Konu Başlıkları: Tasavvuf ve MAneviyyAtın lüzumu
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2012, 19:46   Mesaj No:9

Zeynebİslamoğlu

Medineweb Acemi Üyesi
Zeynebİslamoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Zeynebİslamoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13944
Üyelik T.: 18Haziran 2011
Arkadaşları:0
Memleket:Adana_Mısır
Konular: 1
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Tasavvuf ve MAneviyyAtın lüzumu

Alıntı:
Fg_M Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Geceleri hiç uyumayıp dâima namaz kılan, böylelikle kırk sene yatsı abdesti ile sabah namazını kıldığı bilinen,
ne zaman uyuyordu düşünceli000
her gün bir Kuran-ı kerim hatmi yapmakla,
bir kuran hatmi en az 8 saattır.düşünceli000

ömrü müddetince, Kurân-ı Kerîmi, yetmiş bin defa hatmettiği rivayet edilen,
hicri 80 -150 arasında yaşadığına göre 70 yaş yaşamıştır.günde bir hatim yapsa bebeklik dahil 365*70=25.550 hatim eder.günde iki hatim yapsa 51.100 hatim eder.70 bin hatim tutmadı iki hatim yapsa 16 saat ..kaldı 8 saat.sabaha kadar da namaz kıldığına göre bu gün dediğimiz 48 saat olması lazım
bir gece Kâbe-i Muazzamanın içinde Kurân-ı Kerîmi iki rekatte yarısını sağ ayağının üstünde, yarısını da sol ayağının üstünde hatmederek namazını tamamlamış olan mezhebimizin imamı, İmam-ı Azam hazretleri de,
yatsıyı kıldıktan sonra saat 22 olur.saat 4 e ise sabah namazı vakti.6 saatte hatim mümkün değil ya sabah namazını kaçırmıştır yada yatsıyı kılmadan başlamış olması lazım.gündüzde uyuması mümkün olmadığına göre,yemek abdest olayları olmaması lazım.hem bu tüccar idi,dükkana ne zaman uğruyordu

bu tür yalan iftiralarla imam azama en büyük kötülük yapmış oluyorsunuz.Allahtan korkun ya!
soran sorgulayan bir zeka.Allah Razı olsun Hocam

Alıntı:
Yitiksevda Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Haşa yalan söylediklerini söylemem Ben orda rivayetin uydurma olduğunu söyledim Birilerinin ölüler ile görüştüğü ve benzeri fikirler kendilerini bağlar Manevi alem geniştir Allah'u a'lem derim uzatmak istemiyorum yanlış anlaşılmalara sebep olur fikrimi sunduğumda en iyisi sessiz kalmak...
yitiksevda hocamız çıkmazda