Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29 Kasım 2011, 23:18   Mesaj No:16

Mihraç

Durumu:Mihraç isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14838
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

Alıntı:
mdm1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Zöhre ana diye bir formda, evliyalık üzerine "cienar" rumuzlu bir kişi tartışma konusu açmış. Kur"andan bazı ayetleri vererek ALLAH tan başka veli-dost edinilemeyeceği şüphesine düşmüş. Aslında doğru bir şüphe üzerindeymiş, ama işe bakın ki zavallıyı öyle saptırmışlar ki, forumun sonunda haşa evliyayı açıkça ALLAH bile yapmışlar.
Alıntı:
mdm1 Üyemizden Alıntı Mesajı göster

"Dilek" rumuzlu şahıs kendi evliyalarının dondan dona geçen yer yüzüne inen yüzler olduğuna inanıyormuş, bu yüzde zöhre pir analarıymış...

"alikulu" rumuzlu bir diğer zat Kur"andan ayetleri peş peşe yazarak sonunda kendi evliyalarını ALLAH ın elçisi ilan etmiş...

"cienar" rumuzlu zat Kur"ana inanmaktaki tereddütünü beyan ederken , Şüphesiz Onu Biz koruyacağız ayetinin anlamını saptırıcı şahıslara sormuş...

İşte şeytan burda suflesini dillendiriyor ve "HÜSEYIN150" rumuzlu ifrit başlıyor İslamı tahribe. Neymiş efendim Kur"anda Muhammed a.s. ın adı varmış ama tadı yokmuş, Kur"anın içinde Ehli beytin adı da tadı da yok muş, Ali R.a in adı da tadı da yok muş...

Sonra dönüyor bu ifrit bakın ALLAH subhanehuyu nasıl yalancı çıkarmaya çalışıyor şunları diyerek:
__________________________________________________ ________________________
Kur an daki " Onu biz indirdik biz koruyacağız " Ayeti bana bir yalancının ben yalan söylemem demesi ile bir fark görmüyorum.
__________________________________________________ _____________________

Sonra sözde peygamber a.s. a yakıştıramadığı ayetleri sıralar dumanlı fikrince. Sonra peygamber a.s.ın Adila adında tek eşi olduğunu hezeyanlar. Çok eşlilik ve şeriatı Muaviyenin getirdiğini iddia eder.
Evet tasavvufçu ve tarikatçılar bakın bunlarda tarikatçı tasavvufçuyuz diyorlar, hemde ehlibeyti İslama(!) karşı savunuyorlarmış...

En sonunda bir başka ifrit son noktayı koyuvermiş ve demiş ki; Buraya çok dikkat:

Burada ki açıklamalara göre demek ki Allah bir evliyadır. Ya da evliya Allahtır.
[Linkler Ziyaretçilere Kapalıdır.Giriş Yap Veya Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Demekki ısrarla bir takım adi beşerleri haşa resmen ilah yapma derdi var bir takım mülhit zındıklarda.

Peki sözde tasavvufçular, tarikatçılar bunlarla neden mücadele etmiyorlarda, her fırsatta bu zalimlikleri yazanlara şiddetle karşı duruyorlar ve bu hezeyanları örtmeye çalışıyorlar.

Buyrun söz savunma makamında, cürmü meşhudun merkezleri tasavvuf ve tarikat merkezlerinde...

Benim bir sürü Alevi inancında arkadaşlarım vardır. Kendileriyle çok güzel sevgi ve saygı çerçevesinde muhabbetler yaparız...

Bunlardan bir kısmı yukarda bahsi geçen Zöhre ana'ya sevgi ve muhabbet besleyen insanlardır. Emin olun yukarda yazılanlarIn tam tersine çok değişik şeyler duydum onlardan. Hepsi de inancına saygı duyduğum aynı şekilde kendileri de her inanca saygıyla yaklaşan çok efendi arkadaşlardır...

Benim onlardan duyduklarım beni çok şaşırtan şeylerdi. Yani çok Alevi arkadaşım vardır. Adı geçen Zöhre anayı kendilerine bir rehber olarak kabul etmiş bu Alevi arkadaşlarım çok daha farklıdırlar...

Çünkü diğer tanıdığım Alevi arkadaşlarım genelde namaz kılmazlar. oruç tutmazlar. İçki içerler vs. Oysa Zöhre anayı kendilerine rehber edinmiş bu arkadaşlarım namaz da kılarlar oruç da tutarlar. içkiye kesinlikle karşıdırlar. Sırf bu yüzden diğer Alevi kesimlerinden büyük tepkiler alıyorlarmış. Peygamberimize olan sevgileri çok büyük. Özellikler de Peygamberimizin ailesi olan Ehlibeytine büyük bir sevgi ve saygı duyarlar. Hatta Onların ismi geçtiğinde çoğu zaman gözyaşlarını tutamazlar...

Yani bizim gibi namazı orucu savunurlar fakat şekil ve mana olarak bizden farklı düşünüp yorumlarlar. Zöhre Ana dedikleri kendi inançlarına göre "pir" adını veriyorlar, çok büyük ilim sahibi bir insanmış. Onu Hz. Ali'nin nefesi ve sesi olarak görüyorlarmış. Çünkü peygamberimizin bir hadisinde yer aldığı gibi
"Ben ilmin şehri Ali kapısıdır" sözünde olduğu gibi Allah'ın ilminin Hz. Ali'de toplandığına inanıyorlar. Dolayısıyla Onun ilminin yanlızca gelen evliyaların(pirlerin) dilinde ve nefesinde olduğunu kabul ediyorlar.

Tabi dediğim gibi her kesin inancı kendini bağladığı için saygı duymamız gerektiğine inanıyorum. Çünkü dinimiz de bunu emreder. Sonuçta her koyun kendi bacağından asılır. Allah her şeyi doğru bilen ve görendir.