Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21 Mart 2012, 17:03   Mesaj No:40

kamer34

Medineweb Sadık Üyesi
kamer34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:kamer34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13038
Üyelik T.: 14 Aralık 2010
Arkadaşları:9
Konular: 41
Beğenildi:6
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: İslamı kabul ettiğini söyleyip müşrikleri tekfir etmeyenler.

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Zülküf ve Kamer Abim size tek soru sorayım her Şirk Küfürmüdür ?
Güzel abim ne demek şimdi bu..Açarmısın biraz...Şirk ayrıdır küfürde ayrıdır..Şirk işleyen müşrik küfür işleyen kafirdir.Kişi aynı zamanda hem kafir hemde müşirk olabalir..Sadece müşrikte olabilir..İnkarı yoksa..

Örneğin tüm din ibatelerini harfiyen yerine getirip herhangi bir mevzuda şirk işliyorsa bu müşriktir..Kafir olmaz...

Gerçi Kafirlik kuran da genel olarakta kullanımıştır...Mekke putperestleri aynı zamanda kafirliklede itham edilmişlerdir..Ben islam hukuku açısından söyledim..

Hani sen bu konuyu işlyecektin..Güzel abim senin kafanı karşıtıran şey müşrik kafir münafık mürted müslüman bu kavramların islam hukukundaki yerini tam bilmeşindir...Sen bir ara işleyecektin herhalde unuttun...
Bak sayın abim

Mürted ile müşrik bir kişinin islam hukukundaki yeri muamelat açısından farklıdır,aynı şekilde ehl-i kitap ile mekke müşriklerindede durum böyledir..İslam dini günlük yaşantımızı düzenleyen bir dindir...Sadece soyyut bilgilere iman etmeyi kabul etmez...Diyelimki sen müşrik birine müslüman hükmünü verdin, yada müslüman birine müşrik hükümünü verdin farketmez, işte o zaman senin günlük hayatındaki muamelatın ona göre şekillenir...O yüzden bazı arkadaşlarımızın dedikleri gibi bunun hiçbir önemi yoktur biz bu ayırımı yapmak zorunda değiliz gibi sözler boş sözlerdir...
Mevlüt abim müslüman olmayan birini “Dost edinmek sevgi beslemek küfürmü değilmi...? İnsanı kafir yaparmı yapmazmı..?

Ben bu ayırımı yapmam diyorsun...O halde nasıl çıkacaksın bu işin içinden...Onların cenazesini kılma, onlara Allah razı olsun deme diyen Allah.. Ama sen Allah’a muhalefet edip söylüyorsun...Hz.İbrahim’e Rasulullah’a dahi anneleri babaları için “Allah razı olsun” yasağı konulmuşken sen şirk ile itham ettiğin insanlara “Allah razı olsun “diyorsun al sana çelişki...

Hem onları şirk işlemekle itham ediyorsun hem onlara ben sizin dininize tabi değilim diyorsun hemde ben onları tekfir etmiyorum diyorsun...al sana çelişki....