Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27 Şubat 2015, 23:08   Mesaj No:30

Medine-web

Medineweb Site Yöneticisi
Medine-web - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Durumu:Medine-web isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 1
Üyelik T.: 14Haziran 2007
Arkadaşları:7
Konular: 339
Beğenildi:1173
Beğendi:346
Takdirleri:7784
Takdir Et:
Standart Cevap: Yeşil Saray’dan Ak Saray’a…/Mevlüt Hönül

Böyle düzeyli seviyeli hakaretsiz bir şekilde istişare tartışma ortamına katkıda bulunan tüm yorumculara teşekkürü borç bilirim. Allah cümlenizden razı olsun.Konu hakkında acizane bende biraz baharat nane limon ekleyeyim
düşüncelerimi şu ana başlıklarla ile ;

1-Kim olursa olsun çalıntı haramilik hakketmediği bir lokmayı almak hiç bir şekilde tasvip edilemez. çaldı ama şunları da yaptı tamamen kör düşünce. benim hırsızım seninkinden sevimlidir mantığına yol açar. Bu mantık İslami değildir Allah'lı düşünce hiç değildir. Müslümanlar Allah onaylı yaşamak zorundadır. Besmelenin esprisi de budur. Ben Rahman ve rahim olan Allah'ın rızası onayı ile yaşarım demektir.İslam nerden gelirse gelsin hakketmediğin lokmayı yutmayı reddeder telin eder. Muhammed'in kızı Fatima bile çalsa elini keserim diyen bir Peygamberin ümmetiyiz.

2-AKPARTİ hükümeti sadece Türkiye'nin değil tüm Dünya mazlumlarının belki de son umududur. Bu gerçeği kabullenmemek art niyetliliktir.80 yıllık yakın tarihimizde ilk kez Müslümanların sesi anlamında güldüğü değil umut tebessümüne kıpır kıpır şahit olduğu bir hükümet.
3-İlk Kez Müslüman kadınların tesettür şerefini icraata döktüğü bir atmosfer. Müslüman kadının sosyal yaşantısı eğitim yaşantısı ve memuriyet yaşantısını Allah'lı seçme hürriyetini elde ettiği bir atmosfer.

4-AKPARTİ hükümeti döneminde İslami ilimlerin beşikten mezara kadar her yaş gurubuna istemeleri halinde tüm imkanların seferber ettiği özel yada tüzel her imkana destek olduğu, bir babanın çocuğunu nasıl eğitilmesini istediğine hayır demeyen bir hükümet...Kuran eğitiminin ilkokul 4.sınıfına kadar indiği her çeşit lisenin temel dini derslerle tanıştığı, kuran öğrenme yaşının sıfırdan bile başlanabileceği iznini veren....

5-cumhuriyet tarihinde ilk kez kapsamlı ve ciddi bir şekilde dulları yetimleri hastaları yatalakları kimsesizleri fakirleri gözeten....

6-asrımızda ilk kez dünyanın başına bela olan Yahudi teröristlere dünyanın gözü ününde hadi ordan diyebilecek cesaretini gösteren eşiddai alel küffar prensibini göze alan bir yürek...

7-ilk kez terörist devletlere karşı mazlumları kucaklayan onları savunan duasını alan bu uğurda zalimlerin düşmanlığını bile bile üstlenen bir yürek...

8-ilk kez ensar muhacir kardeşliğini devletin eli ile uygulayan bir cesaret....

9-ilk kez param yoktu okuyamadım diyen öğrenciye bahane bırakmayan kitabı ile masrafı ile bursu ile kıyafeti barınması ile imkanlarını sonuna kadar sunan bir hükümet...

10-ilk kez diyanet personeline sus kürsüde mihrapta benim izin verdiğim kadar konuşacaksın zulmü yerine neden görevini yapmadın neden eksiksin neden camin boş neden tebliğ peşinde değilsin neden çocukları eğitmiyorsun neden camii derslerini açmıyorsun hesabını soran,hatta tebliğ için insanların senin ayağına değil sen ev ev kahve kahve dolaşacak İslami insanlara ulaştırmak için sen ayaklarına gideceksin diyen, hastane hapishane dahil hepsine yetişmesini din görevlisinden isteyen ödev veren ve adım adım takip eden bir hükümet.

bu listeyi sayısını kestiremeyeceğim kadar uzatabiliriz...

Allah için Müslümanların umudu mazlumların sahibi olan bu hükümeti takdirle kucaklıyorum. bu demek değildir ki tüm hatalarını onaylıyorum.

Saygılar...

Büyükler fikirleri,Ortalar olayları,Küçükler kişileri tartışır.