Tekil Mesaj gösterimi
Alt 07 Ocak 2013, 20:17   Mesaj No:36

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''bilinmez'' Kardeşimiz

sayın esedullah,ben kimin hakkında yazmışsam ŞİRK VEYA KÜFÜR OLAN,kısmının neden şirk ve küfür olduğunuda izah etmişimdir.Yoksa hata ve eksiklikler hiç bir zaman küfür ve şirk değildir,çünkü peygamberlered hata ve eksiklikler yapmışlar ve vahiyle uyarılınca kendilerini düzeltmişlerdir...

Ebu hanife,ibniteymiye,seyyid kutup,ziyaeddin el kutsinin hatasıda,eksiğide olabilir,ama ŞİRK VE KÜFÜR leri arsa buyrun verin bende red edeyim...

Ayrıca ben bırakın,bu alimleri,hadis diye peygamberin söylediği söylenen sözlerinde ne kadar sahih olsalarda KURANI ANLMADAN BUNLARI ANLAMAK YOLUNA GİTMENİN YANLIŞ OLDUĞUNU yukardad açıklamış ve şöyle demiştim,kurandaki gerçekleri elde etmekten aciz olan kişinin başka bi şeyle bu gerçekleri elde etmesi hep eksik ve hataya mahal bi seyir alacaktır ve bu kaçınılmazdır...yani kuranı anladıktan sonra Allahı,peygambei,dini ve alimleri anlayabilir bir kişi...

Ben hiç bir zaman alimtarafgirliğine girmedim ve girmemde,ayrıca müslüman zahren hükmeder,eserlerinde şirk olan kişiler tevbe etmişlerse,bu onların kurtuluşuna tabiki sebeb olacaktır,yalnız bunlar teveb etmiş olmaları müslümanların bunların bıraktığı eserlerin içindeki KÜFÜR VE ŞİRKLERİ ifşa etmemleri,saklamaları kendilerinin AlLAHIN AZABINA SÜRÜKLENMEYE GÖTÜRÜR,Bununiçin bizde bu şirk ve küfürleri veriyoruz ve red ediyoruz,yoksa bunların mahşerdeki durumlarına karışmıyoruzki,ne onlaı cenenet,nede cehenneme gönderecek buna malik olmaya soyunmuyor ve bundanda Allaha sığınıyoruz...

Gelelim seyyid kutubun İCAZETİNE,sayın esedullah icazet vermeye hayız kimdir,varmı bu icazeti verecek olanın tlf,veya emaili,msn adresi,veya ikamet adresi,bu kadarda traji komik olmayın lütfen,biz bu tür durumlardan beriyiz,ve dinimizin icazetini hiç bir beşeer ne havale eder,nede alırız,Allah cc son rasulden sonra dininin korumalığını kendisi üstlenmiş ve müslümanlarcada bunu tebliğ sorumluluğuna teşfik etmiştir,biz bu icazeti kurandan alıyoruz,seyyid kutub amcamda kurandan dininin icazetini almış bi müslüman kardeşimdir...başka icazete hayız kimlerdir siz verin bakalım...