Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Ekim 2015, 10:30   Mesaj No:64

hakanizm

Durumu:hakanizm isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Medine No : 50878
Üyelik T.: 13 Ekim 2015
Arkadaşları:0
Konular: 0
Beğenildi:1
Beğendi:0
Takdirleri:10
Takdir Et:
Standart Cevap: Rabıta, Rabıta Nedir, Rabıta Hak mıdır, Rabıta Nasıl yapılır/Muhsin İyi

Sayın Muhsin iyi,

Yazınızı ve cevaplarınızın tamamını okudum. Taraf olmama rağmen tarafsız bir açıdan bakarak nefsimi yokladım. Ve gördüm ki hakikaten çok güzel bir dil ile konuyu en güzel şekilde izah etmişsiniz. Ve yine gördüm verdiğiniz tüm cevaplardaki uslubunuzdan anlaşılacağı üzere Rabıta size çok şey katmış. İlk işim forumdaki tüm yazılarınızı okumak olacak. Allah sizden razı olsun.

Size karşı çirkin ve hiddetli yazılar yazanlar için yapabileceğimiz tek şey de dua etmek olacaktır. Onlara küçük bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Bazen bildiğinizi zannettiğiniz şeyi aslında hiç bilmiyorsunuzdur. Bazen gördüğünüzü zannettiğiniz şey de hiç gördüğünüz gibi çıkmaz. Bazen de "tecrübesini" hiç yaşamadığınız şeyler hakkında fikir sahibi olursunuz. Ama sadece kendinizi kandırırsınız. İki insan düşünün bir şey için birisi "VAR" diyor, diğeri de "YOK" diyor... Yok diyen VARLIĞI tecrübe edemedi diye yok mu sayacağız? Aklıma güzel bir söz geldi. Aklıma Mevlana'nın bir sözü geldi. "Sen görmüyorsun diye bu alem yok değil"