Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Ocak 2013, 20:10   Mesaj No:35

taycan

Medineweb Üyesi
taycan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:taycan isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14816
Üyelik T.: 29 Kasım 2011
Arkadaşları:11
Konular: 0
Beğenildi:2
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''bilinmez'' Kardeşimiz

s.a
ben de hayatımı Kur'an ve Sünnet şablonuna koyarak hareket etmeye çalışıyorum;bunun için hergün düzenli ayeti kerime-hadis-i şerif okumaları yaparım(sınav zamanı vb istisnaları oluyor),sizin özellikle tavsiye ettiğiniz tefsir külliyatları var mı?ben eş zamanlı olarak;razi-tefsiri kebirinden-ismail hakkı bursevi'nin ruhul beyanından,elmalılı hamdi yazırın hakk dininden karşılaştırmalı okumalar yapıyorum;ayrıca meal okumalarımı ibni kesirin muhtasarından ve mevdudinin tefhiminden takib ediyorum;bu eserler ve müellifleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir;bir de said nursinin nurlarında gerçekten mütevatir hadislerle ters düşen vb yorumların yanında bakıyorsunuz farklı bir konuda hayranlık uyandıracak bakış açıları getiriyor,özellikle çevremizdeki insanların islamına vesile olmak için istifadeli olabiliyor,ilahiyat alt yapısı olan arkadaşlarla okumalar yapıp anlamaya çalışıyoruz;bu eserin müellifi aynı anda bir yerde mütevatire zıt yorum yaparken diğer tarafta son derece iman hakikatleriyle uygun ve hatta onu bir ömür müdafaa eden yorumları getiriyorsa , acaba biz mi anlayamıyoruz ve yanlış değerlendiriyoruz? selam ve dua ile

CEHALETİN ZİLLETİNE RAZI OLSUN