Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23 Şubat 2015, 16:44   Mesaj No:371

FECR

Kur'ân Kürsüsü

Medineweb Emekdarı
FECR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:FECR isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 6340
Üyelik T.: 19 Ocak 2009
Arkadaşları:20
Memleket:ANKARA
Konular: 546
Beğenildi:1003
Beğendi:221
Takdirleri:9161
Takdir Et:
Standart Cevap: SALAVAT I ŞERİF kampanyası..

Alıntı:
Dur_Hele Üyemizden Alıntı Mesajı göster
FECR ABDULMELİK MUALLİME

hocalarım kesinlikle başlık ile başlık sahibi ile art niyet olarak algılanmasın. Bu konu hakkında İslami düşünce ve fikrinizi alabilir miyiz?
Bu konuda ne düşündüğümüzü az çok bilirsin

Böyle bir soruya Nurettin Yıldız'ıyla cevap veriyim:

Kutlu Doğum ve Salavat-ı Şerife Dağıtmak

SORU:Selamünaleyküm hocam.Bazı dernekler veya bazı insanlar efendimizin ruhu için selavat-ı şerife dağıtıyorlar. 3 bin sen, ben 5 bin falan, bu nedir, doğru bir uygulama şekli midir? Ben aklımda yapacağım diğer işler varken samimi olmayan bir şekilde yapamayacağım için bunu kabul etmedim. Bu beni rahatsız etti, ben zaten abdest alırken şu ya da bu ne bileyim her aklıma geldiğinde bol bol severek söylüyorum. Bir de hocam kutlu doğum haftası vesilesi ile arkadaşlarım bir organizasyon düzenlediler, ciddi paralar topladık kendi aramızda ve harcadık ben bu parayı yetimlere ihtiyacı olanlara yönlendirelim dedim. Bu iş gereksiz masraf ilahi söylesin Kur’an okunsun diye para harcansın gerek yok diye düşündüm acaba yanlış mı düşündüm, bir şekilde insanları bir araya getirmek efendimizin hayatından kesitler anlatmak da bir hizmet midir? Beni rahatsız eden bu işler için konferans salonları tutulup ciddi masraflar edilmesi.

CEVAP:Aleykümselam. Sahabenin yapmadığı işlerdir bunlar. Bereketi de olmaz. Bol bol reklamı olur, avuntusu olur.

Sayı İle Salavat Dağıtmak Bid’at Mıdır?

SORU:Es-selamünaleyküm. Hocam sayı ile salavat dağıtmak bid’at mıdır? Mesela sen 3 bin tane çek bana bağışla falan bunlar bid’at mıdır?

CEVAP:
Selamünaleyküm. Bunlar bid’at bile değildir, din ile oynamaktır.