Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 Kasım 2013, 18:00   Mesaj No:48

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Tekfir fitnesini soran müslümana mektup

Alıntı:
melek859 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
üniversitede okurken islami bir hayat yaşamaya karar verdikten sonra, ben de benzer gruplarla tanışmıştım. Birkaç ayetten yola çıkarak kendileri dışında geri kalanları kafir olmakla suçluyorlardı. bazı hadislerden yola çıkarak da diğer hadislerin geçersiz olduğunu da dile getiriyorlardı.tam islamı buldum derken kafam fazlasıyla karışmış, elimdeki islam kayıp gitmişti. düzelmek ise yıllarımı almıştı. kur'an- kerim'deki bir veya birkaç ayetten yola çıkarak kendin gibi düşünmeyen diğer insanları kafirlikle suçlamak olacak iş değil. çünkü Kur'an ve sünnet bir bütün olarak ele alınmalı. Efendimiz (sav)'in hayatına bakmalı sahabenin ve onlardan sonra gelenlerin hayatına bakmalı. yoksa elinde ne din kalır ne de akıl.

Kafa karışıklığı iyidir,en azından karışınca dibi tutmaz ve yanmaz,siz ilk baştaki inancınıza KARIŞIKLIK DİYORSANIZ,ve birkaç ayet ve hadisle bizim inancımızda bu tür durumların şirk olduğana vardığımızı idda ediyorsanın ve YANLIŞ OLDUĞUMUZU,aslında Rasulullahın hayatına ve ashaba bakmamız gerektiğini söylüyorsanız,buyrun şu sorumuza yanıt verin o zaman RASULULLAH VE ASHAB DEMOKRASİ DENİLEN BU TAĞUTLARDAN TAĞUT BEYENME YOLUNDA HANGİ PARTİYE OY VERİRDİ,VE HANGİ MÜŞRİĞİN KAFİRİN İLKE VE İNKILAPLARINA BAĞLI KALMANIN ÜZERİDE DURACAĞINA DAİR NAMUS VE ŞEREFİ ÜZERİNE YEMİN EDERDİR,HANGİ PUTA ÇELENK KOYAR,VE BAYRAM YAPARDI,YOKSA BUNLARI YAPMAZ VE YAPANLARINDA,SEÇMENİ VE SEÇİLENİDE KÜFÜR ŞİRK EHLİMİ İLAN EDERDİ..Veya Rasulullah bi şeyhin ŞU SÖYLEMİNİ, GAVSIN ÇOCUKLARINA KÖLE KÖPEK OLMAK FARZDIR,SÜNNETTİR,VACİBTİR,Bi başka cübbe giyen ve ünlenenin ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ MAHMUT GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,Bİ BAŞKASI ALLAH ETE KEMİĞE BÜRÜNMÜŞ YUNUS GİBİ GÖRÜNMÜŞE NE DERDİ,verin bakalım Allah RASULU VE ASHABIN HAYATIYLA CEVAPLARI BEKLİYORUM...

Buyrun lütfen Rasulullahın ve ashabın hayatından örnek verin,o ki biz yanılıyoruz...