Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28 Nisan 2015, 22:51   Mesaj No:25

yaprakela

Medineweb Acemi Üyesi
Durumu:yaprakela isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 49288
Üyelik T.: 15 Nisan 2015
Arkadaşları:1
Konular: 1
Beğenildi:4
Beğendi:6
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Bu Haftanın Misafiri ''yaprakela''Kardeşimiz:))

Alıntı:
dua dilencisi Üyemizden Alıntı Mesajı göster
Misafirliğiniz hayırlara vesile olsun inşallah daim olmanız beklentisi ile..

1.Hayatınızda ki zorlukları nasıl bir düşünce yada metodlarla alt edersiniz ?
2.Yaşamınızda kalbiniz mi yoksa beyniniz mi ağır basar ?
3.Kararlarınızı istişare ederek mi yoksa ben bana yeterim diyerek mi alırsınız ?
4."Aile" olmak sizin pencerenizden ne demektir ?
5.Okuduğunuz kitaplar var mı ? Ne tür kitaplardan faydalanırsınız ?
Yasamimda herkesde oldugu gibi zorluklarimiz cok vardi .. annemle cok cektik .. sirtsirta verdik astik,birbirimize kenetlendik cok sukur sagligimiz yerinde gerisi nasilsa hallolur dedik
Smdi ise kizim var sagligimiz yerinde olsun acisini gostermesin herturlu zorlugu elele verince halledebilecegimiz kanaatindeyiz

Herkes mantikli hareket ettigimi soyler annem dahi olsada.. sabirli oldugum gozlenmis takdir almisimdir bircok konuda .. rabbim vicdanen rahatlik yasatacagi kararlar almami saglar insaAllah

Evlenmeden once anneme danismadan fikirlerini almadan yapamazdim .. saygidan dolayi yani soyleki ; aldigim karar her ne olursa olsun benle dahil ailemde etkileneceginden,mutlaka haberleri olur ortak karar verirdim
simdi ise hayat arkasasim var basa buyruk kararlarla devam etmek isteseydik evlenmezdik bu hayati 2miz paylastigimizdan mantikli olan noktada (ki genelde objektif olarak gozlemlerim elimden geldigince ) bilesir karar veririz

Aile olmak; kadinin yerini bildigi,erkegin de aile reisi vasiflarini tam olarak karsiladigi , sofrada coxuklu cocuksuz farketmez,babamiz gelmeden o baslamadan yemege oturulmadigi,huzurla basini yastiga koydugun , helalin oldugu ve helal kazancla helal lokma yendigi,koca eve gelene kadar sagsalim gelsin diye dua ettigin,tartisma cikacagini anladiginda bir tarafin susup olasi tartismayi engelledigi,kapiyi kapatinca her iki tarafinda disarida kaldigi , kol kirilir yen icinde kalir sozunu kulagina kupe yapildigi ...... daha uzar da uzar bunlar .. iste boyle bi aile yazarim daha da kizçemi yikayacagim

Kitaplara gelince ; ben hic biri uzerine kurgulanmis ask,trajedi vb. Romanlari falan okumam , bana ne gerek , zaten biz yazmaya kalksak seri romanlae olur..

Bu yuzden beni tevekkule davet eden kitaplari tercih ediyorum.. nureddin yildiz hocanin kitaplarindan siparis edecegim bu aralar firsatini yakalayim da ..

Kitapcilari uzunca gezip,iceriklerini azbirsey okuyup fikir sahibi olur oyle alirim