Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30 Mayıs 2013, 16:27   Mesaj No:43

alperkara

Medineweb EDİTÖRÜ
alperkara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:alperkara isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 14578
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:5
Konular: 389
Beğenildi:408
Beğendi:41
Takdirleri:2806
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''alper kara'' Kardeşimiz

Alıntı:
bilinmez Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz size ve medinewebe faydalı olur inşaallah...

ikinci sorum,sosyal hayatta Allahın ölçülerini dikkate almamış kişi ve toplumlar,sadece ibadetle Allahın İLAHLIĞINI kabul etmiş olsalar,mekke müşrikleride,müslüman olması gerekmez miydi,çünkü mekkeli müşriklerde,ENFAL 35 e göre NAMAZ[salat] kılıyor ve hac ediyorlardı..
s.a enfal :35
وَمَا كَانَ صَلاَتُهُمْ عِندَ الْبَيْتِ إِلاَّ مُكَاء وَتَصْدِيَةً فَذُوقُواْ الْعَذَابَ بِمَا كُنتُمْ تَكْفُرُونَ
'Ve onların salâtları (duaları, ibadetleri) beytin (Allah'ın evinin) yanında ıslık çalmak ve el çırpmadan başka birşey olmadı. Artık inkâr etmiş olduğunuz şeyler sebebiyle azabı tadın!'
okuduklarım ve ilmine değer verdiğim hocalarımın açıklamalarına istinaden mekke müşrikleri el çırpmayıve ıslık çalmayı güya ibadet sanıyorladı.ALLAH CC bundan ibadet olmayacağını bize haber veriyor.yine maun süresi 4.5.6 .ayetleride burada ele alabiliriz.olayı sadece namaza indirgeyemeyiz.vay o namaz kılanları:(vay o ibadet yaptığını sananlar olarakda anlamak mümküm.
mekke müşrikleri şirk içinde idiler.ALLAHın ilahlığını kabul ediyorlar fakat aynı zamanda ortaklar da kabul ediyorlardı.o zaman putlar vardı şimdi ALLAH a kulluktan alıkoyan şeyler.ozr* nacizane fikrim bu diyor sorularada zamanım elverdiyince cevap verme çalışacağım.ben burada ne anladıysam onu ifade etmeye çalışıyorum.hüküm vermek veya çıkarmak haddime değil.benim ilmim nedir ki.insan bilmiyorum demeyide bilmelidir diye düşünüyorum