Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Mayıs 2014, 11:29   Mesaj No:32

BİR-i

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:BİR-i isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 43069
Üyelik T.: 21 Mayıs 2014
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:0
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Letaif Nedir, Letaiflerin Anlamları, İşlevleri, Görevleri Nelerdir? (2)/Muhsin

Herkesin ellerine sağlık satırlarca yazı yazılmış çizilmiş, herkes iyi niyetle kendi doğrusunu paylaşmak istemiş lakin benim için önemli olan mekanizmanın çalışıyor olup olmaması..Mürşit Ayetullah yolunda aldığı enerjileri müridine aktarabiliyor, bir şekilde katalizör olabiliyor ise, işe yarar demektir.Ayrıca bu yoldan daha önce yürüdüyse tecrubesi de önemlidir.Yıllardır süren Tasavvuf geleneği rabıta vardır diyorsa denemeye değer.

Kaldı ki Mürşidimin nefsini tanrısallaştırıp kendimden üstün görecek değilim.O sadece aracıdır.Benim gönül şeriatımda en büyük makam dostluktur. Mürşidime saygım, ilkokul öğretmenime olan saygımı geçmez.Eğer onun sayesinde Allah sevgisinin derinine ineceksem, insan olan kısmını (insani nefsini) bir köşeye koyar Özünden Rabbine ulaşan kanalla Allah sevgisinde derinleşirim.O kanal benim, kendi kendime Rabbime ulaşacağim kanaldan daha kestirme ise mürşit katalizörünü kullanırım. Mürşit müridi sayesinde mürşitliği deneyimler ve tekamül eder.Öyle ki rabıtanın çalıştığını gözlerimle görmeden böyle birşey var demem.

Gözümle görmediğim, tecrube etmediğim hiçbirşeye var diyemem.