Konu Başlıkları: Talim Nasıl Çalışılır?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 Şubat 2014, 12:11   Mesaj No:20

Asilem

Medineweb Usta Üyesi
Asilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Asilem isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 16419
Üyelik T.: 27 Ocak 2012
Arkadaşları:7
Memleket:Bursa
Konular: 4
Beğenildi:27
Beğendi:23
Takdirleri:10
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: Talim Nasıl Çalışılır?

Alıntı:
ali70 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Çok iyi bilmeyen birinden nasihat almak ister misiniz bilmem ama cahil cesaretimi(tecvit konusunda cahilimdir) hoş görürseniz, şöyle söyleyebilirim... Öncelikli olarak hafız arkadaşlarımdan özür dileyerek, bu konuda cüretimi de hoş görmeniz dileğiyle:

Şeddelerde biraz durun... Yani durun derken vurgulayın.
Tenvinlerde(iki esre, iki ötre, iki iki üstün), cezimli nun ve mim lerde durarak vurgulayın, yani hafif uzatın.

Ebu Bekir Şatiri'yi bir dinleyin derim. Çok güzel bir kıraat...
Est. konuya katkınız için teşekkür ederim

Bahsettiğiniz kariîne bakacağım inşallah, sağolun..

Alıntı:
erol 71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleyküm arkadaşım.Sakarya ilitamda her dönem bir hafta yüzyüze eğitim var.Kuran dersi 4 dönemde de var.Kuran 'dan sözlü oluyoruz.Sözlü finale %75 etki ediyor.
Herkesin sözlü tarihi önceden belli oluyor.Hocanın karşısında Kuran'ı yüzünden tahkik usulü 4-5 satır okuyoruz.Sonra hoca karışık ezber soruyor.mesela Alak suresinin herhangi bir ayetini okuyor,devam et diyor.yaklaşık 4 sûre soruyor.Ezberler de tahkik usulü.

Ayrıca dönem ödevi var.Hocanın belirlediği 3 sûreyi okuyup,ses dosyası şeklinde yüklüyoruz.Bunun da etkisi %10

Hocalar Kur'ân dersinde çok titiz davranıyorlar.Her hafta 90 dakikalık canlı dersler oluyor. Burada hocalara soru sorabiliyoruz.
Alıntı:
erol 71 Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleyküm.Evi bırakıp gitme düşüncesi başta bana da zor geldi.Fakat o ortamda bulununca öğrenci olduğumu anladım.Yurtlarda kalıyoruz ve evdekinden daha verimli çalışabiliyoruz.Yemek,temizlik yok.Herkes çalıştığı için ister istemez siz de çalışıyorsunuz.
Bende Sakarya ilitam istiyorum inşallahh hayırlısıyla Ben Bursadayım ama ailem İzmitte yaşıyor, yüzyüze eğitim haftalarında annemlerde kalırım diye düşünmüştüm, yurtlarda mı kalınıyor abla? DGSye girebilmek için mecburi şartlarımdan dolayı iki sene var önümde inşallah bu süre zarfında iyi bi hazırlanabilirsem hedefim Sakarya

A.Genç