Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Kasım 2011, 23:57   Mesaj No:19

HiRa'M

HiRa'M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:HiRa'M isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14524
Üyelik T.: 11 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslam mı, tasavvuf mu; Tevhid mi, şirk mi_?

Alıntı:
serpil Üyemizden Alıntı Mesajı göster
başta da demiştim.tasavufun içinde bazı hurafeler ve bunu kulanan sümüren şarlatanlar vardır ve bunlara karşıyımm.bu konuda hemfikiriz.
ama siz derseniz tasavuf islam değildir,tasavuf ehli kafirdir müşriktir.ORDA DURUN DİYORUM.tasavuf ahlaktır,edeptir,terbiyedir,iffettir,kendini bilmektir,zülüm etmemektir,

tasavufla islamı sevdim,o islam için memuriyetten istifa ettim gözümü kırpmadan.hiç biri bana köle ol kul ol demedi.hiç biri sömürmedi.hiç biri maddi istekte bulunmadı.hiç biri müşrik değildi.
sayenizde zar zor bulduğumuz sevdiğimiz canımızı kurban etmekten çekinmiyeceğimiz islamdan soğutmayı başardınız (((((((((((((((
BAKIN SAVUNDUĞUNUZ İSLAMA;
tasavuf şirk
hadisler uydurma
tarikatler bataklık
abdest olmadan kuran oku(babanızın hatıra defteri mi)
namazı 3 vakit kıl
kadın imam olsun
başörtüsü yok atkı tak yeter
kalbim temiz sen ona bak
sakal ve islami kıyafet hurafe(meymenetsiz kadın suratlı entel mücahitler!)
islam alimlerini kötülemeler
meshepleri dışlamalar
müctehitleri beğenmemeler
ben bilirim kimseyı takmam ukalalıkları
Resulullaha(sav) saygı sevgi salavatı hurafe görmeler
islam nurunu,allah vergisini,kerametleri,ferasetleri,susmaları bile haşyet saygı uyandıran velileri yok saymalar
büyüklerine saygı küçüklerine şefkat göstermeyen benden değildir hadisini ezmeler,islam büyüklerini,sahabeleri,peygamber yarenlerini,peygamber varislerini aşağılamalar...........

........................

ben böyle kara kuru tatsız tuzsuz samimiyetsiz edepsiz kişiliksiz takvasız hafifmeşrep geniş karınlı geniş mezhepli müslümanı istemiyorum!!!!!!!

dinine,peygamberine,alimlerine,velilerine kurban olmaya hazır bacınızı ağlattınız!
BANA İSLAMI SEVDİRMEK DEĞİL SEVGİMİ YOK EDİYORSUNUZ!

fe eyne tezhebun!

***************** işaretli olanlar forum kuralları gereği editlenmiştir (abdulmelik)

Güzel kardeşim biz islamı alimleri karalayan, mezhepleri yok sayan, bir cemaatte tek bir kişinin yaptığı şirk veya hatayı tüm cemaate mal eden, kendini bilmez, Kur'an'ı öğüt almaz ve ilimsizce tevil edenlerden örnek alacak değiliz. Siz üzülmeyin inşaAllah. Tasavvuf ile islamı tanıdım ve sevdim demişsiniz. Ve islamın emri gereği memuriyeti bırakmışsınız maaşAllah... fakat bu teslimiyeti islama değil şeyhe algılayan zihniyete, burada birşey anlatamazsınız, anlatsanız da zan üzere dinlediğinden ne derece tesir eder Allahu Alem. Samimi gözyaşlarınızı Allah onlara da nasip eylesin ve sekinetini üzerlerine indirsin demekten başka sözüm yok. Selahaddin Eyyubinin, Fatih'in ve nicelerinin savunuculuğunu yaparlar ama o önderlerin zerresi kadar tasavvuf ehline edep göstermezler. Gerçek tasavvuf ehilleri ile günümüzdeki tasavvuf adı altındaki saçmalıkları birbirine karıştırıp, tümden tasavvufu red etmenin adı cehalettir oysa...