Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22 Şubat 2013, 22:02   Mesaj No:10

Bedia Özdemir Tokel

Medineweb Üyesi
Bedia Özdemir Tokel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Bedia Özdemir Tokel isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 25542
Üyelik T.: 04 Şubat 2013
Arkadaşları:8
Konular: 44
Beğenildi:39
Beğendi:3
Takdirleri:163
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Genclik Egitimi Üzerine Bir Calisma

Alıntı:
Abdulmelik Üyemizden Alıntı Mesajı göster
bir eğitimci olduğunuz ve kafanızdaki eğitimin verimliliği konusundaki sesli düşünceleriniz için teşekkür ediyoruz.her eğitimci mahsul almak ister.mahsulsuz eğitim sadece öğütümdür.tabii ki mahsul derdi olanlar yüreği yaralı olanlardır.mahsul derdi olmayanların ürünü değil midir ki günümüzün gençliği?

kurcalama,okuma,okutma,dediğimi yap,konuşma,düşünme!
özellikle vahiyle yüzleştirme!

bunun yerine sorumsuz,saygısız,hopa-züppe gençliğe uyuşturucuları hazır ; para,eğlence,kumar,kadın...

karşınızda istedikleri mahsul hazır.kulağında küpe,ağzında sakız,kıçında yırtık pantolon,kutsalına-inancına yabancı,babasına moruk-anasına koca karı diyen gençlik...

sahi her türlü nimetleri ayaklarının altına yerleştirdiler,böyle bir proje vardı duymuştum;"çıplaklar kampı"..gençliğin istediği her şey var,"eksiksiz ve yasaksız".eğlence,para,oyun,kadın,zina vs.
bu proje eğer başarılı olursa,kurumlaşacaktı.sonuç ne oldu biliyormusunuz?
o gençlerin bir kısmı intihar etti! eksikleri ne idi de intihar? cevap ALLAH'SIZ PROJE ve fiyasko.

Geçelim...

Kanaatimce,siz çocuğunuzu istediğiniz şekilde eğitin,istediğiniz eğitimciyi bulun,istediğiniz kaliteyı yakalayın sonuç daima sorunlu olacaktır.
Çünkü çocuğu ilk eğitmesi gereken anne kucağı-baba ocağıdır.bu eğitim süreci sakat olan çocuk bedelini ömrünce öder,suçlu arayıp durursunuz.anne baba,özellikle anne çocuk için vazgeçilmez modeldir.o çocuğa piyangodan tahtası eksik boş teneke bir anne çıkarsa vah o çocuğun haline..
Anneyı eğitin,eğitimci başarılı olsun.
Anneyı eğitin çocuğa ömürlük model olsun.
Anneyı eğitin ki toplumu eğitsin.

Çocuğun babası LUT (as) bile olsa Anne sakatsa,istenilen katileyı beklemek sadece hayaldır.
Çocuğun Annesi Hz Asiye olsun,Babası firavun olsa da Musa doğar büyür ve O firavunu bir kaşık suda...

Onun için gençlere hep şunu diyorum.ey gençler boya badana,incik boncuk,süs çay parti,alışveriş eğlence,boş teneke ile evliliklerde kızlardan uzak durun.bir gömlek giydiğinizi düşünün,birinci düğme yalnış iliklenirse sonuna kadar eğiri gidecektir."İlk düğme" çok önemlidir.
uzak durmazsanız eğitimcilerde,toplumda,çocukda kaybeder.en önemlisi Allah hesap sorar ve sen kaybedersin.

saygılar...
Genclerin evlilik konusu da apayri bir mesele Allahu teala razi oldugu sevdigi kullari karsimiza(karsilarina) cikarsin.

Dünyanin en zor islerinden biridir,evlat yetistirmek..Gayret bizden basari Allahtan..