Konu Başlıkları: haydi cüz okuyalım
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Şubat 2012, 13:10   Mesaj No:14

İqra

Medineweb Üyesi
Durumu:İqra isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14869
Üyelik T.: 30 Kasım 2011
Arkadaşları:0
Konular: 12
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: haydi cüz okuyalım

Alıntı:
talibetün Üyemizden Alıntı Mesajı göster
forumda ki kardeşlerimizin ölen akrabalarına veyahut hastalara veyahut ruhaniyetlerine hatim bağışlayalım
ne dersiniz
Olmaz derim ben...

Sizinki gereksiz bir çaba,hatta formumumuzda meal üzere bir hatim açılmışken.....
Sizin anlayışınızı bilemem ama yukarıda arkadaşlarımız gerekli açıklamaları yapmışlar size.
Rabbimiz bizlere anlamamız için bir kitap indirmişken,bir kardeşimizde kitabımızın anlaşılmasına dair
bir gayret içerisine girip meal hatmi başlatmış.Çok güzel bir gayret,Allah kendisinden razı olsun.

Kur'an- Kerim'i genel olarak gözden geçirdiğimizde,tamamen hayatımıza yön veren ve dirileri eğiten bir kitap olduğunu görüyoruz.Buraya dirilere hitap ettiği ayetleri yazmayacağım,onu araştırmayıda size bırakıyorum.Biraz gayret ederseniz sizde aynı ayetlere ulaşırsınız inşaallah.

Bu anlayış, yani Ölülere dair okunabileceği anlayışı,Rasulullah(sav) zamanında olmadığı ve uygulanmadığı gibi,sahabede tabiinde de görülmemişştir.
Bu dinden bişeyler eksiltemeyeceğini bilenler bu dine sürekli bişeyler katarak sulandırmaya,asıl hedefini saptırmaya gayret etmişlerrdir.Hilafetin saltana dönmesiyle,vahiyden kültüre bir değişme olmuştur.
Vahyi olandan kültürel olana geçişte,bir çok bidatlerde İslama girmiştir.Bu uygulamada öyle bir kültürdür.
Rasulullahın ve sahabenin hayatında uygulamadığı hiç bir şey İslamdan değildir.Dolayısıyle de kabul etmemiz söz konusu olamaz.Sizinde bu anlayışın yanlışlığını anlamanız çok zor olmayacaktır.Biraz gayret ederseniz doğru sonuca aracaksınız inşaallah.Hadi biraz gayret kardeşim.