Konu Başlıkları: Hanımımı Sevemedim
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16 Eylül 2014, 13:56   Mesaj No:5

ali70

Medineweb Sadık Üyesi
Durumu:ali70 isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 36490
Üyelik T.: 14 Aralık 2013
Arkadaşları:17
Konular: 38
Beğenildi:236
Beğendi:586
Takdirleri:449
Takdir Et:
Standart Cevap: Hanımımı Sevemedim

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Hanımımı Sevemedim

Selamün Aleyküm Hocam,ben yaklaşık 3 yıllık evli bir kişiyim.Evlendiğim kişiyi annem seçti,kendi yatalak olduğundan benim istediğim sevdiğim kızı değilde kendine bakacak olan kızı seçti,ben de buna ses çıkarmadım,malum bu devirde değil anaya kocaya bile hizmet etmiyor kadınlar..Hanımım aslında fena değil anamı idare ediyor ama ben onun fiziğini dert ediyorum,bir türlü sevemedim,içim ısınmadı,zaman zaman anama da kinleniyorum,kendisi için beni yaktı diyorum ,bir yaşında bir kızımız var,ben ne yapacağımı şaşırmış durumdayım,hocam ne yapayım bana bir yol gösterin...
İlginç bir vaka...düşünceli000

Alıntı:
muallime Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Cevaplarınızı bekliyorum,sayın Hocalarım....
Cevap vermeye çalışayım ama sadece fikrimi söylüyorum. Tavsiye de diyebilirsiniz.

Peygamber efendimiz buyurmuş ki:

Kadın, ya malı için veya güzelliği için, yahut da dindarlığı için alınır. Siz dindar olanını alın! Malı için alan malına kavuşamaz, yalnız güzelliği için alan, güzelliğinden mahrum kalır. [Müslim]

Şimdi bu arkadaş bir hanım kardeşimizle evlenmiş. Çok iyi hoş ama fiziği güzel değil, onun için de sevemedim diyor.

Şunu bilmesini isterim. Züleyha, Yusuf'a ''Ne kadar güzelsin'' dediğinde... ''toprak olacak'' demiş.

Atalarımız demiş ki:
Malım var diye övünme bir kıvılcım yeter,
Güzelim diye övünme bir sivilce yeter.

Şunu da bilmesini isterim:
Güzel yüze 40 günde doyulur da,
Güzel huya 40 yılda doyulmaz...

Gerçekleri çok güzel özetleyen bir sözdür. Adam aşık olur evlenir ama sonra bu aşk evlilikleri boşanmayla sonuçlanır. Olmuyor mu? Oluyor.

Bir de şunu sakın unutmasın. Herkesi Allah yarattı. Allah çirkin yaratır mı? Hayır. Sadece güzellik kişiden kişiye değişir o kadar. Birinin güzel gördüğünü bir başkası çok çirkin görebilir. Bu görecelidir.
Ama huy böyle değildir. Güzel huylu kişiyi sevmeyen, kontrolünü şeytana kaptırmış demektir. Kendine dikkat etsin.

Ayrıca anne insanın cennetidir. O sevdiyse mutlaka sen de zamanla seversin. Peşin hükümlü olma. Güzel diye alıp sonra ayrılacağın kişiyi değil, annenin sevdiği kişiyi al .

Anneler çocuklarını çok sever. Onların kötülüğünü istemez. Onu seçtiyse mutlaka bir hayır vardır. Annelerinizi üzmezseniz, Allah da sizi üzmeyecektir.