunmaktan bıkmadılar..dinlemeye hazır bukadar insanı bulmuşken ,neden hakikat anlatılmak yerine çoğunluğu memnun edecek hikayeler rivayetler anlatılır bilmem..biraz rahatsız etmek lazım.

musab27 10 Temmuz 2015 08:48

rahatsız edeyim derken Peygamber Mucizesini mi yalanlıyorsunuz? onca kaynaktan hadisins ahih olduğu ortadayken. uydurma saçma hikaye demek bu kadar kolay mı? yazık

İslaminesil 10 Temmuz 2015 14:26

Alıntı:

musab27 Üyemizden Alıntı (Mesaj 386206)
rahatsız edeyim derken Peygamber Mucizesini mi yalanlıyorsunuz? onca kaynaktan hadisins ahih olduğu ortadayken. uydurma saçma hikaye demek bu kadar kolay mı? yazık

Yazık olan kütügün ağlayıp aglamaması değil yazık olan hersene aynı seneryolarla halkın gercek banada islam yerine fantastik duygusalk bir anlatımla halkı uyutmak...

Hadis sahihmidir değilmidir bilemem,bildigim tek sey abbasiler döneminde 5000 bin hadisin elendigidir..

Medyatik Ramazan hocalarının gercek manada Tevhidi İslamı anlatsalar bu kanallada cıkacagını mı sanıyorsunuz!!!

Anlatdıkları konuların islamla ne alaksı var nede alakası olacaktır..

Allah c.c. Böylelerin durumlarını cok iyi beyan ediyor:

2/BAKARA-174: Allah'ın indirdiği vahiyden bazı kısımları gizleyenler ve bunu az bir kazanç karşılığı değiştirenlere gelince: onlar karınlarını ateşle doldurur. Ve Kıyamet Günü Allah onlarla ne konuşacak, ne de (günahlarından) onları arındıracaktır; şiddetli azap onları beklemektedir.) / Ömer Nasuhi Bilmen(2/BAKARA-174: Muhakkak o kimseler ki, Allah'ın kitaptan inzal etmiş olduğunu gizlerler ve bunun mukabilinde az bir bedel alırlar. İşte onlar karınlarında ateşten başka bir şey yemezler. Ve Allah onlar ile Kıyamet gününde konuşmaz ve onları temize çıkarmaz ve onlar için elîm bir azap vardır.)

Aklınızı kullanmadıgınız süre icersinde Arastırırp sorgulamadıgınız süre icersinde Bu kütükle ağlar bu kütükle dağlanısınız...

musab27 10 Temmuz 2015 16:43

Alıntı:

İslaminesil Üyemizden Alıntı (Mesaj 386214)
Yazık olan kütügün ağlayıp aglamaması değil yazık olan hersene aynı seneryolarla halkın gercek banada islam yerine fantastik duygusalk bir anlatımla halkı uyutmak...

Hadis sahihmidir değilmidir bilemem,bildigim tek sey abbasiler döneminde 5000 bin hadisin elendigidir..

Medyatik Ramazan hocalarının gercek manada Tevhidi İslamı anlatsalar bu kanallada cıkacagını mı sanıyorsunuz!!!

Anlatdıkları konuların islamla ne alaksı var nede alakası olacaktır..

Allah c.c. Böylelerin durumlarını cok iyi beyan ediyor:

2/BAKARA-174: Allah'ın indirdiği vahiyden bazı kısımları gizleyenler ve bunu az bir kazanç karşılığı değiştirenlere gelince: onlar karınlarını ateşle doldurur. Ve Kıyamet Günü Allah onlarla ne konuşacak, ne de (günahlarından) onları arındıracaktır; şiddetli azap onları beklemektedir.) / Ömer Nasuhi Bilmen(2/BAKARA-174: Muhakkak o kimseler ki, Allah'ın kitaptan inzal etmiş olduğunu gizlerler ve bunun mukabilinde az bir bedel alırlar. İşte onlar karınlarında ateşten başka bir şey yemezler. Ve Allah onlar ile Kıyamet gününde konuşmaz ve onları temize çıkarmaz ve onlar için elîm bir azap vardır.)

Aklınızı kullanmadıgınız süre icersinde Arastırırp sorgulamadıgınız süre icersinde Bu kütükle ağlar bu kütükle dağlanısınız...

