Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Nisan 2014, 02:12   Mesaj No:45

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: anne-baba ve çocuk iletişim sorunları istişare

Alıntı:
güll Üyemizden Alıntı Mesajı göster
selamün aleyküm tecrübeli anneler...mayıs ta 3 yaşını dolduracak bi kızım var...çok hırçın,herşeyi ağlayarak anlatmaya çalışıyor...güzellikle konuşmayı deniyorum,anlatıyorum ,tamam anne ,diyor ama aynı haller devam ediyor.ceza yöntemini bile denedim malesefuzgn..

mesela oyun oynayalım diyor ,tamam oynuyoruz ama onda bile hayır öyle değil böyle diye hırçınlaşıyor,ağlamaya başlıyor..
gün içinde parka götürüyoruz,bahçede toprak oynuyor..yani akşama kadar oyuncaklarının ve televizyonun başında oturan bi çocuk da değil...

bu ,yaşla ilgili bi durum olabilir mi,sizin de başınıza geldi mi?
nasıl bir yol izlemeliyim çıkamadım içinden
anne babadan daha sabırlı oluyor kesin,ama o da bir yere kadar..
aleyküm selam gül benim oğlum da 5 buçuk yaşında

böyle tavırlar bizde de fazlasıyla var

ben de çoğu kez çaresiz kalıyorum

gül sana bir sorum olacak dediğini yaptırmak için ağlayıp hırçınlaşıyorsa sakın ilgilenme yani ilgilenmiyor gibi yap benim oğlum daha önceleri çok diyordu dediğimi yapsanız çıkar giderim kendime zarar veririm

babasıyla ben aynı tutum sergilemek için anlaştık oğlum giderim gibi sözler söyleyince biz tamam git bir daha gelme kapıyı açayım anca gidersin diye sözler söyleyince şaşırıp bize bakıyordu

oyunda huysuzluk çıkarıyorsa kesin tavrını koy ben oynamıyorum baktın tamam öyle yapmıyacağım derse oyna

baktın ağlayarak seninle konuşuyor ağlamayı kesene kadar kendisiyle konuşmayacağını söyle ağladığını da hiç dikkate alma baktın daha hırçınlaşıyor dikkatini başka şeye çek mesela kızım keşke ağlamasa da onunla oyun oynasaydık ya da dışarı çıksaydık de

cezalandırma fazla işe yaramıyor ödül işe yarıyor

gül kızına oyun oynarken şöyle diyebilirsin oyunu güzelce ağlamadan bitirirsen seni büyük ödül bekliyor de hangi abur cuburu çok seviyorsa onu verebilirsin

bu yöntemler her zaman olmasada işe yarıyor

eminim diğer tecrübeli anneler de sana yardım edecektir