Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Ekim 2012, 14:53   Mesaj No:44

medineooo

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:medineooo isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20817
Üyelik T.: 11 Ekim 2012
Arkadaşları:0
Konular: 1
Beğenildi:3
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: ALLAHIN KiTABINA GÖRE YÖNETİLMEYEN DÜZENLERDE YAŞAMAK..

s.a.
ibrahim as. kendi zamanında suhuf alarak tek otorite oldu.
allah cc nün resul tayin etmiş olduğu ilk ve tek hakikat (kendi zamanında).
dikkat ederseniz put kırılma hadisesinde ben hastayım diye mazeret gösterip gitmediğinde bir taktiktik sergiledi.
yani sizin putunuzada tağutunuzada deyip elin aldığı baltayla ulu orta parçalamadı.
gitmesini bekledi (bu bir misal teşkil eder)
mazeret beyan etti (bu mazeret tefsirlerde gayet güzel anlatılır)
iş bitince ahali geldiğinde cevap vermeye başlamasında ki sözlerde gine gayet zarif ve seçici bir uslupla ifade edilmekte ki bu da tebliğde izlenmesi gereken metodda çok büyük önem teşkil eder.

hz peygamber s.a.v. in zamanına dönersek nazil olunan ayeti celileler neden toplu nazil olmamış?
yani bu dimağınızda soru işareti doğurmuyormu ? neden ?

ahkam ayetleri neden yiğitlikleriyle nam olmuş hz hamza gibi hz ömer gibi hz ali gibi muhteşem şahsiyetlerin ilk zamanlarında hicretten önce nazil olmamış?
cihad ayetleri nazil olduğunda peygamber islam devletinin temellerini atmış dünyevi bir dayanak (sayı çokluğu,özgürlük,kaynuka nadir kureyza gibi yahudi zenginlerinin karşısında imza attıracak derecede otorite sahibi olmuş halde) teşkil etmişken bu ayeti celileler nazil olmuş?

ilk zamanlarda tağutların karşısına zırhla dikildiği zaman daha destansı bir hal alırdı.neden yapmamış?

inzal tenzil kelimesi size neyi ifade ediyor bunu bir ifade edermisiniz.
ayeti kerimeleri anlamak,sebebi nüzülüyle, belağatıyla ,sibakıyla ve bir çok ilimle daha sıhhatli manalara gelirken hz kurandan zahiri olarak okuduğunu birebir aktararak sunum yapmak eksik anlatımın ifadesidir.(cevap eksikliğinin)

dikkatimi çektide 10 tane soru işaretinden 1 tane yada 2 taneye cevap yazdığınızı görüyorum.
o konulara deyinmemeniz kabul mü redmi anlayamadım