Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05 Ekim 2011, 11:38   Mesaj No:9

Tuğrul Paşa

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:Tuğrul Paşa isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14083
Üyelik T.: 11 Ağustos 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Irkçılık Nedir Haklı Bir Dava Olabilir mi?

Hoş bulduk, sefalar gördük muhterem Abdulmelik bey,

Haketmediğim iltifatları bu fakire tevdi ederek beni mahcup ediyorsunuz.Acizane gönlümüzden geçenleri nakil etmeye himmet ediyoruz.Rabbbim hepimizin himmetlerini karşılıksız bırakmaz inşaAllah...

Derdimiz İSLAM ve onun yüce öğretilerini eksiksiz ve tarafsız olarak değerli kardeşlerimizle paylaşmaktır.Türklük yada Kürtlük sevdasında değiliz...
Zat-ı alinizle aynı minvalde düşündüğümü ifade ediyorum, eksik olmayınız...

Sayın Merve hanım,

Ağaçlara bakmaktan ormanın içinde olanları göremiyoruz sanırım!
Koskoca bir yazıdan sadece bir tek cümleyi ele alıp bu cümle üzerinden argüman geliştirmek ne derece doğru bir tartışma düzeyine ulaştırır ki?
Keşke daha geniş bir çerçeveden bakıp bu fakire muhalif görüşlerinizi bildirmiş olsaydınız...

Selahaddin Eyyübi gibi bir komutanın İslama katkılarını inkar etmek mümkün değildir.Aynı şekilde Ertuğrul Gazi ve Osman Gazininde katkılarını inkar edemeyiz.Burada mesele, bu ecdadın ırki kökenlerinin bana göre çok önemi yok.İslam'a katkıları için bunlar, bizim başımızın üstündedir.Bu şekilde bakarsak Fatih Sultan Mehmed han'da son Roma veliahtı idi.Ama İslam'la şereflendiği ve İslami hizmetlerinin bize açtığı çığır asıl bizi ilgilendirmektedir.Yoksa Fatih hanın annesinin yada babasının ırkı kökeninin çok bir önemi yok.Kaldıki ne Fatih Sultan hanın ne de bizlerin anne ve babalarının ırkını seçmek gibi bir tercihimiz de yoktur...

Konu Dinsel açıdan siyasi ve tarihsel mevzuya dahil olacak, ama buda tartışmanın seyri açısından doğal bir yol olarak algılanmalıdır.Ki bu tespitleri anlatmak zorundayız...

Bu Millet, Kürt milliyetçilerinden çektiği kadarda Türk milliyetçilerinden yeteri kadar çekmiştir.8/9 asırdır bu topraklarda her iki milleti de birbirine bağlayan İSLAM bağının dışındaki aidiyetlerin de toplumu binbir fırkaya bölüp kamplara ayırdığını da hatırlatmak istiyorum.Gerçi tanzimattan sonra başlayan bu süreçte gayri müslümlerin bu coğrafyada gayri meşru milletler olduğu söylemleri neticesinde Müslümanlar ana hakim millet olarak görülse de gayri müslümlerin uğradığı akibete 1923'den sonra Atatürk milliyetçiliği neticesinde oluşan milliyetçi akımlar neticesinde de Kürtlerin aynı muameleye uğraması da raslantı sayılamaz...

Anasır-ı İslamiye kardeşliğinden tek kavmin hakimiyetine geçtiğimiz için de bu gün hala bu vb sorunların üstesinden gelemeyiz.Kürtleri yada başka grupları yok saymaları, o milletlerin yok olduğu anlamına gelmeyeceği gibi Türkiye kurulurken Ümmet esasına göre kurulmuştu. Osmanlı yurtseverliği esas alınarak Osmanlı topraklarında yaşayan İslam ümmeti, Anasırı İslam olarak Türkiye'nin doğal vatandaşı sayılmıştı...

Cumhuriyetin temel felsefesinden uzaklaşıldı ve Türk olmak etnik bir yapıya indirgendi. Sorun da burdan patlak verdi. Şark Islahat kanunu çercevesinde Kürtçe ve diğer diller yasaklanarak kelime başına 5/10 kuruş para cezası kesilmeye başlandı. Bu Ülke yeniden Gerçek Cumhuriyetin kuruluş felsefesine dönmek zorundadır. Bunu başaramadığımız takdirde sonumuz iyi görünmüyor...
Kimsenin ne Müslümanlığını ne de Türklüğünü/Kürtlüğünü sorgulamıyorum...

Bu coğrafyada Tanzimat'tan sonra Din ayrımı yapıldı, Cunhuriyet'ten sonra da Din (ki burada bahsedilen İslamdır) raf'a kaldırılıp Irk ayrımı yapıldı.Milliyetçilik konusunda ne düşünüyorsunuz bilemem ama ben Milletime ait olan meşru olan haslete de muhabbetle yaklaşırım.Kürtlerde benim milletimin 9 asırdır bir parçası olduğu için kabul etmekteyim.Bu durumda Milliyetçilik ile ırkçılığın arasındaki ince çizgiyi iyi belirlemek lazım.Irksal kökene dayanan her milliyetçilik sizi, bizi malesef ırkçılığa götürebilir...

Vakti zamanında ve halen de günümüzde devam eden ,Müsluman halkların birlik ve bütünlük içinde olmasını istemeyen Emperyalist vahşi devletler içimizdeki bazı beyinsizleri iğfal ederek iki Müsluman halk arasındaki kardeşlik duygusunu engellemek için bir kaç Arap aşiretinin isyanını süreki kaşıyorlardı, şimdi yaptıkları Türk-Kürt ayrılık yarasını kaşıdıkları gibi...

Birlik ve bütünlük içinde olan bir İslam dünyası Emperyalist devletlerinin işine gelmeyecektir. Bu gerçeği görmemek körlüktür...
Dün Araplar'dan ayrıldık ta elimize ne geçti?!
Bu gün Kürtlerden ayrılırsak elimize ne geçecek?!!!
İngiliz proğagandası tek taraflı çalışmadı bu bölgede.Türklere ''Hain Arap'' dedirtirken ,Araplara da ''Sömürgeci Türkler'' dedirttiler...

Şimdilik burada virgül diyelim, sonrasında vaktimin elverdiği müddetçe kaldığımız yerden tartışırız...

Muhabbetle kalın..