Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Aralık 2012, 09:50   Mesaj No:33

Nesli_Nur

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
Nesli_Nur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Nesli_Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 20510
Üyelik T.: 01 Ekim 2012
Arkadaşları:24
Konular: 166
Beğenildi:76
Beğendi:1
Takdirleri:187
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''ayşeşan'' Kardeşimiz

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz hayırlara vesile olması duası ile... sağolunn

Eleştiri almak sizi rahatsız edermi ?
eleştiri almak beni asla rahatsız etmez aksine mutlu eder .eleştiriliyorsam eleştirilmeye değer birşey yapıyorum demektir.
Hayatınızda örnek aldığınız kişiler varmıdır ?
peygamber efendimizin örnek hayatını her zaman örnek almaya çalışmışımdır,onun dışında amcalarım babamdan çok etkilenirim..
Kitap okumayı severmisiniz ve ne tür kitapları seversiniz ?
anadilim kürtçe olduğu için türkçe yi sevmem ve türkçe kitaplarımı okumam daha doğrusu kitap okuma alışkanlığını kazanmam uzun bi zaman aldı .ama okumayı çok seviyorum 2 yılöncesine kadar ağırlıklı olarak kişisel gelişim kitaplarını okurdum. ilahiyatta okumaya başlamamla dini kitaplara ilgim oluşt şuan MEVDUDİ nin 'meseleler ve çözümler' adlı kitabının 2. cildini okumaktayım.
Korktuğunuz şeylerle yüzleşmeyimi yoksa kaçmayımı tercih edersiniz ?
korkularımla er yada geç yüzleşeceğimi bildiğim için asla kaçmam ..
Sizin için insanoğlunun başına gelen ve gelecek olan en büyük felaket nedir ?
bu soruyu geçen yıl bana sormuş olsalar insanın anne babasını sevdiklerini kaybetmesi derdim ama tahminimce insanoğlunun 21.yy başına gelebilecek en büyük felaket dünya hayatını ahiret hayatına tercih etmesidir..
Maya takvimine itimat eden insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz helede bizim aklı kıt insanlarımız hakkında ?
evet maya takvimine inanan aklı kıt insanlarımız başta bana eğlenceli gelirdi gülerdim hallerıne ama şuan onlar adına ciddi anlamda kaygılanmaktayım , bu insanları bı saçmalıklara inanmaya iten sebepleride merak etmiyor değilim ancak "Peygamber ve Allah'a inanmak varken Mayalar da nereden çıktı kıyametin ne zman kopacağını da yalnızca Allah bilebilir . Bu konuda mevcut ayetlerde var zaten.
"Allah c.c. hikmeti ile bir kapıyı kaparken,rahmetiyle binlerce kapı açar" sözü size ne düşündürüyor ?
ALlah hikmetiile bir kapıyı kapatıyorsa mutlaka bizim için o kapının kapanmasında büyük bir hayır vardır ve hiç bir zaman kapanan kapılar kapalı kalmamıştır ,O halde Allah’a dayanmalıyız, Allah’a sığınmalıyız, Allah’a duâ etmeliyiz. Dünyanın hangi sıkıntısı olursa olsun; bilmeliyiz ki, bir kapıyı kapayan Rabbimiz, bize sayısız kapı açmaya kadirdir. Ve yine bilmeliyiz ki, sabrettiğimiz ve Allah’tan ümidimizi eksik etmediğimiz takdirde, her sıkıntının perde arkası mutlak hayırdır, mutlak sevaptır, Allah’ın rızasıdır ve her sıkıntı aslında birer âhiret azığı teşkil etmektedir

sorularını cevaplamak benim için zevkti dua dilencisi