Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11 Temmuz 2014, 12:53   Mesaj No:15

EyMeN&TaLhA

Medineweb Emekdarı
Durumu:EyMeN&TaLhA isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 21422
Üyelik T.: 08 Kasım 2012
Arkadaşları:35
Konular: 784
Beğenildi:131
Beğendi:34
Takdirleri:141
Takdir Et:
Standart Cevap: ev hanımları için pratik bilgiler (:

Alıntı:
makbergülü Üyemizden Alıntı Mesajı göster
canım elimden geldiğince pratik yöntemleri araştırıyorum bildiğim şeylerin yanında bilmediğim o kadar çok şey var ki loc artık kullanmıyorum bir ara satışınıda yapıyordum ama artık para tuzağı diyorum sirkeyi hem çamaşır hemde bulaşık makinasında kullanıyorum evet bende yumuşatıcı asla eve sokmuyorum .egzama olduğumda doktorum uzak durmak gerek demişti. evde kendi sıvı sabunumu kendim yapıyoum.kalıp zeytinyağlı yada normal kalıp sabunu rendeleyip üzerine kaynar suyu döküp bir gece bekletince sıvılaşıyor bunu el yıkamada kullanmak daha hijyenik .rende kalıp sabunla ve bir kaşık şekerle tüller çok güzel beyazlar ve kırışmaz aklıma gelenleri yazsam akşam olur sanırım ama dgs testlerim beni bekler
çok güzel bilgiler..
evdeki sıvı sabun,şampuan,bulaşık deterjanını çeşitli sabun ve bitkisel yağlarla kendim yaparım hep..yaptığım bulaşık deterjanına da azcık sirke damlatırım

sirke ve karbonatı çamaşır makinesinden eksik etmem..bulaşık makinesinde de parlatıcı yerine sirke kullanırım..

bi ara bulaşık deterjanını ve çamaşır deterjanını da araştırdım evde yapabilir miyim diye ama sabun makineler için önerilmiyor..