Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Şubat 2014, 07:29   Mesaj No:7

bilinmez

Meal Gurubu Üyesi
Medineweb Emekdarı
bilinmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:bilinmez isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13966
Üyelik T.: 27Haziran 2011
Arkadaşları:0
Konular: 309
Beğenildi:178
Beğendi:15
Takdirleri:560
Takdir Et:
Standart Cevap: Kamil Mürşid Kimdir?/Bedia Özdemir Tokel

Sayın tokel,ehli sünnetim demek ayrı birşey,ehli sünnet olmak apayrı birşeydir..

Birincisi iddadır,ikincisi iddanın ispatıdır...

Bakın ben ehli sünnetim ve ehli sünnetin görüşüne göre müslümanlık vasfını Allah ın belirttiğine ve Rasulunun örnekliğinde hayata aksettiren HER MÜSLÜMAN YUNUS 62 GÖRE ALLAHIN DOSTUDUR.

Yani gerçek manada ehli sünnet bakışı,bütün müslümanları Allah dostu olduğunu yakin bilip ona göre davranmaktır...

Yalnız AŞIRI TASAVVUFÇULARIN GÖRÜŞÜNE GÖRE,sadece bazı kişiler Allah dostu denilerek ve sizinde yaptığınız gibi [yunus 62de olduğu gibi],sadece bazı kişilere ALLAH DOSTLUĞUNU ATFETMEK YALNIZCA AYETLERİ HEVA VE HEVESİNE GÖRE YORUMLAMAKTIRKİ,bütün ehli sünnet müslüman ve alimleri bu yaklaşımdan beridir.

Bakın AŞIRI TASAVVUFÇULARIN,yunus 62 sizin gibi kendine delil olarak verip vehabiliğe ve muttezileye attıkları iftiarnın size soracağım ve şu sorunun cevabında belli olacaktırki ,AŞIRI TASAVVUFÇULARIN EHLİ SÜNNET OLMADIKLARINI,

Sorum şu,AŞIRI TASAVVUFÇU OLAN SİZLERİN ,Allah dostu dedikleriniz Allah dostudurda,SİZ VE DİĞER GERİ KALANLAR ALLAH IN DÜŞMANIMIDIR...

NOT..Vehhabilik ve muttezileye yaptığınız sadece zandan,duyumdan, ibarettir,ve siz vehabilik ve muttezilede VELİLİK VE ALLAH DOSTLUĞU ,İNKAR EDİLİYOR DEYİŞİNİZİ İSPATLAMASANIZ ,BÜYÜK Bİ İFTİRACI KONUMUNDA OLURSUNUZ,BUNU BUYRUN İSPATLAYIN.İSLAM HUKUĞUNDA BUNUN DÜNYADAKİ CEZASIDA BÜYÜK,AHİRETTEKİ CEZASI ZATEN APAYRI Bİ BÜYÜKLÜKTEDİR..YA İSPATLAYIN YADA TEVBE EDİN...

Çünkü vehhabilik ve muttezile ekolleri Allah dostluğunuda, veliliğide inkar etmeyen ve Allah ın belirttiği ölçülerde kimin veli ,kiminde sadece velilikte idda ettiğini ortaya koymuş ve Allah ın velisi ile şeytanın velisini birbirinden ayırmışlardır, ki olması gerekende budur...