Konu Başlıkları: Osmanlı ve tasavvuf
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Mart 2012, 23:31   Mesaj No:8

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Osmanlı ve tasavvuf

Alıntı:
barışş Üyemizden Alıntı Mesajı göster
dünyada herşey yıkılabilir ama önyargıları yıkmak her yiğidin işi değildir bende sizin tasavvufa bakışınızı böyle yorumluyorum arkadaşlar nekadar tasavvufu anlatsada önyargıyı yıkacaklarını zanetmiyorum
Tasavvuf nedir İslam mıdır...? O ahlde eğer İslam ise neden İslam değilde Tasavvuf diyorsunuz...Bu çelişki değilmi...? Barış bey size bir sorum siz dün astığım konuyu okudunuzmu....? Orada zikir edilen vahdeti-vücut görüşünü benimsiyormusunuz...? Yada Tasavvuf dininin içerisnde ki vahdeti-vücut mantığını kabul ediyormusunuz...?

Bu dinin mensuplarına söylüyorum...

İslam dini için şehit olmuş müslüman alimlere saldırmaktan uzak durun... Ön yargı diyorsunuz ya,bir parça ön yargıdan uzak vicdanızca değil adilane bir şekilde bu karaladığınız müslüman alimlerin fikirlerini alın Kuran ile kıyaslayın yanlışlarını ortaya koyun tıpkı biz müslümanların müşrik fenafillahçıların yazılarını alıp Kuran'la kıyasladığı gibi yapın,göreceksiniz ki biz hiçte ön yargılı değiliz....

Dün rahmetlinin yazılarını astım orayı okuyun sonrada şurası şurası şu ayetlere göre yanlıştır deyin... Ama yok siz bunu hiçbir zaman yapmadınız...Yaptığınız tek şey kendi tanrılarınızın sizlere telkin ettiği yazıları alıp kopyalamaktır..Bumu ön yargısızlık...Delil diyorum beni şeyh hazretleri googl amcama yönlendiryorlarsunuz...Hakkında bilgi sahibi olmadığınız batıl dinlerin peşine neden düşüyorsunuz o zaman...Bunu bir düşünün....

Bir kere olsun şu Kuran’ı açın kendi anladığınız dilden bir okuyun, bakın ne diyor, nasıl düşünmenizi istiyor...Şu ayet bakın...

“Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur.”İsra/36