Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Temmuz 2011, 09:34   Mesaj No:23

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Müslümanlarda Kuran Paradoksu

Ayrıca islam dini teknolojiyede karşı değildir,bakanlıklara veya hayatın her alanındaki bölümlere ayrılıp idarede farklı kollara ayrılmada,ekonomide,hükümde,her sözde bunları nereye bağladığınıza bağlıdır örneğin müslümanlar bu durumda şunu yaparlar...

mülkte[ekonomi] maliyede ,mülk Allahındır ve Allahın rızasına uygun kullanılınca doğru olur,

kanun,yasa hüküm koymada,hüküm Yalnız Allahındır böyle anayasa kitapçığını tasarlarsan doğru olur yani yasa kitabın kuran olursa,

örfte adatte,gelenekte ise SÖZ ALLAHINDIR...böyle olursa yaşama biçimi[dinini] Allaha has kılmış olursunuz...

teknoloji,ticaret vb durumlarlada ilgili bi örnek vereyeim ordaki anlayışta böyle olması lazımki İNSANLIĞA FAYDALI OLSUN...

Hz osman zamanında yahudinin birine ait bi kuyudan insanlar paralarıyla su alıyorlar ve bu yahudide yüksek fiyatta insanlara suyu satıyor ve hz osman kuyunun yüzde ellisini kısa bi zaman sonra yahudinin satışa çıkarmasıylada çok yüksek bi fiyata alıyor ve anlaşma gereği suyu birgün hz osman satacak,bir günde yahudi,sıra hz osmana gelince hz osman yahudinin verdiği fiyattan çok aşağı bi fiyatla insanlara suyu veriyor,tabiki halkta iki günlük suyunu alıyorlar ertesi gün yahudiden kimse suyu almayınca yahudi kuyunun diğer kısmındaki hakkınıda satıyor ve hz osman MÜSLÜMAN KİMLİĞİ VE AKLIYLA bu yahudinin bu zulmunu ekonomide kaldırmış oluyor.yani müslüman olan kişi teknolojiyide ve her türlü icadıda insanları sömürüden[zulumden] kuratrmak için,o zulme dur demek için yapar,gelelim metin arkadaşın verdiği FELSEFECİLERİN VE BATI DÜNYASININ ELİNDEKİ TEKNOLOJİK ÜRÜNLERE, ÖRNEK VERELİM.....

ceptelefonu alırsın üç beşyıl garantisi olur garanti süresi biter ,ceptelefonunu tamire götürürmeye başlarsınız,daha sonra yenisini alırsınız neymiş TİCARET...İşte sayın abim müslümanlar buna karşıdır ha bu günki müslümanlar bu tür teknolojide geri kalmışlarsa bu tartışılır yalnız müslümanların bu sahalarda olmamalrı DÜNYA İNASNLIĞINA ZARAR GETİR MİŞTİR...Niyemi müslüman CÜZDANI DEĞİL VİCDANİ ÖNPILANDA TUTAR.Bu vicdanda vahiyle yoğrulursa doğru olur ,yani metin abim biran önce AKLINIZI VAHİYLE YOĞRULMAK DİLEĞİYLE....

Yukarda benim yaptığım tebliğin yanlış olduğunu ve bundan dolayıda sizlerle karşılaşmış olsam dini kabul etmezdim dediğinizede bi cümle söyliyeyim VALLAHİ ABİM BEN SADECE AP AÇIK SÖYLERİM HİDAYET ALLAHTANDIR...Allah kim hak etmişse ona verir ...[bu yarumu sizin şahsınıza yapmadım bunuda izah edeyim] ...