Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26 Mart 2014, 13:16   Mesaj No:86

Mihrinaz

Medineweb Baş Editörü
Mihrinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu: Mihrinaz isimli Üye şuanda  online konumundadır
Medine No : 14593
Üyelik T.: 15 Kasım 2011
Arkadaşları:68
Memleket:MEDİNEWEB
Konular: 1272
Beğenildi:11884
Beğendi:8999
Takdirleri:26451
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri İkinci Kez "mihrinaz" arkadaşımız

[QUOTE=D*İ*V*A*N*E;324424]KIRMIZI YEŞİL BEYAZ HALI ÇAY KAHVE ÇİÇEK BÖCEK DAĞITMIŞ BURAYI.MİHRİNAZ ABLAYI FAZLA ŞIMARTMAYIN BAK SEÇİMLERDE ADAY OLUP OY İSTEMEYE BAŞLAR
ben misafirim..gerekirse bir haftalığına aday bile olurum..hem fenamı kafası karışık olanlar için alternatif olmuş olurum
EMMAA BA'D...
başlayalım ozaman..

SUAL 1-KUR'ÂNI AVUCUNA ALSAN,KUŞBAKIŞI BAKSAN VE KURAN DİLE GELİP SANA SORSA :'BENİM DERDİM NE ' DESE NE CEVAP VERİRDİN? VERECEĞİN CEVABA BİNAEN SORU FORMATINI DEĞİŞTİRİP :'SENİN DERDİN NE ' DESE NE SÖYLEMEK İSTERDİN?

küçük bir kainat olan insan ,yaratılıpta öyle başı boş bırakılamazdı elbet..öyleye okadar çok bahanesi varki...beni yarattın sonsuz güzelliklerle donattın.benden yükümlülük ve sorumluluk istedin ama bana yol göztermedin,ben nerden besleneyim diye sorabilecek yegane yartıklarız...allah hiç yarttığını rehbersiz,klavuzsuz bırakırmı...öncelikle bu bahaneyi ortaan kaldırıyor..sonrasında benim tek derdim sensin..insan olman ..kul olman ve dosdoğruyolda olup, kendisine nimet verdiklerimin yolunda ol..gazaba uğrattıklarımın yolunda değil...gözünü aç,aklını kullan..zira bu kitapta anlatılanlar senin ataların.. hepsi için dertlendik doğru yolu gösterdik ama heyhat..bak sende onlardan olma yolundasın yolunu değiştir diyor ve teslimiyet istiyor bence...

senin derdin ne....(nerden de bulursunuz böyle akıl oyunlarını)valla bilemedim şimdi ne diyeyim..azarlanan çocuk gibi hissettim..sen neden bunu yapıyosun..senin derdin ne anlat bakayım gibi oldu....

korka korkada olsa bahanelerimi sıralayayım..allahım yükümlülüklerimi belirlemişsin..bu dünya hayatının oyalayıcı olduğunuda söylemişsin..ama oyalanmada olsa nedense bu hayat pek bir tatlı geldi...senin kitabın senin rızan diyorum amasenden bi haberim..sen yinede benim elimi bırakma..ben bir türlü aklımı başıma toplayamıyorum..seninle olayım..kalavuzsuz bırakma allahım derdim...

SUAL 2-KURANIN TEFSİRİ MUHAKKAK LAZIM.ÖĞRENMEK LAZIM.UYGULAMAK LAZIM.BURAYA KADAR SORUN TUNE. SORU ŞU:'SEN HİÇ KENDİNİ TEFSİR ETTİN Mİ ?' ETTİNSE RİVAYETMİ DİRAYETMİ SİYASETMİ BİYOLOJİMİ KENDİNİ NASIL İZAH EDERDİN? KURAN DEYIMIYLE 'FE EYNE TEZHEBUN YA MİHRİNAZ?'

yine harika bir soru...önce bu lazım değilmi kendinden başlamak...kendimi ancak tercüme etmeye çalıştım..bazı müphem noktalar yok değil..bende seninde ifade ettiğin gibi..nereye bu gidiş yaa mihrinaz dedim...dilin la ilahe illallah derken.. fe eyne tezhebun...nereye gidiyosun değil..bu gidişin sonu nereye...dedim ve kurana sarıldım..sizin bu sorunuz üzerine sayflar dolusu yazı yazan olur lakin benden ancak bu kadar..
..
SUAL 3-KALBİMİ KIRAN HAKKIMA GİREN KARDEŞLİĞİ ÇİĞNEYEN MEDİNEWEB YÖNETİMİ ALEYHİNDE SLOĞAN ATARMISIN? FATOŞUN BEDUASI DEĞİL BAK.SADECE BİR GARİBE YAPILAN ZÜLMÜ PROTESTO ETMEK.ALLAHA VE PEYGAMBERE İNANAN MİSAFİRİNE İKRAM ETSİN DİYEN GÖNÜLLERİN SULTANI.BUNLAR BEN MİSAFİR İKEN BANLADILAR YETMEDİ ÜYELİĞİMİDE SİLDİLER.BANA SELAM VERENİDE SİLDİLER.FORUMUN ABLASINA ŞİKAYET DİLEKÇESİ İDİ.
hiç yanına yandaş arama..ne yaparsın üslupsuzluk çoğuzaman usülsüzlüğü getiryor...misafirken gitmeniz pekte hoş olmamış olsun maşallah ne yaparsan yap gene geliyorsunuz.gönlünüz alınmış olacakki buradasınız

esmanur yok Abdülmelik abi yok ..meydanı boş buldunuz slogan attırmaya çalışıyosunuz dimi..yönetim nerdesiniz..ferdi abi benim sayfaya sızdı..paralellik yapıyo..tek başına örgüt bu..

Selam dua ile

allah razı olsun hakikaten çok güzel sorulardı..adeta bilinmezin sorularının devamı niteliğindeydi..daha güzel ve istediğiniz şekilde cevaplar vermeyi isterdim ama ben anayım..çocukları yolcuet..beslenmelerini hazırla..öğlen yemeği derken..yeterinden fazla bulundum burda..oğlumdanda azarı işittim zaten..sürekli medineweb desin dei...misafirim deim tuhaf tuhaf baktı çocuk..git gel ancak yani...

~~~ Bilmediklerimi Ayaklarımın Altına Alsam Başım Göğe Ererdi ✒~