Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Aralık 2011, 01:28   Mesaj No:2

YASEMİN ATAMAN

Medineweb Sadık Üyesi
YASEMİN ATAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:YASEMİN ATAMAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 11916
Üyelik T.: 02 Mart 2010
Arkadaşları:2
Konular: 102
Beğenildi:5
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Kıyametle ilgili Ayet-Hadis meselesi

Aleyküm Selam,

öncelikle paylaşımınız için teşekkür ediyorum. Konuya bilgim ile bir yorum yapmayıp sonraya saklıyacağım biraz düşünelim istiyorum.

Allah 'ü Tealanın ayetlerini okuduktan sonra bir islami siteden aldığım hadisi paylaşmak istedim.

Buyurun sitemizin değerli kardeşleri, hep beraber yorumluyalım düşünelim .

"Peygamberimiz ( asm)’in kıyametin akşam vaktinde kopacağını belirtmiştir

Hüreyre'den rivayet edilen bir hadiste : "Üzerine güneş doğan günlerin en hayırlısı Cum'a günüdür: Âdem (as) o gün yaratıldı o gün Cennet'e girdi yine o gün Cennet'ten çıkarıldı Bir de kıyamet Cum'a günü kopacaktır" buyurulmuştur (Müslim Cumua 5)

Peygamber efendimiz ( asm ) “Biz şu anda ikindi vaktindeyiz Kıyamet akşam vakti Kopacaktır” diye buyurmaktadır"

Bu cümlelerden sonra hemen ayetimizi okuyalım:

Saatin (kıyametin) ne zaman demir atacağını (gerçekleşeceğini) sorarlar. De ki: "Onun ilmi yalnızca Rabbimin Katındadır. Onun süresini O'ndan başkası açıklayamaz. O, göklerde ve yerde ağırlaştı. O, size apansız bir gelişten başkası değildir." Sanki sen, ondan tümüyle haberdarmışsın gibi sana sorarlar. De ki: "Onun ilmi yalnızca Allah'ın Katındadır. Ancak insanların çoğu bilmezler."
(Araf Suresi, 187)

O ne zaman demir atacak?" diye, sana kıyamet-saatini soruyorlar. (Nazi'at Suresi, 42)Onunla ilgili bilgi vermekten yana, sende ne var ki… (Nazi'at Suresi, 43)
En sonunda o (ve onunla ilgili bilgi), Rabbine aittir. (Nazi'at Suresi, 44)