Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Mart 2012, 14:16   Mesaj No:10

muhsin iyi

Medineweb Üyesi
Durumu:muhsin iyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14028
Üyelik T.: 30 Temmuz 2011
Arkadaşları:5
Konular: 88
Beğenildi:29
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Vahdet-i Vücut (Vücudun Birliği), Vahdet-i Şuhut (Şahit Olunan Birlik), Fenafi

imani meseleler senin anladığın anlamda delillendirilseydi iman diye bir kavram olmazdı. elbette ben babanızın oğlu değilim, olsam da iman husunda farklı düşünebilirdik. peygamberlerin oğulları arasında iman etmeyenler var. fakat peygamberlere inanıyorsan onun veli kullarına da inanmalısın. velilere inanmazsan ne olur. bir şey olmaz. ama inkar etmek ve düşmanlık göstermek çok tehlikelidir. hadiste Allahla harbe girmeye benzetilmiş. çünkü onlar peygamberlerin hayatını aynıyla yaşıyorlar. ben veli değilim. bazı hallerim var hepsi o kadar. ama yazımın başında da vurguladığım gibi bu yazı peygamberimizi temsil eden gerçek bir Rabbani alim ve müceddid olan İmam-ı Rabbani Hazretlerinin k.s. kitabını okuduktan sonra ondan alınan feyzle yazıldı. daha doğrusu hatalar kusurlar bizden ama anlatılan ileri haller, mesala senin kafaya taktığın nurlar bu mübareğin kitabında geçmektedir. tabii kuranda nurlardan söz eden yüzlerce ayet de var. sen nurları soyut birer kavram olarak algılıyorsan tabii o senin inanç problemin. ben bunu nasıl düzeltebilirim? ha övünmek için söylemiyorum. gerçekten veli değilim ama nur perdelerini de bizler müşahade ediyoruz sadatın himmetiyle. bak perdeler dedik. onları da varlık alemi gibi geçmemiz gerekiyor, zira velilik bunlardan sonra. yani sen görmüyorsan demek ki sen daha bizler gibi olamamışsın. belki bir mürşidin bile yok. yani nurları göremiyorum diye bana bağırıp çağıracağına, benimle kavga edeceğine bu meseleyi biraz pozitif düşünemez misin. ne bu alayvari uslup ne bu homurdanmalar, edepsizce tavırlar... sonra nur kelimesine karşı bir müslümana hiç yakışmayan sorgulamalar... nur konusunda sitede de üstelik bir yazım var. seni ona havale ediyorum.