Konu Başlıkları: Talim Nasıl Çalışılır?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2014, 11:54   Mesaj No:18

Asilem

Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Talim Nasıl Çalışılır?

Alıntı:
Tuba_ Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Asilem bu konuyu actigin iyi olmus allah razi olsun ayni dert bendede var surekli dinlemeye calisiyorUm ama yinede olmuyo gibi geliyo.. hafi arkadaslardan tavsiye bekliyoruz...
Alıntı:
pehlivan Üyemizden Alıntı Mesajı göster
evet tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyoruz
Yalnız olmadığıma sevindim Beraber çalışmaya başlayabiliriz arzu ederseniz, gelişimimizi birlikte takip edebiliriz

Alıntı:
erol 71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleyküm arkadaşlar,Sakarya ilitam 3. sınıftayım.Kur'ân ı Kerim hocamız Tahkik usulü okumaya özen gösteriyor. Ezberlerimizi de tahkik usulü veriyoruz.

Hocamız ,Önce doğru okumayı öğrenin makam daha sonra olur diyor.
Diğer ilitamlarda nasıl bilmiyorum.Bu konuda bilgi edinip ezberlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Ağır okuyunca dualar bile karışıyor.

Kolay gelsin.
Vealeykümselam abla, maşallah ne güzel darısı başımıza (Sakarya İlitam hususunda)

Evet talim videoalarından gördüğüm kadarıyla okuyuşlar tahkik usulü hep. Tabii okuyuşumuzu düzeltmek için çalışırken tahkikten başka yol yok, lakin bir cemiyette tahkik usulü mesela Yasin okumaya kalkarsak ablalar sıkılabilir uzun sürmesi münasebetiyle..

Biran önce hayırlısıyla çalışmaya başlamaktan başka çıkar yolumuz yok bu kesin.. (ki ben başladım bu konuyu açtıktan sonra araştırmalarıma devam ederken.. bunu da paylaşacağım inşallah..)

A.Genç