Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10 Temmuz 2014, 17:24   Mesaj No:183

mehmet akif2

Medineweb Emekdarı
mehmet akif2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:mehmet akif2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 13402
Üyelik T.: 25 Şubat 2011
Arkadaşları:11
Konular: 425
Beğenildi:2286
Beğendi:4876
Takdirleri:3684
Takdir Et:
Konu Bu  Üyemize Aittir!
Standart Cevap: DGS "sözel mantık" soru-cevap bölümü

Alıntı:
güll Üyemizden Alıntı Mesajı göster
hocam soruyu yazacak kadar vaktim kalmadı sadece cevapları yazıyorum

*farklı atanlar elenecek
*aynı atanlar devam edecek
*oyun sonu sıralamasında her turda yüksek alandan başlanacak bilgileri verilmiş.

birinci turda farklı rakamları atanlar ayça-duru-emrah

aynı örnekte olduğu gibi tablo çiziyoruz,ama 3. tur da çizeceğiz,çünkü burak ,cerenden sonraki turda elenecek.

70-Ayça’nın ilk turda 5 sayısını attığı biliniyorsa aşağıdaki ifadelerden hangisi kesin olarak yanlıştır?

zar da 1-6 rakamları olduğuna göre,ayça 5 i attıysa üçüncü olması imkansız CEVAP-B

71. Bu bilgilere göre, oyunun ilk turuyla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi kesin olarak doğrudur?

4 farklı sayı atılmıştır,çünkü ayça-duru emrah farklı atmışlardı etti 3, burak-ceren-fatth de aynı sayıyı attıkları için diğer tura geçtiler---toplam da 4 CEVAP-D

72-Bu bilgilere göre, Ceren’in ayrıldığı ikinci turla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi kesin olarak yanlıştır?

Herkes farklı sayı atmıştır-cümlesi kesin yanlıştır,çünkü herkes farklı atsaydı burak 3. tura geçemezdi CEVAP-C

73-sıralama sorulmuş..bunun mantığını tam anlatamıycam sanırım

önce elenenlerden başlandığı için ilk sırada ayça duru emrah üçlüsü olur,sonra ikinci turda elenen ceren,üçüncü turda elenen burak ve en son fatih...ilk üçlünün sıralamasını şıklardan yola çıkarak buldum(ayça 5 i attığı için 2. sırada olmalı) CEVAP -B
gül allah razı olsun senin yazdıklarını okuyup tekrar soruyu çözmeye çalıştım tablo oluşturdum en sonuncu sorudaki sıralamayı bile yaptım tabloya gore de en sondaki kişiler ceren-burak-fatih oldu