Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13Haziran 2013, 11:04   Mesaj No:8

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Yaz Kur'an Kursları /Bedia Özdemir Tokel

Sayın Bilinmez;Size göre Türkiyenin kaçta kaçı Müslüman ? Türkiyenin yüzde 99 Müslüman resmi kayıtlara göredir. Ama Hz. Huzeyfe değiliz ki gerisini bilelim..BEDİA ÖZDEMİR TOKELDEN ALINTI...

MÜNAZARAYA CEVAB...Sayın bedia hanım,toplumların kaçta kaçının müslüman veya müslüman değil kıriterlerini RESMİ KAYITLARA GÖRE Mİ BELİRLER İSLAM birncisi bu,ikincisi ise bu yüzde birliğin müslüman olmayışını yine NEYE GÖRE BELİRLER BU RESMİ MERCİ VE İSLAM DEDİĞİNİZ DİNDE,sizin anlayışınıza göre,bu RESMİ KURUMLARIN VERİLERİNE GÖRE Mİ HÜKMEDER...YANİ SİZİN EHLİ SÜNNET DEDİklerinizdeki ölçüler, KIRİTER, DİNSİZ LAİK RESMİ KURUMLAR MIDIR...bu resmi kurumların verilerinimi esas alın der ehli sünnet anlayışınız..
.................................................. .................................................. ............................................
Hayır öyle Kuran Kursları var ki, İlahiyat eğitiminden daha güzel eğitim veriliyor. Çok kıymetli hoca efendiler de bu derslere giriyor.Kuran Kurslarını tamamen yanlıştır demek bu kurslardan haberdar olmamaktır.BEDİA ÖZDEMİR TOKELDEN ALINTI...

MÜNAZARAYA CEVAP..Öyle güzel ve var olan kuran kursları ve kıymetli hocaların bu kuran kurslarında insanlara öğrettikleri ÖLÇÜLERDEKİ KIRİTERLER RESMİ KURUMLAR ise,vay o güzel kuran kursları ve kıymetli hocaların ölçülerine ve öğrettiklerine.....
.................................................. .................................................. ...............................................

Benim bahsettiğim eksiklikler daha çok pedogojık eksiklikler, ve Küçük kurslar..İnternette de araştırma yaparsanız bulursunuz.

Cemaatlere gelince Elhamdülillah Ehli Sünnet vel cemaat (Bütün alimlerin icmaası)yolunda olan çok cemaat var.Eğer bu cemaatler olmasaydı.( Din eğitimi veremeyen Laik eğitim diyorsunuz ),Dini yaşayan bu azınlıkta olmayacaktı..Keşke bu cemaatlerden daha çok kişi faydalansa..[/SIZE]

Cemaatten anladığımız şey maşallah İnşallahcı mehdinin cemaatı ,ben son Rasulum diyen eski askerin cemaatı, Kurandan başka kaynak tanımam deyip Sünnet icma ve kıyası reddedenlerin cemaatleri ,Diyologcuların cemaatleri,Bütün mübarek ne varsa çöpe atanların cemaatleri ,Yahudileri Hristiyanları da cennete sokanların cemaatleri değildir.BEDİA ÖZDEMİR TOKELDEN ALINTI....

MÜNAZARAYA CEVAP..Yalnız yukarda saydığınız bu cemaatlerin HEPSİDE BİZ EHLİ SÜNNETİZ DİYORLAR,BU ARADA SİZİN SAYDIĞINIZ BU CEMAATLER ,RESMİ KURUMLARIN YÜZDE 99 LUĞUNA MI,YOKSA YÜZDE 1 liğine mi giriyor,SİZİN EHLİ SÜNNET ANLAYIŞINIZ BUNLARA NE DİYOR...

.................................................. .................................................. ..................................
İnsanlar ''Kuranın içinde ne var manasını okuyalım''derdinde değiller artık yüzünden bile okumuyorlar.Bilmem anlatabildim mi?BEDİA ÖZDEMİR TOKELDEN ALINTI...

MÜNAZARAYA CEVAP...Sayın bedia hanım,işte bunun sebebi insanlar ölçüp biçiyorlar ve daha sonra pıratik hayatlarına[sosyal hayat],müdahale eden ALLAH ı istemiyorlarda ondan ,ki sosyal hayata müdahil olan ALLAH ı da tanımıyorlarya,

Yani insanların sosyal hayatlarında ALLAHIN DEĞİL,RESMİ KURUMLARIN ÖLÇÜLERİ GEÇERLİ VE DAHA Bİ ANLAMLIDA ONDAN OLMASIN...