Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Ocak 2011, 17:02   Mesaj No:91

Abdulhamit 1

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:Abdulhamit 1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11167
Üyelik T.: 09 Aralık 2009
Arkadaşları:2
Konular: 17
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tagut düzende oy kullanmak şirk midir ?

Alıntı:
Tamam diyelimki ben şahsi davrandım size görede uslubüm peygamberi bir uslüp değil

Diyelimki kendi düşünclerimi kabul ettirememe acizliği içerisindeyim
Peki yitiksevda arkadaşımızın vermiş olduğu o apaçık ayetlere ve ayetler doğrultusundaki yorumlarıdamı
acizlikti ona niye karşı çıktınız

Alıntı:

Gerçektende size birşey anlatabilmek çok zor. O kadar zor ki, İğne deliğinden deveyi geçirebilmek kadar zor.

Yitiksevda kardeşimiz fikirlerini açıklamıştır ve biz de islam için fikir tartışması yapıyoruz. Sizin gibi Müslümanları tahkir eden ağır uslub kullanmamıştır.

Alıntı:

Bunun dışında demokrasiyimi savunuyorsunuz bunda hiç bir behis yok tartışılabilinir.particiliğimi savunuyorsunuz ,savuna bilirsiniz tartşılabilinir.Hatta ateizmi bile tartışabiliriz

Amma kalkıp Allahın peygamberi KRALIN DİNİNE GÖRE HÜKÜM VERİP ADALET DAĞITIYORDU DESENİZ İŞTE OZAMAN.
Beşeri demokrasiyi savunmuyoruz. Allahın emrettiği demokrasiyi savunuyorum ki, şu an yeryüzünde gereği gibi uygulayan tek bir devlet yok. İslamla beşeri demokrasi yanyana gelir mi ? Gelmez.

İlahi nizamın bir demokrasisi vardır. Yani müslüman halkın seçme ve seçilme, emaneti ehline verme.

Cumhurun reisini cumhur seçer.İslamın ilk dönem uygulaması budur,şura ve meşveret,hakiki cumhuriyet.

İslam, beşeri sistemlere karşı bunun tohumlarını 1400 yıl öncesinden atmıştır.

Yalanlarınızdan, yalan ithamlarınızdan Allaha sığınırım. Kim demiş KRALIN DİNİNE GÖRE HÜKÜM VERİP ADALET DAĞITIYORDU ?

Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Hani nerede o cümlelerim. Varsa gösterin. Gösterebilirseniz ben yalancıyım. Ya gösteremezsiniz.!

Söylediğim sözler şu idi. Kralın ( Firavunun ) DİNİNE GÖRE DEĞİL, YASASINA GÖRE DEMİŞİM, kardeşini kendi yanında alıkoymak için Kralın yasalarında var olan ,yürülükte olan hükmü uyguladı demişim. Üstelik devamı vardı bu cümlelerimin.Kralın bu yasası Allahın yasası ile çelişmeyen bir yasaydı demiştim.