Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01 Nisan 2014, 19:25   Mesaj No:51

Lalü Aşk

Medineweb Usta Üyesi
Lalü Aşk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Lalü Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 32854
Üyelik T.: 30 Ekim 2013
Arkadaşları:8
Konular: 8
Beğenildi:121
Beğendi:95
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri "Lalü Aşk" kardeşimiz

Aleyküm Selam fathaeytal...
1.sorunun cevabi;Bayburtumuz cok güzel bi şehir.kendisi kücük,soguk ama insanlari sıcacık cana yakın...Bayburt hem muhafazakar bi kesime sahip hemde cok güvenilir bi sehir..herkesin evlatlarıni okumak için tek başlarna,güvenerek gönderebilecekleri bi yer..aslnda memleketm o kadar güzelki ben bi anlatacak kelime bulamyorum

2.sorunun cevabi; Bayburtta asiri gezilicek bi yeri yok ama buram buram tarih kokar sehrmiz..Kalemizi,Sehit Osmanımizi,Ulu Camimizi ve dger camileri gezmelisnz..en önemli bi ayrntimzda şehrimizn tam ortasndan geçen çoruh nehridir,bence ona bkarak güzel bi çay iyi gider.asl güzellikleri köylerinde sakldr,Helva ve Çimagil köylernde doga harikalari buz magaralarmz var Baksı köyünde Baksı Müzemiz var kesinlikle ziyaret etmelisnz..ve her yaz dedekorkut şenliklermz olur katlirsanz cok keyf alcagnz bi gün olabilir Yenişehir Parkmızada ugramadan gtmeyn derim

3.sorunun cevabi; ilahiyata başlamam biraz farkli oldu.7 yl olmuştu düz lisedn mezun olali.dışardan ünverste okumaya karar vermştm artk imamhatipli olmadgm icn ve arapcadan dolayi ilahiyat okumaktan korkuyodum.tercih yaptm ve sosyal hzmetlere yerlestim,ama içmde hep bi buruk vardi.yaz tatili icn arkadasm gelmisti memlekete oda açkögretm ilahiyat 2.sniftaydi ve beni ilahiyat okumama teşvik etti,başarabilecegmi anlatti.kısacası fikirlerimi tamamen etkiledi ve kayıt yaptırmayp ek yerlestirmeleri bekledm.Rabbime şukürler olsunki arkadaşm sayesnde dogru yolu gösterdi bana..
Çalışma metoduma gelince ilk dönem kitaplardan ve çikmş sorulardan calştm ..kitabn kenarlarına küçük küçük notlar aldm.snavalara bi 10 gün falan kalada medinewebdeki özet ve sorucevaplari okudum sürekli..bu dönem haftaiçi kursa gttgm icn aldgm özet kitapdan ve çkmş sorulardan ve medinewebdeki özetlerden çalşıyorumm