Tekil Mesaj gösterimi
Alt 03 Ocak 2013, 07:33   Mesaj No:56

taycan

Medineweb Üyesi
taycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:taycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14816
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:10
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "taycan" kardeşimiz

çocuklarımı islami hassasiyetle yetiştirmemde en büyük etki;benim yaşadığım mahrumiyeti ve altına girdiğim ağır sorumluluğu onların yaşamaması gayretiydi.Çok temiz,sosyal olarak aktif çok kaliteli bie ailede büyüdüm,elhamdülillah ;Antalya gibi bir çevrede annem de babam da memurdu,komşuluk ilişkileri vb aktifti,hayır elleri çok açıktı;eve yıllık erzak alınır,aynı erzaktan bir fakirai evine de indirilirdi,kurbanda mutlaka bir fakirin evine de canlı kurban gider-çoluk çocuk sevindirilir vb..annem açıktı,namazı çok düzenli değildi,babamın da öyleydi,kur2an okumayı da bilmezlerdi ama bize özellikle öğrettiler(emekli olunca annem kapandı-hacca gittiler-kur'an okumayı öğrendiler),şimdi böyle güzel bir ailede yaşanan sahte güvenlik duygusuyla( o zamanlar ben de açıktım) ben kendimi modern-çağdaş bir müslümaan olarak görüyordum,arada namazımı kılar,cumaları yasin okurdum....
evlendim ve çocuklar olmadan ,yaşadığımız imtihanlar neticesinde durduğumuz yeri fark edebildik çok şükür;ama üzerimde yaklaşık 10 yıllık namaz borcu ve 60'dan fazla da oruç borcu vardı...
ailemi çok seviyoeum ve dua ediyorum aman ya Rabbim,kıyamet günü ana -babasının peşine düşen evlat veya çocuğunun hak istediği ana etme beni AMİN
şimdi çocuklarım tertip sahibi;inşaallah sonuna kadar öyle giderler
Rabbim hepimizin,hayatını hayır üzere yaşatsın ve hüsnü hatimeler nasib etsin

CEHALETİN ZİLLETİNE RAZI OLSUN