Hocaların milyonları alıp da tv karşısında sürekli aynı tarz sohbetler vermesini eleştirebilirsiniz. zira bunu bende eleştiriyorum. Ama Sahih olduğu aşikar onca Hadis Aliminin ittifak ettiği senetli bir Peygamber Mucizesine safsata uydurma gereksiz derseniz , bu sizin Ehli sünnet ile alakanız olmadığının delilidir. benimde muhattabım olmazsınız. yazdığım kelimelere ayırdığım vakte yazık.
Bulunduğunuz siteye ortama bakın bir de Hadis e bakış açınıza... bu nasıl bir uslubtur. "hadis mi değil mi bilmem ama" Burda katırcı ali ağanın sözünden bahsetmiyoruz efendiler. Peygamberimiz a.s ın Hadisi hatta mucizesi söz konusu. Yazık ki kütük kadar vicdan kalmamış.

İslaminesil 10 Temmuz 2015 16:58

Alıntı:

musab27 Üyemizden Alıntı (Mesaj 386227)
Hocaların milyonları alıp da tv karşısında sürekli aynı tarz sohbetler vermesini eleştirebilirsiniz. zira bunu bende eleştiriyorum. Ama Sahih olduğu aşikar onca Hadis Aliminin ittifak ettiği senetli bir Peygamber Mucizesine safsata uydurma gereksiz derseniz , bu sizin Ehli sünnet ile alakanız olmadığının delilidir. benimde muhattabım olmazsınız. yazdığım kelimelere ayırdığım vakte yazık.
Bulunduğunuz siteye ortama bakın bir de Hadis e bakış açınıza... bu nasıl bir uslubtur. "hadis mi değil mi bilmem ama" Burda katırcı ali ağanın sözünden bahsetmiyoruz efendiler. Peygamberimiz a.s ın Hadisi hatta mucizesi söz konusu. Yazık ki kütük kadar vicdan kalmamış.

İmam Sadık : "Kur'an'la muvafık olmayan her hadis uydurmadır."

Hadislere karsı konusacak kadar cürtkar değilim ,ama aklıma kullanamaycak kadar Allahın buyurdugu gibi Halen akletmeyecekmisinin ayetininde muhatabı olmamaya calısıyorum,

Hadiste ne diyor efendimiz s.a.v bende bi söz duydugunuzda kurana danısın uyuyorsa alın..

Resulullah (s.a.a): "Benden size ulaşan her hadisim, eğer hak ile muvafık ise onu ben söylemişimdir, eğer hak ile bağdaşmazsa ben onu söylememişimdir; çünkü ben haktan başka birşey söylemem."

Resulullah (s.a.a): "Benden nakledilen bir hadisi duyduğunuzda kalbiniz onun doğruluğuna inanıyorsa ve bedeninizin azaları onu hoş karşılıyor ve kendinize yakın hissediyorsanız bilin ki, ben, sizden daha yakınım o söze (yani ben söylemişimdir). Ama eğer benden kalbinizin kabul etmediği, bedeninizin azalarının hoş karşılamadığı ve kendinizden uzak hissettiğiniz bir söz duyduysanız, bilin ki, ben o söze sizden daha uzağım (yani ben söylememişimdir)."

Böyle Hadis varmı BEN bilemem Allah bilir...Ama uydurulmus hadisleri ne inkar ederim nede uyarım..Bneim mihenk tasım Kurandır ona danısırım ...

Dediğim gibi o Abbasiler döneminde 5000 hadis eleniyor nniyemi diyim ben sana :

Efendimizin sadık arkadası Hz ebubekir Kac hadis ravi etdi yüzlerde ,
efendimizin eşi yine yüzlerde ,
Hz Ali ilmin kapısı yine sadace kac yüzlerle..

peki efendimizden yüzyıllar sonra yasamısların hadis sayıları 6 binden fazla..

Allah resulunun dediğini yapıyorum inkar etmiyorum Allah bilir diyorum,ve Alalh resulunun dili ile beyan ediyorum ::

Resulullah (s.a.a): "Benden nakledilen bir hadisi duyduğunuzda kalbiniz onun doğruluğuna inanıyorsa ve bedeninizin azaları onu hoş karşılıyor ve kendinize yakın hissediyorsanız bilin ki, ben, sizden daha yakınım o söze (yani ben söylemişimdir). Ama eğer benden kalbinizin kabul etmediği, bedeninizin azalarının hoş karşılamadığı ve kendinizden uzak hissettiğiniz bir söz duyduysanız, bilin ki, ben o söze sizden daha uzağım (yani ben söylememişimdir)."kırk kadis külliyatından

Şimfi efendi sen istersen emevilerin saltanıdı devamı icin ortaya atılan hadislere ne dersen de ben sadace bunu derim Allah bilir ben bilmem...

selametle...

Arastırmak körlük değil zihin gerdanlıgıdır..işte bunuda akletmek gerekir..

Allahın kulu_ 28 Temmuz 2015 13:49

Garip bir olay ve yorumlar

SAAT: 10:38

vBulletin® Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

User Alert System provided by Advanced User Tagging v3.2.6 (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306